Kladina

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Kladina

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 13.08.2007 20:06

kto mi pomôže ako naučiť psíka na kladinu?on sa tam bojí vísť..na cvičáku sme skúšali a ledva sme ho tam vytiahli..teraz vyrábame kladinu doma..tak myslíte že treba toho psa tam nejak dostať a chváliť ho??a že tak sa naučí že sa nemá čoho báť???? Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lucia » Pon 13.08.2007 20:23

Myslíš vysokú kladinu? Ak sa toho naozaj bojí nemá význam ho tam ťahať.
ALe skús tak, že nie od nohy ale len tak akože " hurá efekt" to nazvala kamška. Akože ideš ideš hrate sa s loptičkou alebo tak a nenapadne ho tam navedeš. Alebo skus že celu kladinu vypamlskuješ a veeeľmi ho pritom chvališ možno pochopi, že sa nema čoho bať. ALebo keď pišeš, že vyrábaš kladinu skus vyrobiť nižššiu ako na cvičaku so širšiou tou vrchnou doskou. Keď to pochopi na nej tak je to dopohody. Asi len takeho pol metra až meter a aj nabehove dosky aby mali menši uhol. Ak to nepojde ani na tej menšej širšej tak naozaj to nema vyznam.
To maš ako u ludi keď sa boja vyšky alebo maju klaustrofobiu alebo take niečo. Darmo im vysvetluješ, že nemaju mať z čoho paniku aj tak ju maju nevysvetliš im to len tak.
Tak prajem veľa šťastie. A hlavne daj pozor aby ti z nej nepadol alebo sa na nej neudrel lebo potom ho tam naozaj už nikdy nedostaneš. A nema nahodou nejaku zlu skúsenosť s kladinou alebo podobnymi prekažkami? Može to aj s tym suviseť a potom je naozaj problem.
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 13.08.2007 20:40

dík za rady..skúsim..dali sme mu menšiu výšku a väčšiu šírku.ešte to nieje hotové tak sa uvidí..potom dám vedieť :smile: ale určite to zvládne..a čo býva s nami nemá zlé skúsenosti..nemám ho odmalička tak neviem :ua:
ale tak všeličoho sa strašne bál a naučila som ho..je to šikulka..zvládne všetko..verím mu :lol: Obrázok
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 11:05

daj si ho na voditko a ukaz mu ze sa nemusi nicoho bat a potom ho pochvalit a dat mu odmenu
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Mia » Uto 14.08.2007 12:29

A hlavne pekne pomaly na neho kazdy den to treba skusit len parkrat netreba ho velmi tlacit do toho a po case to urcite zvladne
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 19:37

Lenka.Buddy píše:dík za rady..skúsim..dali sme mu menšiu výšku a väčšiu šírku.ešte to nieje hotové tak sa uvidí..potom dám vedieť :smile: ale určite to zvládne..a čo býva s nami nemá zlé skúsenosti..nemám ho odmalička tak neviem :ua:
ale tak všeličoho sa strašne bál a naučila som ho..je to šikulka..zvládne všetko..verím mu :lol: Obrázok
a asi kolko ho mas?
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod lucia » Uto 14.08.2007 20:19

Myslela som zlé skúsenosti s kladinou a prekážkami
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 20:43

no veď aj ja som myslela zlé skúsenosti zatial čo býva s nami s kladinou nemá..predtým neviem.
a mám ho 2 roky a 4 mesiace.. :ha:
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod vlciacik » Uto 14.08.2007 20:45

a inak ma povodne kolko?
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 14.08.2007 20:58

no teraz v júli oslávil 5 rokov..ale dušou je ako šteňa :ha:
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lucia » Str 15.08.2007 16:45

Však golden :lol: ... A chceš s ním robiť agility ? alebo prečo to vlastne potrebuješ ak možem vedeť
lucia
 

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 15.08.2007 18:42

no podla toho ako mu to pojde..venujeme sa agility zatial rekreačne :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Pon 20.08.2007 11:43

Co ma nasa vycvikarka goldena, takvraj ked on bol 1. raz na kladine ze ho 3museli drzat...vzdy ho pridrziavaj a nedopust aby spadol, lebo by tam uznikdy nechcel ist a skusho lakat na loptu, ked je to jeho oblubena hracka :king:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 20.08.2007 11:46

my sme ho na cvičáku ťahali cez kladinu dvaja..lebo on ako tak vyšiel a lahol si tam..bál sa..tak sme ho cez celú kladinu tak posunuli :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Pon 20.08.2007 11:47

a nesiel ani napamlsok, ani na hracku?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Agility