Zabudne agility ?

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod fatboy77 » Štv 12.11.2009 22:59

Otazka v tejto sekcii - da sa agility zabudnut? No, da sa!!! Moje pubertacke stence sa tvaria, ze zabudli vsetko co som ich naucil :lol: .Svine pubertacke :heh:
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Lucka&Ronny » Uto 05.01.2010 13:57

MOJ PES TO ZABUDOL ZO DNA NA DEN hruza musela so ist odzaciatku a teraz ked ho to skusam stale tak tomu uz trochu pochopil
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Monca » Uto 05.01.2010 17:00

My nerobíme agility...len skáčeme...raz sme mali porločnu pauzu (je to dlhé rozpravanie prečo) ked sme sa potom ku skákaniu vrátili, moj pes vyzeral, že niečo také vidí prvý krát. Dokonca sa tej prekážky bál, ked do nej drgol a spadla na nej. Moj pes si na to vobec nepametal. Učila som ho to ako uplne od začiatku...a myslím, že tvoja mamka by mohla ustupiť....ja som síce len na zakladke ale no ale myslím že aj na strednej by sa ten čas dal nájsť, a neviem prečo má tvoja mama s tým taký problém...snád nechce tvrdiť, že hned ako prišla zo školy, sa len učila, a potom šla spať....že medzitým nemala ani len hodinku volného času...
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod natalka a jessie » Uto 05.01.2010 21:25

ja som na strednej a da sa to zvladat pes aj skola :smile: aj agility a aj ked mas na druhy den pisomky a ides na agility,vybehas sa tak sa aj lepsie da naucit na tu pisomku :jop: moja skusenost
natalka a jessie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Trenčín

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod border » Ned 21.02.2010 19:40

prid za mamou a povedz ze sa ides ucit ku kamaratke zober hava pod bundu a sup na trening :lol:
Obrázok
border
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 295
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Gombicka333 » Pon 22.02.2010 16:53

Dík holky za všetký milé rady :jop:
Ale už sme to s mamkou vyriešili ... od marca nastupujeme zasa :jupi: ... hooorsa do agilitýýý :aplause: ...
Teším sa veľmi ... dokonca nám čoskoro príde VZ a čakajú nas aj prvé oficiálne preteky , takže treba trééénovať :no:
A treaz cez zimu aj tak neboli skoro vôbec tréningy pretože bol sneh .. ale ked sa roztopí tak začíname zasa agilitiť :dancing:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 23.02.2010 10:51

ak sa so psíkom trénovalo málo a povely neboli dostatočne upevnené, tak jasné, že ak ideme cvičiť po niekoľkých mesiacoch, tak psík nič nevie, respektíve sa mu to pletie. hoci v takom prípade ani nemožno hovoriť o zabudnutí, pretože u psíka nebola v pamäti vytvorená žiadna stopa pre dané povely, prípadne veľmi slabá a tá časom vyhasla. ak so psíkom pravidelne cvičíme a vytvoríme dostatočne silnú pamäťovú stopu, tak aj keď potom sa cvičeniu dlhšie nevenujeme, psík si to bude pamätať, možno nebude úplne presný, ale celkom nezabudne. preto je dôležité opakovanie, cvičenie a na to nemusíme mať hneď celý parkúr, upevňovať povely môžme aj mimo parkúru, trebárz obehovaním stromov, preskakovaním prírodných prekážok, upútavaním psíka na seba hračkou, nácvikom stranových povelov atď.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Gombicka333 » Uto 23.02.2010 15:58

Ano ano ... stále si nacvičujeme povely z agility a to tak ako si ty písala že objehame okolo stromu alebo aj vysielačky trénujeme okolo stromov ... a aj tie otočky tzv Cik a Cap ... máme z toho aj videjko :smile: : http://www.youtube.com/watch?v=RyG8rrkKwj0
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 23.02.2010 17:40

tak to je super, nemusíš sa potom báť, že pozabúda povely ak trošku dlhšie necvičíte, ide vám to super. ja som s mojím bola dnes nacvičovať chôdzu pri ľavej i pravej nohe a otočky, odmenou okrem frisbee bola salámka, ktorú si môj Biffík v jednej chvíli pomýlil s mojim prstom a tak sme pekne krásne odkráčali po polhodine s krvavím prstom, ale sme sa ešte prešli, aby sa trošku vylietal :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod šeltie » Uto 23.02.2010 19:50

Gombicka333 píše:Ano ano ... stále si nacvičujeme povely z agility a to tak ako si ty písala že objehame okolo stromu alebo aj vysielačky trénujeme okolo stromov ... a aj tie otočky tzv Cik a Cap ... máme z toho aj videjko :smile: : http://www.youtube.com/watch?v=RyG8rrkKwj0


ale metoda cik a cap nie je zalozena na otockach v behu ... cik a cap je niečo uplne ine :no:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 23.02.2010 22:35

ja som len tak vo všeobecnosti myslela, ale áno cik a cap sa týkajú skokovej techniky, na zmenu smeru pri behu sa používajú povely ako prava, ľavo, right, left atď.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod zeane » Uto 23.02.2010 22:38

:heh: či sa dá agility zabudnúť, to si povieme v lete - už sme pekne dlho neboli na žiadnom tréningu... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Rika » Uto 23.02.2010 22:58

:heh: tak ja som zvedavá, čo to bude až sa k tomu vrátime, ak sa niekedy budeme môcť :smile: ... ale nezdá sa mi, že by nejak zabudla. Cez leto som robila s Biguš v našom meste ukážky pre deti z prír. krúžku z centra voľného času (nebehala som keďže nemôžem, len som im ukázala ako psík prekonáva rôzne prekážky, atď. ) a napríklad na slalom, čo som ja už za takú dobu aj zabudla :hi: , si ona pamätala a nabehla správne.. zónu neskočila a aj vždy, keď vidí prekážky, celá šťastná beží a kuká, či si s ňou nezabehnem... vtedy mi je jej ľúto :plac: (zrejme ju to fakt dosť bavilo - až teraz to vidím).
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Psycho_Girl » Uto 23.02.2010 23:50

ano da sa :D moji v priebehu 2 mesiacov zabudli uuuuuuplne vsetko :D
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Dá sa agility zabudnúť ?

Poslaťod Kikz » Str 24.02.2010 16:41

Rika píše::heh: tak ja som zvedavá, čo to bude až sa k tomu vrátime, ak sa niekedy budeme môcť :smile: ... ale nezdá sa mi, že by nejak zabudla. Cez leto som robila s Biguš v našom meste ukážky pre deti z prír. krúžku z centra voľného času (nebehala som keďže nemôžem, len som im ukázala ako psík prekonáva rôzne prekážky, atď. ) a napríklad na slalom, čo som ja už za takú dobu aj zabudla :hi: , si ona pamätala a nabehla správne.. zónu neskočila a aj vždy, keď vidí prekážky, celá šťastná beží a kuká, či si s ňou nezabehnem... vtedy mi je jej ľúto :plac: (zrejme ju to fakt dosť bavilo - až teraz to vidím).


Offtopic: Vy nebeháte alebo čo? Som si myslela že aktívne beháte,
Ináč chodili ste hádam do nejakého klubu nie? Do ktorého na Liptove ?
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility