Kategórie agility a štandardy psov s PP

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod AlicaGGG » Ned 09.05.2010 22:30

ani neviem na co som o tom vobec zacinala
ja viem ze zdravie, ale mam pocit, ze niektori ludia su tu za to, aby boli BOC za kazdu cenu v largeoch :ua:
a fatboy pisal, ze ked budu BOC v mediach a smalloch, tak ze dovidenia teriery, ale aj v largoch je to tak - su tam BOC, tak dovidenia retrievre a neviem co vsetko
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod MajaM21 » Ned 09.05.2010 22:43

moja kamoska si kupovala BOC - bPP, ako inac, a beha s nou large...pes jej zacal po roku skakania krivat a tak si povedala, tada najskor to povedala mne, ze si chce kupit druhu BOC - sPP, aby pes nemal problemy s klbami (pretoze si uvedomila, ze to krivanie mohlo byt aj kvoli tomu ze je bPP), ale ze larga nechce, pretoze to kludne mohlo byt aj kvoli tomu vysokemu skakniu...takze hladala, hladala, nakoniec nasla chovku, kt. mala steniatka po malych rodicoch (niekde v zahranici), takze si tam bola pre steniatko, steniatko narastlo, je samozrejme malicke a pekne beha medium :ua: a toto sa mi fakt nepaci...odhovarala som ju od toho, ale nie...spravila po svojom...a tam to asi bolo o tom odchovavt male steniky kvoli agility, pretoze vsetci psici v chovke behaju agility :ach: a aby to nestacilo, teraz zacina rozmyslat o steniatkach :hmm: pretoze rozmysla ako vela ludi - chce mat aspon raz steniatka po svojej sucke
MajaM21
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 10.05.2010 10:50

AlicaGGG : absolútne sa ty vykašli na ohováračov a ľudí, ktorí na tvoju fenku nepozerajú aká je, ale na to čo predstavuje a síce istú CHS. kašli ty pekne na nich, máš krásnu a zdravú havinu a ak vychádzate do médií no a čo, tak budete tam, veď to nie je tvoja vina, že nepodrástla. Ver mi, ak by si ju hrbila a nejakým zázrakom sa dostala do largeoch len sebe a fenke poškodíš. Markéta Lovaszová behá so Shaimy v médiach pretože tiež nepodrástla a bere to tak ako to je, Martina Waserbauerová, trénerka českej agility reprezentácie behá s jednou fenkou v médiách a sú absolútne skvelé a úspešné. Netráp sa zlými rečami, snaž sa ich nevšímať, myslím, že pri sebe máš dosť kamarátov a ľudí, ktorý ťa podporujú, takže pozeraj hlavne na to, aby ste so svojou fenkou mali zábavu a radosť z behania.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod AlicaGGG » Pon 10.05.2010 11:03

natalia a biff: diky...ja sa to snazim tak brat, uz som si aj povedala, ze ved bude v mediach - no a co, ale ked niekam s orianu pridem a vidim tie ksichty a reci :ua: nepocuva sa to dobre...a to len na vystavach...nechcem videt co to bude na agility...
teraz niekedy som citala knihu alebo casopis, kde bolo o BOC - vyjadroval sa tam nejaky pastier o standarde: hovoril nieco take, ze sa mu na BOC paci, ze nemaju detailne stanovany standard preto, lebo u BOC ide, resp. malo by ist o charakter a chut pracovat, a nie o to, ako ma postavene usi, ci je mensi, vyssi, alebo ako ma nasadeny chvost :jop: lenze ked sa postavi 10 psov vedla seba, a jeden bude mat usi daleko od seba, druhy zle neseny chvost v pohybe a treti bude mensi tak je jasne, koho si ludia vsimnu :ach:
asi si kupim stuple do usi a klapky na oci, pre pripad potreby :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 10.05.2010 11:27

ak budete poctivo a dobre trénovať a na pretekoch dáte do behu všetko, tak si nikto nebude všímať jej výšku, ale to ako behá. viem, že je to ťažké, ale nenechaj sa zlými ľuďmi odradiť
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kategórie agility a štandardy psov s PP

Poslaťod clever_dogs » Pon 10.05.2010 11:40

Alica, smerodatne je to, ako ti ju namera rozhodca. V takej kategorii budete pretekat. Neurobis s tym nic ani ty, ani tvoji "spolubojovnici" v rovnakej kategorii. :no: A mozno prave toto bude pre nich vyzva...porazit BOC v mediach. Ono to totizto nie je iba o tom, ze mam rychleho psa pre neho vo velmi vyhovujucej kategorii. Ono je to hlavne o psovodovi... :no: Pokial ja neviem toho psa viest, tak tam mozem mat aj psa, ktory mi dosiahne postupovu rychlost 5,70m/s a aj tak je mi to na dve veci... Apropo poznam na slovensku min. 2ks seltin, ktore nemaju v mediach absolutny problem dat casom BOC. :no: :lol:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Predchádzajúci

Späť na Agility