Agility v pokročilejšom veku

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Agility v pokročilejšom veku

Poslaťod Shebiq&Miky » Štv 16.04.2009 20:54

Ahojte, mám psíka plemeno neurčité. Má dlhé nohy a je hodne štíhly. Má 8 rokov no napriek tomu je vitálny a stále pôsobí hodne mlado a je plný energie. Väčšinu prekážok na agility ovláda, niečo sa ešte učí, no napriek svojmu veku mu to ide. Vidíte za týchto okolností nejakú prekážku aby sme sa nemohli zúčastňovať nejakých závodov len čisto pre radosť? Prosím napíšte svoj názor :o) :lol:
Shebiq&Miky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod calwen » Štv 16.04.2009 21:07

Podla mna vam nic nebrani...len casom urcite budes musiet brat ohlady na jeho stav...no ak je zatial OK tak do toho :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod basqa_zuzy » Štv 27.08.2009 13:08

My máme v klube 7 ročného maltezáka a tomu to ide. Pustite sa do toho :jop: . Držíme packy. :no:
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod Kikz » Sob 29.08.2009 18:48

Aj my sme teraz začali s tréningom agility aj napriek tomu že nevieme určiť presný vek psa. Keď sme si ho brali z karanténnej stanice povedali nám že má cca do dvoch rokov. Teda ak by mal dva roky, teraz má už 4. Aktívny a vitálny je až nadmieru, agility je teda dobrý sposob ako vybiť tu jeho neúnavnú energiu ale máme problém s niektorými vecami :ua: ... tiež som chcela založiť podobnu temu ale našla som toto, tak hadam to možem písať aj sem. Chcela som sa spytať, Cori má zlé návyky. Nemám ho odmala ako som spomínala brali sme ho zo záchytky teda neviem čo sa dialo v jeho minulosti.
Taže otazka, môže sa aj takto starý pes PREnaučiť niektoré veci? Zrejme nikdy také veci ako prekážky nevidel a teraz keť sme s tým začali je tak trochu nesvoj, neviem prečo, nemal prlbémy s inými psami ale pravdepodobne v minulosti nebýval ani socializovaný takže na iných psov reaguje asi tak, že ak je mladší a menší ako on je to ok. Ak je mladší ale vyšší, už je zle a chce sa biť. Taktiež privolačka by sa mala učiť už od niekoľkých mesiacov šteniatka, s Corim sme ju začali učiť hneď ako sme si ho doniesli domov ale na agility mi jednoducho privolanie IGNORUJE....
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod zeane » Ned 30.08.2009 8:14

nuž, takmer vždy jestvuje cesta ako z toho von... Hlavne si priprav more odmien a kvantum dobrej nálady. Za každý aj len náznak "toto bolo správne" ho odmeň a ignoruj (ja viem že sa to ťažko :lol: ) všetko čo je nesprávne. Inak - funguje privolačka v bežnom živote? No, či odbieha len v agility, alebo či ak ho niečo zaujme tak vás pic aj na prechádzke abo doma? No a (bohužiaľ) nutne sa musíš vzdať všetkých ambícií typu "veď ja ťa to naučím" a ísť s ním krok po kroku a hrozne sa tešiť z každého malilinkatého náznaku a pokroku. Čiže trebárs - nezavrčí na psa a tvoja správna reakcia bude "jééé, to je ale šikovnýýý peees" a hra, pamlsok, granula, loptička... Pes si zvykne, že tvoje JÉÉÉ, znamená mlsku (odmenu) a keď potom spravíš na parkúre jéééé..... Alebo môžeš prejsť na kliker - garantujem, že ho pes počuje aj keď vypne "hovorené slovo".
Ešte ma dodatočne napadlo - čo takto mu postaviť z o skočiek a tunelov kruhovitú trať a nechať ho pred tréningom nech sa vylieta... Môžeš v pokoji stáť v strede a ešte ho aj povzbudzovať - myslím, že to by sa mu náramne páčilo. :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod calwen » Ned 30.08.2009 8:50

A ja by som este poradila ak mate moznost ostat chvilku po treningu, supnut ho na stopovacku, zo dva krat si spravit privolacku a par inych cvikov a za vsetko ohromne chvalit a hrat sa :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility v pokročilejšom veku..

Poslaťod Kikz » Pon 31.08.2009 21:43

Tak dnes sme trochu skúšali vaše rady :lol: na cvičáku bol klud pretože maťa s rikym s ktorým sa tak strašne neznáša sa nemohla zúčastniť a tak tam mal len tri fenečky a jedneho NO s ktorým si celkom rozumie... privolávačka v bežnom živote je stopercentná, vždy aj keď ho na prechádzke pustím a zaujme ho niečo príde na privolanie ku mne a nerobí námietky.. akurát na tom cvičáku vždy keď som ho pustila na volno a zbadal rikyho, zrazu nepočul ani slovo :ua:
Dnes ako som spomenula rikyho nebolo a musím povedať že bol dneska veeeelmi moc dobrý :smile: som z neho bola prekvapená ako na všetko reagoval a prvý raz mi na parkure reagoval aj na loptičku pričom ak vie že riky je na cvičaku tiež, ma loptičku v paži :ua: a na pamlsky nereaguje taktiež.
A dnes bol ako vymenenýýýý :aaa: bože zlato moje :heh: :jupi: zajtra už bude aj riky :ach: ach ach :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava


Späť na Agility