Kladina

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kladina

Poslaťod Federika » Str 25.11.2009 18:32

Ja viem, ved som to robila pomaly a po treningu som zistila, ze rovnako ako nam to Lenka vysvetlila, takze som neurobila nijaku chybu. A nam sa to paci, kedze agility uz teraz berie aj Ron ako obrovsku srandu.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Kladina

Poslaťod Zuzula » Ned 06.01.2013 12:53

Pridám svoju skúsenosť s kladinou. Ja som začiatočník, takže všetko robíme len s trénerkou. Keď sme skúšali kladinu prvý krát, malá mi na ňu vybehla bez problémov a so zjavnou radosťou :) Neskôr, na ďalšom tréningu, znova vybehla v pohode pár krát a zrazu, pri jednom vybehnutí na kladinu, sa v strede kladiny zastavila, zaváhala, otočila a zliezla dolu tou stranou ktorou na ňu vybehla. Potom mi na ňu už vybehnúť nechcela vôbec. Nič sa jej pred tým na nej nestalo, nespadla z nej, takže to bolo divné. No a odstraňovali sme to asi 2 mesiace. Vždy sme sa ju snažili nalákať pamlskami a hračkami, spočiatku na ne vôbec nereagovala. Neskôr začala vybiehať aspon kúsok a tak, že vždy ostala stáť na tej šikmej ploche, zobrala pamlsok alebo hračku a zliezla späť dolu. Už bolo vidieť, že z nej nemá až taký strach, bola zvedavá, len tam bol nejaký blok. Tak sme pristúpili k tomu, že keď už sama vybehla na šikmú plochu, tak som ju pridržala aby sa neotočila a trochu som ju "postrčila" pamlskom, potom ju už prebehla sama. To sme zopakovali ešte raz, no a odvtedy už vybieha sama a bez problémov, snáď sa to už nezopakuje :smile:

Edit: ešte doplním, že zo začiatku, keď prestala vybiehať na kladinu, sme ako prvé skúsili to, že som ju pridŕžala aby sa neotáčala a aby nezoskakovala dolu. Keď sa ale začala triasť, tak sme pristúpili na "metódu - okej, vybehneš si tam keď budeš chcieť" a potom sme to riešili už iba pamlskami a hračkami a hlavne sme čakali a čakali :) vyplatilo sa.
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Kladina

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 12.03.2013 12:44

...kladina je zónová prekážka, ktorú by mal psík prebehnúť čo najrýchlejšie, pričom sa v tej rýchlosti musí dotknúť aspoň jednou packou zóny na začiatku i na konci. preto by som psíka tejto prekážke priúčala už od šteniatka, avšak nie rovno klasickú vysokú, ale postupne a aby sa ju naučil od začiatku psík prekonať v rýchlosti. čiže nie ho ťahať na vysokú kladinu pomalyčky, či ho tam tlačiť, ťahať a hodinu presviedčať aby spravil aspoň jeden krok. jednak je to pre šteniatko riadne vysoké a stresujúce ( až na pár vínimiek :smile: ) a tiež je to nebezpečné ak vám odtiaľ spadne. mne sa osvedčilo od šteniatka trénovať na rovnej doske.. keďže my robíme 2on2off, najskôr sme trénovali zóny zvlášť a keď to psík zvládol, začali sme behať po mierne naklonenej doske... postupne sme dosku zvíhali vyššie a vyššie... je veľmi dobré, ak je možnosť aby sa kladina zdvíhala celá, čiže postupne jej výšku zdvíhať, aby si psík postupne privykol na tú výšku...rovnako by som postupovala aj pri staršom psíkovi, ja s tým mám len dobrú skúsenosť :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kladina

Poslaťod merri » Uto 12.03.2013 14:58

Offtopic: ..a co mam robit, ked mi pes zboznuje kladinu, a vlastne vsetky zonovky, tak, ze mi na ne furt vylieza aj ked nema? :haha: :pac: Obcas ju len cely trening presviedcam, ze ta kladina ozaj nie je 10x v parkure. :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Kladina

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 12.03.2013 16:18

...nedovoľ jej aby to robila, jednak preto, že ti bude robiť tie zónovky zle a jednak preto, že na pretekoch sa ti môže stať, že si tam pôjde vtedy, keď netreba...
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kladina

Poslaťod merri » Uto 12.03.2013 17:15

Jj, ved vzdy ju hned volam ked vidim, ze vybieha smerom ku kladine. A praveze ona sa tam vzdy ide postavit do 2on2off na zonu. :heh: Vie, ze sa za to rozdavali mlsky, tak skusa, ci to funguje vzdy, ked sa tam postavi. :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Kladina

Poslaťod malinamaja » Pia 19.04.2013 15:19

Prosím vás má kladina nejaké presné parametre podľa ktorých by mala merať? S ocinom doma majstrujeme a chcem aby sa čo najviac podobala originálu.
malinamaja
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 173
Bydlisko: Nová Baňa


Re: Kladina

Poslaťod malinamaja » Pia 19.04.2013 20:58

Ďakujem :smile:
malinamaja
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 173
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Kladina

Poslaťod tera » Pon 22.04.2013 9:01

ach, to moje psíča sa rozhodlo začať mi skákať zónu na kladine :ach: aspoň máme čo trénovať :lol:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Kladina

Poslaťod WolfMote » Pon 22.04.2013 14:38

Najlepšie je učiť už hneď od začiatku "odkladačku na zóne" ako sme to volali, keď som ešte behával. Naučíš psa sadnúť si na zóne na pár sekúnd. Časom sa to zaužíva a prejde do jednoduchého zastavenia bez sedu. Ale čo som videl, aj niektorý A3 stále používajú odkladačku na zóne ale tak rýchlo, že je to ledva postrehnúť. :smile:
"When I look into the eyes of an animal I do not see an animal. I see a living being. I see a friend. I feel a soul."
~A.D. Williams
"Zviera má u mňa rovnakú hodnotu ako človek, nerobím rozdiely."
~WolfMote
WolfMote
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Kladina

Poslaťod šeltie » Pon 22.04.2013 19:20

wolfmote a to bolo v ktorom roku pána ked sa učilo sadať na zone ?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kladina

Poslaťod WolfMote » Pon 22.04.2013 19:24

2 roky dozadu :lol: , myslím, že to ešte stále používajú, ja som musel prestať behať v tom najlepšom pre zdravotné problémy :ua:
"When I look into the eyes of an animal I do not see an animal. I see a living being. I see a friend. I feel a soul."
~A.D. Williams
"Zviera má u mňa rovnakú hodnotu ako človek, nerobím rozdiely."
~WolfMote
WolfMote
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Kladina

Poslaťod šeltie » Pon 22.04.2013 20:14

radiť že by sa malo učiť sadať na zone je pre mna ako keby sa v modernej medicíne radilo chorym puštať žilou ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kladina

Poslaťod WolfMote » Uto 23.04.2013 14:08

100 ludi 100 chuti, neviem posudit. Bol som iba v 1 klube a trenerka to takto vyzadovala. Priznavam, ze som to casto ignoroval a proste psa iba spomalil. No na druhu stranu nieco na tom bude ked 1 clen bol majstrom slovenska junior SA3.
"When I look into the eyes of an animal I do not see an animal. I see a living being. I see a friend. I feel a soul."
~A.D. Williams
"Zviera má u mňa rovnakú hodnotu ako človek, nerobím rozdiely."
~WolfMote
WolfMote
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility