Kladina

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kladina

Poslaťod Hanka 1 » Str 02.04.2008 8:41

S tou kladinou máš asi pravdu, i když já se tehdy nikoho neptala. My na cvičák nechodíme, jen na pozvání na určité akce, kde třeba předvedem funkční ovladatelnost a tak. Chodím s pejsky pořád jen sama, takže jsme se všechno učili bez asistence jiných lidí, neměli jsme a zatím nemáme až na výjimky tu možnost.
Navíc se přiznám, že mi atmosféra cvičáku, povely hodně nahlas a tendence jít na psa více či méně donucovací metodou a nedělání rozdílu v přístupu u různých plemen a různých povah psů hodně nesedí. Takže se cvičákům až na výše zmíněné akce vyhýbáme.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Kladina

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 9:06

Donucovacia metoda - ano, psy su nedockave a nutia nas aby sme uz isli cvicit.. :heh: Cvicia s nami potvory chlpate. Nie kazdy cvicak je rovnaky. Iny ton hlasu (nevravim ze ziapat) je niekedy potrebny, pretoze ked je niekde skupina ludi a ja s tou skupinou kvakam, pes nemoze pocuvat kazde moje slovo, ci to nebude nahodou povel, preto ked psovi nejaky povel davam, musi vediet, ze je to jemu. To je moj nazor. ale to uz nieje ku kladinam.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kladina

Poslaťod Hanka 1 » Str 02.04.2008 11:09

My dáváme přednost trošku jiným postupům a stylu, než je vidět na většině cvičáků. Neříkám, že všechny jsou stejné nebo špatné, ale prostě máme jiné priority a tím pádem i jiný styl. A vyhovuje nám. Nic proti dobrým cvičákům.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Kladina

Poslaťod AlicaGGG » Štv 25.09.2008 15:55

ja mam rovnaky problem s hojdou - nepomahaju ani pamlsky ani hracka - proste nic
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Štv 25.09.2008 17:40

Hmmm, zaujímajú ma dve veci - prvá aký starý je tvoj pesík a druhá - je problém výlučne s hojdačkou? alebo ani kladinu ani za nič? :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kladina

Poslaťod Sezen » Štv 25.09.2008 18:02

U Korči je to naopak, tá lezie na kladinu aj keď nemusí, dokonca z nej už aj spadla a kľudne sa tam vrátila ako keby sa nechumelilo. A raz keď sme boli na cvičáku, tak som obidvoch nechala pustených a keď som sa otočila, že čo stvárajú tak Korča vytrepaná na kladine :oo: a prechádzala sa tam , ona asi nieje normálna. Jerrynovi sa na kladinu veľmi nechce ale za loptičku ju prešiel.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Kladina

Poslaťod AlicaGGG » Štv 25.09.2008 18:22

ma 3 roky a na kladinu aj Acko v pohode vybehne, dokonca sa tam tesi, ale na hojdu ist nechce :ua:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Pia 26.09.2008 9:14

a skúšali ste vo dvojici? Jeden človek drží psa (tak, aby to bolo čo najmenej stresujúce pre psa) a s hračkou/pamlskom ho usmerňuje na hojdu, zatiaľ druhý drží preklápací koniec aby sa to pod psom v prvom kole nepohlo. Keď príde ten čo "ťahá" psa (za veľkého povzbudzovania, najlepšie s podtónom - "vidíš, že to nič nie je") na zónu, veľmi pomaly sa spustí na zem - určite tak, aby to nebuchlo. Pes sa tým učí že to je prekážka ako každá iná. Tým, že je psovod pri psovi a povzbudzuje a chváli za každý centimeter väčšina psov strach prekoná...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kladina

Poslaťod Sunny » Pia 26.09.2008 10:48

Ak je peso na pamlsky, videla som krásny nácvik bojka na hojdačku. Spravila sa mu cestička z pamlskov - od začiatku až po koniec. Tréner držal hojdačku, aby sa ani nehla, majiteľ išiel pri psovi a povzbudzoval a chválil. Peso bol taký zaujatý pamlskami, s ňucháčom prilepým dole, že si ani nevšimol, ako tam vyliezol :smile: Keď mu to docvaklo, bol už za polovicou. Síce skočil dolu, ale na 2. - 3. krát sa už nebál a dokončil.
Moja šteňacia trúba pre zmenu vôbec nerieši kam lezie. Po kladine sa prechádza jak doma, na hojdačku letí tak, že len čakám kedy sa na nej prerazí. Musíme trénovať povel STOP, inak to nevidím :ach:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Kladina

Poslaťod AlicaGGG » Pia 26.09.2008 14:06

nn, to nepomaha, minule sme ju drzali 3 a nic - stale sa bala
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Pia 26.09.2008 14:53

práve preto že ste boli traja... Pes musí byť v prvom rade pokojný, ideálne rozblbnutý z obľúbených prekážok a až potom sa jeden nenápadko postaví k hojdačke, chytí horný koniec a normálne psa navedieš ako keby na kladinu. Čiže žiadne také že tak, poďte ideme naňho, teraz ho tam dotlačíme. Až keď psa navedieš - a on sa zastaví (a lákanie pamlskom pred ňufákom nepomáha) prichytíš ho pokojne za obojok a za upokojujúcich rečí ho jemne tiahneš. V prvom rade musíš byť úplne pokojná a myslieť na to, že to ten pes tentokrát zvládne, nie na to, že to nepôjde. A keď aj "vrastie do zeme" a budeš musieť posunovať jednotlivé packy, vždy to musíš robiť pokojne a nestresovať sa, ani psa. A keď ho doposunuješ(te) až na koniec, musí nasledovať samozrejme pochvala. Pretože keď ty stresuješ dopredu (nepôjde, určite sa zasa zasekne), nedokážeš psa presvedčiť že to je OK a supiš zábava... Skús používať rovnaký povel ako na kladinu, lepšie povedané prestaň používať povel ktorý používaš, pretože trebárs povieš "hojda" a pes už vie že nasleduje stres.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kladina

Poslaťod AlicaGGG » Pia 26.09.2008 15:32

praveze my sme boli uz aj 2, 3, 4 a dokonca mi raz prisiel pomoct tatino - chytil hodju a volal ju hore, ale nic, tak teraz to uz vacsinou robim sama - navediem ju hore, pri prvej zone sa zastavi, tak ju pomaly taham, upokojujem a davam jej pamlsy a v strede pockam, kym sa hojda nepreklopi a trochu ju aj pridrziavam, aby nebuchla, lebo ked sme ju to ucili tak, ze prisla skoro az na koniec hojdy, tak sa bala este viac - podla mna toho, ze videla, ze hojda dalej nepokracuje a je tam len jama, tak to mi vzdy zacala na hlavu skakat a chcela ist prec, ale teraz ju prejde, aj ked ju musim tahat
myslim ze to bude ako s tunelom - prve 2 treningy sme ju tam museli natlacit a potom uz pohoda (asi ako kazdy pes) - len teraz to asi bude trvat trochu dlhsie
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Pia 26.09.2008 16:07

no, tak to robíš správne - niektorý pes sa "bojí" hojdačky aj ako dospelák a skúsený pretekár... :nwm: Jedine ti môžeme držať palce aby to povolilo čo najskôr. :yes: :yes: :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kladina

Poslaťod AlicaGGG » Sob 27.09.2008 14:01

neviem ako je to mozne, ale vcera sme boli na cvicaku a uz sa tej hojdy vobec nebala!!! :jupi: :jupi: :jupi: dokonca som uz aj 3krat pustila a uplne v pohode ju presla!!! som taka happy :aaa:
asi to uz povolilo, teda dufam, ze sa jej uz presala bat navzdy, ved uvidim pondelok, ale uz ked ju vcera presla, tak uz to tak bude asi vzdy
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Sob 27.09.2008 20:36

Opatrne na to, radšej jej ju ešte párkrát chyť, bo sa rozbehne, hojda buchne o zem, pes sa zľakne... A ste tam, kde ste začali. :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility