Agility a kliker

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Agility a kliker

Poslaťod kikula22 » Sob 31.01.2009 14:01

Ahojte,
používate niekto pri agility kliker? Teda používali ste ho keď ste učili prekážky? Myslím že by to bola dobrá vec, sama ho používam pri učení trikov a aj poslušnosti. No bojím sa že keby náhodou v budúcnosti bežíme a niekto bude poblíž trénovať s klikrom a klikne že by to môjho psa vyviedlo a bežal si ku mne po odmenu :nwm: Používate ho niekto? Ak áno ako ste s ním pri agility začínali? Ako ste učili....
Veľmi pekne dakujem za odpovede :no:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility a kliker

Poslaťod calwen » Sob 31.01.2009 14:06

Ja osobne ho nepouzivam, no neboj peso vie rozoznat kedy je klik pre neho a kedy nie.
Na kliker cvici u nas viacero ludi sa mi zda...zaregistrovala som len Kamilku Rajec tak vyraznejsie a myslim, ze kliker je dobra pomocka na parkure :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility a kliker

Poslaťod Iwka » Sob 31.01.2009 19:44

Parkur a kliker?

niekto cvici s nim,niekto bez

napr. na seminari s Martinou Klimesovou bola jedna pani, Marketa, www.uniskynopolis.org s dvomi borderkami a behalo im to krasne. cvicili na kliker

samotna martina klimesova kliker na parkure nepouziva, lebo ako hovorila, kliker je na to,aby pes rozmyslal a na parkure to az tak netreba. Do urcitej miery ano,ale nie ako pri tanci.

A s tym ,ze keby bubo zacul cudzi klik a siel by si po odmenu ku tebe, podla mna tohto sa bat nemusis. Videla som na meggyne,ked sme cvicili s klikrom traja, vsimala si len ten nas. Dalej nie kazdy kliker ma rovnaky zvuk a nie kazdy klika rovnako rychlo. pes to rozlisuje
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Agility a kliker

Poslaťod arkan » Sob 31.01.2009 21:02

ja si osobne myslim ze kliker je velmi dobra pomocka pri vycviku agility. mam s tym osobne skusenosti a som spokojna. da sa velmi dobre vyuzit pri nacviku zon, pri skakani, hlavne u tych psikov, ktory velmi zhadzuju. ja som ho vyuzila aj pri nazviku nabehov do slalomu aj ked stretla som sa z nazormy, ze pri nabehu do slalomu by sa to nemalo pouzivat z dovodu ze po kliku ma ist hned odmena, ale Arkan to chapal a dost nam to pomohlo. :no:
arkan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Košice

Re: Agility a kliker

Poslaťod AlicaGGG » Sob 31.01.2009 22:57

ja som to zacala pouzivat hlavne v slalome (vyrobenom na poli z palic :ha: ) - na zrychlenie - tusim to funguje :lol:
a samozrejme na nacvik zon
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agility a kliker

Poslaťod luckyA » Pon 02.02.2009 20:40

alic, ty si zohnala kliker v tn? :poklona:
po mne sa pozerali ze "z ktorej hrusky si dievca padla? :haha: :ach: :ach:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Agility a kliker

Poslaťod zeane » Pon 02.02.2009 20:50

zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility a kliker

Poslaťod AlicaGGG » Pon 02.02.2009 21:25

zeane: lenze za postovne zaplatim 3x tolko ako za kliker :ha:
luckyA: mne ho tam kupoval ktosi z cvicaku
zevraj ho mali na ?Elektricnej? :lol: skus pozret tam
mam ten kostickovy - co dala zeane tu stranku, ale ja som ho mala za tusim 36sk :jazyk:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agility a kliker

Poslaťod zeane » Pon 02.02.2009 21:29

keď sa dohodnete z jedného mesta tri - štyri - päť, tak sa o poštovné podelíte a vôbec to nebude tak veľa :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility a kliker

Poslaťod Catqa » Pon 02.02.2009 21:55

ale je to zbytocne, lebo na Elektircnej v Pet Shope ho skutocne maju. Ja som ho kupila tam, stal myslim 60-70 sk?
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Agility a kliker

Poslaťod luckyA » Uto 03.02.2009 14:15

no tak pojdem tyam, ja som ho zhanala v juzanke , nad vodnikom , na sihoti ... a nikde ho nemali
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Agility a kliker

Poslaťod Sunny » Pia 06.02.2009 16:13

Taky cvičím na kliker. S Gili vlastne od začiatku, naučila som ju tak najprv tunel, potom na tábore skočku. Úplne ukážkovo - len sme tam stáli a klikali jej najprv za priblíženie sa a potom za skočenie. Potom sme pridali povel - a tá trúbka skáče nadšene všetko, čo vidí :heh: Ja som s ním veľmi spokojná, videla som s ním trénovať aj tú táborovú trénerku a radosť pozerať. My teraz pracujeme na slalome a budeme musieť aj na zónach, to nám zatiaľ moc nejde :hi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Agility a kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 22.06.2009 15:09

Aj my cvičíme s klikrom. Teda hlavne zóny a slalom. Myslím, že toho sa netreba báť, že psa bude rušiť cudzí kliker, keď na treningu kliká Sunny alebo Calwen alebo hocikto iný, drobec si to nevšíma, ono na svete neexistujú dva klikre, ktoré majú úplne identický zvuk, okrem toho, je to zvuk, ktorý pochádza od paničky (aj keď vlastne nemusí, ale to je dosť zriedkavé, že psovi kliká pomocník, nie majiteľ). :smile:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Agility a kliker

Poslaťod hewča » Pon 22.06.2009 15:32

Tak my sme na kliker skúšali ale lepšie nám to beží s pamlskami preože ja som dosť zmätkárka a potom to tak vyzeralo :pac: :lol: takže u nás kliker len pri tréningu prvkov DD :jop:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Agility a kliker

Poslaťod stWhippet » Pia 05.02.2010 13:09

ludia ja som trubka to viem ale snad mi odpustite moju elementarne primitivnu otazku: ako vlastne kliker funguje, nikdy som ho nepouzivala ani nikoho nepoznam kto by ho pouzival :nwm:
Dakujem vam za odpoved :ach: :angel:
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Ďalší

Späť na Agility