Ňuchanie na parkúre

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Ňuchanie na parkúre

Poslaťod Nataly » Str 16.09.2009 16:40

S mojím psíkom cvičím agility zatiaľ skoro rok a musím povedať, že je veľmi šikovný :smile: . Nemá problém vlastne so žiadnym nábehom a keď, tak sa to naučí, ale je to taký typický ňufko :no: (aj ho tak voláme). Beží a odrazu zastane s ňufákom na zemi. Kričím napríklad hop, alebo ho volám k sebe a on má strašnú potrebu sa tam vycikať :hi:.
Prišla som na to, že asi najlepší spôsob je raz ho zavolať a utekať, ale keď aj príde, neskôr sa tam vráti a vyciká sa tam aj tak :haha: . To nesmie!
Účinkuje aj to, keď necvičíme na cvičáku, kde boli pred nami samé psy, ale máme napríklad nejakú akciu, kde skoro nemá čo ňuchať. Ako by ste to riešili Vy?
Čím viac ľudí poznám, tým mám radšej svojho psa. Kto však má rád psy, nie je zlý človek.
Nataly
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Poprad

Re: Ňuchanie na parkúre

Poslaťod Lucy » Str 16.09.2009 21:40

Toto ma len tak napadlo,neviem či to funguje,no ja by som to skúsila ako jednu z metód

Vždy keď začne pes takto strečkovať,tak ho jednoducho zober z parkúru,choď sa s ním trocha prejsť, na takú cik pauzu,alebo ho odlož.
Pred každým behom ho daj aspoň raz cvrknúť, cvič sním aj mimo parkúru/cvičáku v krátkych intervaloch a často. Snaž sa aby si zvykol, že keď sa cvičí má sa sústrediť len na teba. Nerob často náročné parkúry,ale sem-tam si daj nejakú rovinku a hlavne nešetri pochvalou.
Dopraj mu nejakú obľúbenú odmenu...
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: Ňuchanie na parkúre

Poslaťod Sim » Štv 17.09.2009 17:37

nie som sice odbornik,ani nič take sa mi nestalo a dufam že ani nestane ale skusila by som len za dve tri prekažky ak ich prejde bez nuchania odmeniť...ak začne nuchať hned ho zobrať preč...
Tresty nie su vhodne nikde ale ak na parkure by si ho buchla,s agility ste skončili,lebo viac psa na parkur nedostaneš....nie doslovne ale... :ahoj:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Ňuchanie na parkúre

Poslaťod Katka- » Pia 10.08.2012 11:17

Tresty pri agilitach by som dala zakazat :hmm:
Katka-
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Ňuchanie na parkúre

Poslaťod šeltie » Pia 10.08.2012 12:30

to je agility nesklonuje sa to pre buducnosť
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra


Späť na Agility