Miniagility pre "XS" psíkov

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Str 11.03.2009 15:50

V čechách budú tento rok organizovať miniagility - XS :smile: Pre všetkých najiteľov psíkov tuším do 27 cm.
http://www.minimaxipes.cz/clanky/miniagility

Mne sa tento nápad hrozne moc páči, pretože napríklad York môže byť šikovný ako chce, ale ten výškový deficit v konkurencii napríklad so šeltiou alebo parsonom nemá šancu dohnať. Zatiaľ majú tuším 3 termíny, bohužiaľ je to zo Slovenska dooosť ďaleko, ale ako nápad super a možno sa niekto chytí a zorganizuje niečo také aj u nás :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Betka » Str 11.03.2009 18:43

Wow to je fakt super :jop: ! Mohlo by sa niečo také zorganizovať aj u nás, keďže sú metličky často v nevýhode :yes:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 10:57

suhlasim, v porovnani so seltiami uz uplne, ale aj s russelom su uz yorkovia znacne v nevyhode... takze ako napad chvalim.. tazko povedat ci sa take nieco rozvinie aj u nas.. ci sa tu najde dost takych "xs" havov aby sa mal kto postavit na startovnu ciaru :smile:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 11:14

No, len u od nás z Isteru by sa našli 4 na štart :no: Musíte na tom zapracovať aj vy, aby nás bolo viac a potom sa toho možno niekto chytí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 11:24

no my dve este len zaciname (res. este sme ani nezacali :heh: ) takze este je skoro u mna hovorit o pretekoch.. ale do buducnosti by som bola velmi rada ak by tu bola taka moznost, takze urcite prispejeme "svojou troskou".. len ako hovorim, teraz este nemame cim :no: jedine tak dobra vola, ak by sa to organizovalo - bez problemov by som vypomohla :no:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 11:37

No ja by som s Mončou teoreticky štartovať mohla, prekážky pozná všetky, ale vzhľadom na jej zdravie fakt jedine nejaké takéto mini, inak nehrozí. A Gili sa radí do tej kategórie, ktorá to šikovným yorkom kazí :heh: Aj keď vzhľadom na jej momentálnu "šikovnosť" by nás York predbehol aj spiatočkou :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod energitc » Pia 20.03.2009 12:10

boze, keby tak bolo nieco aj tu na sr takehoto..normalne sa mi zda ze ked poviem ze civava a beha agility tak ludia odpadavaju co toho psa tyram a ked spomeniem dvojhodinove vychadzky aj na jar a jesen tak uz len krutia prstom pri cele...a pritom to ze je to maly psik neznamena ze to nemoze byt pes nie?VED JE TO PES!!!
a skoda ze u nas je este agility len takto v zarodku a ze kluby na seba tak neuveritelne ziarlia..nerobi to dobrotu pre tych, co chcu agility behat pre radost a nie pre vyhry klubu.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 12:41

Mne sa ten český minimaxi klub desne páči, presne táto ich filozofia, že aj prcek pes je stále pes a tak sa k nemu treba aj správať :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 13:23

a pritom to ze je to maly psik neznamena ze to nemoze byt pes nie?VED JE TO PES!!!


presne tak!! suhlasim uplne.. ja mam takych skusenosti kopec zacinajuc od momentu ked som kupovala stopovacku na yorka (zevraj naco) az po to, ze chceme chodit na cvicak agility (opat s rovnakou otazkou :hmm: :pac: )... a kopec inych situacii...

Mne sa ten český minimaxi klub desne páči, presne táto ich filozofia, že aj prcek pes je stále pes a tak sa k nemu treba aj správať :jop:


:yes: :jop: :jop:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 13:48

Pohodaaa, poznáme :yes: Na mňa tak kukali nechápavo dokonca aj známi, že na dogtrek beriem aj Monču. No a čo? Však to nie sú žiadne závody o život, len trochu dlhšia prechádzka :nwm: O reakcii cudzích ani nehovorím, detto keď sa priznám, že som s ňou behala agility. No a čo, ju to baví a ide jej to :heh: Len škoda, že nemôže :plac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 14:02

:yes: a prave pre taketo pripady su tie miniagility super napad... ako predviest, ze aj ked je to maly pes je rovnocenny tym velkym..

Offtopic: ospravedlnujem sa, ale nejako si to neviem vybavit.. co ma monca za problem chudatko??
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 14:25

Offtopic: Minulý rok jej zistili choré srdiečko - nedoliehavosť chlopne. Takže lieky a vyhýbať sa šprintom, čiže agility bye bye. Inak paradoxne sme to zistili vďaka agility. Na jar začali tréningy, behala super a keď nás preradili k pokročilým, Monča zrazu nechcela skákať. Tak sme išli k vetovi, či ju niečo nebolí a zistili sme toto :plac: Je to aj tu na fóre, niekde v chorobách - Choroba srdca. Nebyť agility, tak asi doteraz neviem, že jej niečo je, lebo iné príznaky nemá, len to, že v teple nevládze toľko ako v zime.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 14:29

Offtopic: booze tak to mi je luto.. chudatko male :plac: ale na druhej strane aspon ze ste to zistili a teraz vies na co si mas davat pozor.. coz je urcite lepsie ako keby sa jej malo nieco stat, comu takto mozete predist... tak drzim palce do buducnosti, nech je to ako tak v pohode a nehorsi sa.. vsak na agility sa mozno vyblbnes nakoniec aj s foxy a monicici bude mat ulohu moncicaka - maznaka :lol:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sunny » Pia 20.03.2009 14:36

Offtopic: Kujem :hi: Na agi sa chcem teraz venovať hlavne Giline. S Mončou si trošku pobeháme, nech má radosť, ale fakt len máličko a len kým bude chladno. Potom ju radšej nechám maminke na gauči ako správneho mončičáka :smile: A možno si niekedy na jeseň zbehneme niekam na nejaké neoficálky, uvidíme :hi: Foxy radšej nebudem riskovať, tá by mi zdrhla po prvom tuneli :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Miniagility pre "XS" psíkov

Poslaťod Sophie » Pia 20.03.2009 14:39

Offtopic: a uz si ju mala zo sebou niekedy na cvicaku? aby ta neprekvapila.. vyzera na peknu potvorku vymyslacku :heh:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Ďalší

Späť na Agility