Miniagility pre "XS" psíkov

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 14:44

Offtopic: SS, lebo nás zbijú :fizel: :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod zeane » Pia 20.03.2009 20:35

hahá, len počkajte - príde pražský krysařík z čiech a máte po výhre :lol: Ten suverénne zmastí aj small kategóriu - taký štuplík jeden :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod šeltie » Sob 21.03.2009 21:48

zeane píše:hahá, len počkajte - príde pražský krysařík z čiech a máte po výhre :lol: Ten suverénne zmastí aj small kategóriu - taký štuplík jeden :lol:


myslis toho od pepa žaka ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod zeane » Pon 23.03.2009 9:48

neviem ako sa volá a kto s ním preteká, ale mám ho živo v pamäti jak s nami (tuším) v Brne minulý rok so všetkými zatočil... :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Lucy » Pon 23.03.2009 14:31

Podloucká s ním preteká, krstné si nepamätám...a
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Endžinka » Ned 29.03.2009 18:34

:ahoj: aJ JA BY SOM CHCELA NIEčO TAKé ROBIť S MOJíM YORKOM,ALE V SE NIč PODOBNé NIE A Na čINžIAKU SI UROBIť V BYTE PREKážKOVú DRáHU...Určite by ho to bavilo. :no:
Endžinka
Šteniatko
 
Príspevky: 53

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Ned 14.06.2009 10:06

jeee to by bolo super keby bolo niečo také aj tu na slovensku aj keď ešte len začíname :lol:
a ten super krysařík z čiech... Ťapka je tiež krysařík snáď sa jej bude dariť aspoň trošku ako jemu :lol: :jop: :lol:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod energitc » Ned 14.06.2009 20:59

Klaudia a Ťapka píše:jeee to by bolo super keby bolo niečo také aj tu na slovensku aj keď ešte len začíname :lol:
a ten super krysařík z čiech... Ťapka je tiež krysařík snáď sa jej bude dariť aspoň trošku ako jemu :lol: :jop: :lol:

klaudiiii, myslim, ze kazy kto z nas videl tapku na cvicaku potvrdi ze ma na to ten spravny nabeh :jop:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Lineta » Pon 29.06.2009 17:28

Já jsem se minulý rok na podzim zúčastnila se svými třemi jorky prvního závodu. Je to pro mě docela daleko ale nakonec jsem vůbec nelitovala že jsme jeli. Bylo fajn si zazávodit se stejně velkými pejsky, byly dva běhy a pak se konal závod tryskomyší. Mezi normálními překážkami byly rozestavěny i neobvyklé překážky jako plachta napleněná vodou, položená dlouhá deska, pole s piškoty a gumovým kuřetem(naštěstí pejsani to považovali za dálku a ani si nevšimli až na jednoho, jenom to celé přeskočili), potom natažené plátno s dvěma vystřihnutými dírami, jednou menší jednou větší, pak ještě pejsci museli proběhnout mezi dvěma dlouhými dřevy. Bylo to fajn, letos jak jsem koukala dělají tři závody ale zatím nehrozí že bych znovu jela což mě mrzí. Kdyby to bylo o něco blíž.
Lineta
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 25.09.2010 8:24

Vážne by bolo super keby je niečo takéto aj tu , mám čivaváka (má asi 26cm) a chystáme sa začať trénovať (zatial len provizorne) behanie ho baví rýchli je dosť takže myslím že sa v tom obidvaja nájdeme :hi: už len potom aby sa niekde niekdo našiel kto to zorganizuje aj tu :lol:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Mishelka7 » Sob 25.09.2010 11:21

Ja som nedávno narazila na akciu Čivava cup, ktorá sa koná každý rok v ČR a usporadúva ju, už tu spomenutý, Klub športovne vedených malých psov Mini maxi pes. Ohromne ma to zaujalo, perfektná myšlienka :jop: Škoda, že tu u nás nič podobné nie je. Stále viac sa aj majitelia maličkých psíkov začínajú venovať rozličným športom a takéto niečo by oslovilo určite oveľa viac ľudí. Myslím, že našťastie už, hoci pomaly, opadá predstava malého psíka výlučne ako "kabelkového" a nič neschopného. A takéto združenia tomu nesmierne pomáhajú a robia ako keby osvetu aj u ľudí, ktorí ešte stále nevedia, že aj s mini psíkom sa dajú robiť také isté veci ako s hocijakým iným.
Ja sa chystám s malou tiež skúsiť agility (ale až budúci rok, keďže ma teraz čakajú štátnice a nemala by som na to toľko času, koľko je hlavne pre začiatok potrebné), pretože som si toto leto všimla, že má neskutočnú radosť z behu, spoločnosť množstva ľudí aj psíkov jej vôbec neprekážajú, ba naopak a rýchlo sa učí. Takže vyskúšame, či ju to bude baviť a ak áno, tak budem šťastná, že ju zamestnám nielen fyzicky, ale aj psychicky.
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 25.09.2010 11:27

no aj pre nas by sa taketo neic zislo :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 26.09.2010 8:43

možno by sa popri niektorých pretekoch dal spraviť špeciálny beh pre psíkov trebárs do 26cm, alebo špeciálny beh čiváv či yorkov, podobne ako pri iných pretekoch špeciálny beh psov tej a tej skupiny FCI. pokiaľ ale ide iba o to že sú pomalší, tak to by potom mohli namietať aj iné plemená v mediach a largoch, že sú pomalšie od šeltií či borderiek. proste je to prípad od prípadu, poznám yorkov čo by do vrecka pokojne strčili šeltie aj parsonov a nemajú žiaden problém skákať v smalloch. je celkom zaujímavé, že som sa ešte nestretla u pretekárov s požiadavkou takéhoto špeciálneho behu :nwm:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod KatuSh_3 » Ned 26.09.2010 10:19

Mishelka - máš pravdu :yes: určite si myslím že by to oslovilo ešte viac ludí a neboli by len kabelkáči alebo gaučáci určite by to bolo zaujímavé aj milé , niekedy by som sa rada na to išla pozrieť do čiech

Natalia - ale pravdu máš aj ty aj čivavka môže byť lepšia od parsona a bolo by to trošku nefér voči vyšším kategoriam ale môže to byť aj z toho dôvodu že psík je malinký a boli by nanho tie prekážky večšie ako pre iných čiže aj trošku náročnejšie :nwm:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 26.09.2010 11:27

pravdu povediac nemám pocit, žeby pre yorkov, keďže tých behá trošičku viac ako čiváv, ale aj pre tie, bol problém skákať small a byť pritom rýchli. u nás sa nič podobné nedeje asi preto, že z radu pretekárov o to nejaký zvláštny záujem nie je, nakoľko si psíkov spravili tak aby boli rýchli a nemali problém skákať. na druhej strane u nás aktívne a súťažne behá pramálo yorkov a čiváv ešte menej, takže nemá zatiaľ význam čosi podobné robiť. to že tu na fóre sa nájde zopár ľudí, z ktorých väčšina ešte ani nezačala agilitiť a majú záujem o podobný pretek je síce pekné, ale aby ste mohli pretekať potrebujete mať natrénované a výkonnostný zošiť. ak to všetko zvládnete a bude vás viac, tak nevidím žiaden problém usporiadať trebárs aj takýto pretek.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility