Kladina

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 20.08.2007 12:49

jemu boli pamlsky na cvičáku ukradnuté..akurát sem-tam si dal piškot....a hračky sme nemali..ale aj to by ho nezaujímalo..preto je to aj na cvičáku ťažké..lebo naňho vtedy pamlsky ani hračky neplatia..doma vie všetko perfektne... :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod semy » Pon 20.08.2007 13:01

reku :D ja som to urobil tak ze som dvihol stena a pomaly sme to presli ... teraz na to lezie sam prebehne :angel:

ale je to aj v povahe psa ze co jak
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 20.08.2007 13:05

ja keď zdvihnem moje 35-kilové "šteňa" na kladinu tak som vážne dobrá :ha: stačilo keď sme ho s výcvikárom posúvali :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Uto 21.08.2007 15:31

urcite ho nenut nasilim, lebo mu to znechutis - pekne opatrne, postupne a zo zaciatku ho vzdy maj na voditku a bud pri nom, aby si ho mohla pridrzat a zachytit - musis zistis co na naho funguje (lucia dala zopar tipov) a chvaaaalit, furt.

u nas je tiez zopar takych co sa bali, ale kazdy sa postupne osmelil. Oni aj ked vidia, ze ini idu a su za to chvaleni, tak to ich povzbudi a motivuje

chce to hlavne klidek a trpezlivost :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 18:06

Musíš mu to niečím spríjemniť..i keď ťažko povedať čím... Ja keď som mala Akima asi pred rokom v Kynologickom stredisku v Kežmarku, tak som s ním kus pobehávala..Myslela som, že na kladinu nevyjde a on len tak akoby to nič nebolo...a za nami šiel NO, ktorý mal z toho panický strach :ha: :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod petka_akim » Uto 21.08.2007 19:09

aj my sme akima prvy krat tahali dvaja a to bol este stena a nedalo sa takze viem co prace mas budacom ale teraz m,i to akim chodi bez problemov len tie prve 3 razy sa bal.... bolo to vysoko... a tiez mi isiel na pamlsok
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Bíglica » Pia 07.09.2007 20:37

Lenka.Buddy píše:my sme ho na cvičáku ťahali cez kladinu dvaja..lebo on ako tak vyšiel a lahol si tam..bál sa..tak sme ho cez celú kladinu tak posunuli :ha:


Toto je aboslutne nevhodny postup ked vidiš že sa pes boji, tak ho akurat utvrdiš v tom aby tam važne nikdy nevylieol. Da sa vam kladina sklopiť? položiť na zem po celej dlžke? Ak hej nechaj psa cez ňu prebehnuť nech si ohmata povrch, hrajte sa a len akože ho naved na kladinu,bez povelu aby to nestihol zaregistrovať apotom už len radím vyrobiť miniaturne nožičky a zdvihnuť ju tak 50 cm nad zem. A ideme všetko formou hry nikdy nie nasilim ked tak mu dones kura :) a ukazuj mu ho pred nufakom...neverim, že nezaberie :) držim palce
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 08.09.2007 9:36

on mi napr na lavičku na ihrisku v pohode vyskočí a prejde ju..tá je síce podstatne menšia,ale tak na začiatok stačí :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bíglica » Sob 08.09.2007 17:26

Lenka.Buddy píše:on mi napr na lavičku na ihrisku v pohode vyskočí a prejde ju..tá je síce podstatne menšia,ale tak na začiatok stačí :ha:

takže može byť problem v tom povrchu a v tom že je to najprv priliž vbysdoko skus to čo som pisala
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Lili » Štv 06.12.2007 21:55

aj my máme problém s kladinou... na cvičáku nemáme presne kladinu na agility ale na bežný výcvik- zatiaľ, no a moja nemá problém výjsť na jednu stranu kladiny a prebehnúť ju, ale na tú druhú nejde ani za svet.. myslím si, že dosť by pomohla tá origoš kladina na agi, ktorá nemá šmiklavý povrch (naša je len zdreva a hafanovi sa tým pádom šmýka..) a je to predsa iné, bo tá agi kladina je aj o dosť väčšia.. tento rok sme boli aj na tábore a tiež to na tú jednu stranu robila a na tú druhu nie... ale skúšame to postupne, najskôr som tú jednu stranu skúšala na vodítku a pamlsok, no a po tábore to riešime na volno a pamlsok a aj keď to trvá 10min. musí na ňu vystúpiť aspoň trochu- ale neprechádza ju zatiaľ celú len taký začiatok, no a teraz tréningy nemáme, tak si myslím, že o rok môžem začať odznova... myslíte si, že mám v tom pokračovať, v tejto metóde? dokiaľ sa sama neosmelí?
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Kladina

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 10:03

Kladinu učíme psíka v nízkom veku, ak sa učí neskôr, môže sa toho veľmi báť, ale vždy sa to dá naučiť. Najprv nakladiete psíkovi na kladinu zaujímavé pamlsky (napr. klobásku), postavíte sa s ním na začiatok kladiny, z druhej strany sa postaví pomocník. Ukážete psíkovi prvý pamlsok, ak k nemu nejde sám, pomôžte mu, ale nie ťahaním za obojok, skôr poponášaním, alebo presúvaním labiek (podľa toho koľko psík váži). Celý čas ho chváľte. Ak sa psík rozhodne stáť, môžte ho chvíľu nechať, nech sa ukľudní a pokračujte. Vy aj pomocník máte ako hlavnú úlohu istiť psíka, aby z kladiny nespadol. Hlavne v šťeňacom veku to môže byť veľmi nebezpečné. Psík musí prejsť stále celú kladinu, nikdy ho nezložte z kladiny skôr, ani mu nedovoľte zoskočiť. Ak si je psík na kladine už skúsenejší, môžte to skúšať bez pomocníka, ale vždy psíka istite:
http://www.ceknito.sk/video/137447
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kladina

Poslaťod zeane » Uto 01.04.2008 13:32

hm, šteniaka by som vo výške kladiny (tá "naša" agility má výšku 1,2 - 1,3 m) nevláčila... dala by som dosku na zem a takmer presne podľa daného návodu by som ho cvičila na zemi, až by behal bez problémov tak kúsok nad zemou (daj si dosku na šamlíky) a až nakoniec až pochopí že sa odtiaľ nepadá tak potom v originál výške... Načo ho stresovať poponášaním a ťahaním vo výške cez meter...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kladina

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 13:38

OK, suhlas, mame na cvicaku aj nizsiu dosku, ale nie kazdy ma. Good idea. :jop: My sme to skusali rovno na tej 2x sme mu pomohli a druhy den sme to isli skusit a siel v pohode sam. Nie kazdy ma stresy, len fakt bacha, aby vam hafan nespadol!!!
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kladina

Poslaťod Hanka 1 » Uto 01.04.2008 21:52

Ta metoda s pomocníkem a pamlsky mě teda nenapadla, asi proto, že jsme nikdy žádného pomocníka neměli k dispozici. Od malinka jsem štěníky učila, aby se dívali sami pod svoje nohy a aby se nebáli za mnou jít kamkoli. Když jsme byli na naší první návštěvě (ze čtyřech celkem ve 3 letech) na cvičáku, překonali jsme všechny překážky. Kladinu tak, že jsem lezla pozpátku přes kladinu po 4 já a pejsek lezl za mnou..... . Asi jsme vypadali jako totální magoři, ale nemáme s překážkami problémy do dneška.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Kladina

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 7:46

Hanka: nie na každom cvičáku ti dovolia liezť po kladine a nie každý má 50 kíl. Okrem toho na cvičákoch zvykne byť viac cvičiacich ľudí a ak sú normálny, tak radi a ochotne pomôžu.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility