O agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

O agility

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 12:03

ale dobre je ze prekazky na agility sa mozu urobit doma ale aj na cvicisko kde uz su :ach:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 12:10

Áno, no pokiaľ si ich chceš vyrobiť sám doma, je dobré keď si preštuduješ STANOVY :vykricnik:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 12:14

ale da sa to pozriet aj v knizke alebo na cvicisku a ako vyzeraju a tak podla tohoo snazit nieco z toho urobit
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 12:29

A načo ti to je cvičiť len tak?... keď už, tak poriadne na presne stanovaných prekážkach.... každá prekážka má určité stanovy - šírku, dĺžku, priemer, výšku,... a napr. čo keď mu zhotovíš skočku tak, že to bude mať príliš vysoko - pre neho to nie je dobré.

Myslím, že chvíľka času na prečítanie stanov Ti neuškodí.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 20:38

lenze to je jedno pretoze moze to v zivote potrebovat a co potom bude to vecsie a on to nepreskoci a kvolitomu zomrie! :hmm:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod janka » Uto 14.08.2007 21:23

Ja mám doma tiež vyrobené prekážky... presne podľa agility pravidiel... je to tak lepšie :smile:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 21:44

no my tiež vyrábame.. a snažíme sa dávať všetko ako má byť..len kladinu musíme menšiu..kto už čítal tému kladina vie prečo :lol:
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 21:46

ale aj tak si myslim ze tie prekazky sa mu hodia do zivota ze keby dakedy to potreboval za keby mu slo o zivaot :plac:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Iwka » Uto 14.08.2007 21:50

A pozri sa na to, ked ma psik 34.99cm skace nizsie prekazky akopsik co ma 35cm. Jasne ale ze nebude nutit civavu skakat large prekazky :lol:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 21:58

ved to zas ne ale aj tak*ked mali susedia male steniatka som ich ucila skakat a behom ani nie tyzdna sa to naucili a to nemali ece ani mesiac*ale ucila som ich preto lebo stale sa snazili to preskocit ale iim to neslo a teraz ked som s nimi bola*vyyyborne skacu takze podla mna je jednno kolko ma psik ale ako moc ho to bavi
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 22:20

vlciacik píše:lenze to je jedno pretoze moze to v zivote potrebovat a co potom bude to vecsie a on to nepreskoci a kvolitomu zomrie! :hmm:


Jasné, lenže stačí, že tie prekážky vie prekonávať, budeš ho cvičiť na presne určených (výška, šírka,....) aby si mu zdravotne neublížila a keď sa Tvoj pes ocitne v takej situácii, v kt. bude podobná prekážka, no napr. vyššia, než tá, na ktorej sa učil a vždy ju prekonával, prekoná aj tú, pretože ju prekonať vie.... čo si myslíš??... na každých pretekoch sú prekážky iné než tie, na kt. bežne cvičíš a o tom ten šport je, že pes tie prekážky ovláda a nerobí mu problém, že sú či už výzorovo alebo aj tvarovo rozdielne... a prekoná ich :vykricnik:
Naposledy upravil Rika dňa Uto 14.08.2007 22:30, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 12:00

vlciacik píše:ved to zas ne ale aj tak*ked mali susedia male steniatka som ich ucila skakat a behom ani nie tyzdna sa to naucili a to nemali ece ani mesiac*ale ucila som ich preto lebo stale sa snazili to preskocit ale iim to neslo a teraz ked som s nimi bola*vyyyborne skacu takze podla mna je jednno kolko ma psik ale ako moc ho to bavi


To myslíš vážne, že si mesačné - ani to nie - šteniatka učila skákať?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 12:04

môže sa 9 mesačný psík učiť zdolávať už všetky prekážky??alebo je dobré v jeho veku niektoré vynechať?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Štv 16.08.2007 12:34

Agility môžeš učiť psa už od 3 mesiacov, ale nie všetky prekážky....najprv. ho treba s prekážkami len zoznámiť, zároveň aj s inými psami, skôr sa s ním hrať v priestore medzi prekážkami a zo začiatku len tunelíky a skočky len s položenou tyčkou na zemi. V 6-9 mesiacoch začať skúšať kladinu, áčko, hojdu, slalomík a skočky už môžu byť zdvihnuté - podľa veľkosti psa v dospelosti - u médiach na smolíkov,...

So psom môžeš začať cvičiť až keď má dokončený rast,...čo je v 18 mesiacoch, no od tých 9 mesiacov už môžeš ale ako som spomínala - pomenej a skočky nezdvíhať až na "jeho" výšku, alebo striedať.

Obrázok Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.08.2007 12:37

dik..vieš pýtam sa aby som mu nejak nepoškodila ten vývin..aj keď neni isté či ho budem mať..ale treba sa dopredu informovať..ale malé výšky môže skákať nie?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Agility