Plemená vhodné na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod zeane » Pia 03.02.2012 22:32

Cori a Sanny píše:Ahojté mám potázku mohla by som behať agility aj s Anglickým setrom ? dakujem :D :hi:


Samozrejme áno. Setrov príliš veľa síce na parkúroch nevidieť, ale budeme len radi, keď sa v large bude potulovať aj iné plemeno ako BOC... :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Haleth » Ned 05.02.2012 17:36

zeane píše:Sbudeme len radi, keď sa v large bude potulovať aj iné plemeno ako BOC... :lol:

:jop: :poklona:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Lindchen » Ned 05.02.2012 21:24

Katka.Labka píše:Neviem kde mam zaradit tuto otazku, chcela som sa spytat, ci sa stavaju/ci mate skusenosti s urazmi na trati, pri treningoch, sutaziach, pripadne ako tomu predist. Mam velmi hyperaktivnu labradorku, ale bojim sa, ze by sa mohla zranit, kedze je velka a neohrabana momentalne (bude mat 8 mesiacov) a chcela by som s nou agility skusit - len ako hobby.

Arisko mal úraz s trvalými následkami, kvôli tomu teraz môže behať len XS skočky a len ľahké parkúry, občas musíme vynechať na pár prechádzok aj aportovanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod kikula22 » Ned 05.02.2012 22:03

Offtopic: Čo sa mu stalo?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Lindchen » Ned 05.02.2012 22:05

Offtopic: V slalome si vykĺbil prstový kĺb na prednej labke a odvtedy sa mu vyklbuje v prudšom pohybe (doskoky, prudké zmeny smeru a prudké zabrzdenie).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Saarly » Pon 06.02.2012 0:30

Myslis slalom medzi tymi tyckami? :ua: A malo to aj nejaku pricinu (co ja viem, zly povrch, blato, nervozita, smyknutie) alebo to bolo proste nestastne dosliapnutie? A s Ariskom teraz chodis nejake parkury, co ja viem v miernom tempe? Ja neviem ci sa mam na to vykaslat, ale pisala som si s par cvicitelmi agi, a ti povedali, ze pes pohyb potrebuje a pokial to bude s klbom vpoho tak preco nie. Ale strasne by som si vycitala, keby sa jej nieco stalo. Niekedy si hovorim, ze naco ju budem vsade tahat a skusat, ale predsa kvoli tomu klbu nebude sediet do konca zivota na gauci.
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Lindchen » Pon 06.02.2012 0:40

Offtopic: Keď začnú tréningy, tak bude skákať len small alebo ešte menšie, prebehne si tunelík, kladinu, tá mu nevadí a nemôže sa moc prudko točiť do strán. Príp. možno nebude behať vôbec. Pomaly sa uňho moc nedá, lebo je to šialenec, len vrieska a blázni sa tam. Dôvodom bolo nešťastné došliapnutie, lebo sa tam roztatáril a nepozeral, kde má čo, samozrejme to tak dopadlo, lebo v slalome vymýšľal, namiesto toho, aby si dával pozor. Na zlý povrch som ho nebrávala, ani keď bol v poriadku.
Dnes si nožku opäť vykĺbil pri aportovaní, tak poobede som už nehádzala, ale teraz večer áno, lebo bol ok.
Psovi sa môže stať hocikedy hocičo. Keď sa človek venuje nejakému športu alebo aktivite, musí rátať s tým, že sa môže niečo prihodiť. Môjmu niekdajšiemu trénerovi vbehla fena do jeho dráhy behu a roztrhala si kolenné väzy, windyna Šeďa tuto z fóra si zlomila nohu, aj keď to bolo až po dobehu, čiže nie na parkúre atď atď. Každý šport v sebe nesie to riziko. Nič sa nestane len tomu, kto sedí na gauči a ciká do mačacieho záchodíka.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Saarly » Pon 06.02.2012 1:00

Offtopic: a ti, co sa zranili a vyliecili, pokracovali v tom dalej? som mierne paranoidna a hlavne jej nechcem sposobit problemy a pytam sa, lebo su mozno aj vhodnejsie alternativy pre psov, co prekonali zranenie. chcela by som to ale vyskusat, pripada mi, ze by ju to mohlo bavit

Lindchen píše:Každý šport v sebe nesie to riziko. Nič sa nestane len tomu, kto sedí na gauči a ciká do mačacieho záchodíka

:jop:
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Haleth » Pon 06.02.2012 1:43

Offtopic: Katka to máš tak. Stávajú sa autonehody, padajú lietadla, autobusy havarujú atď., ale to neznamená, že nikdy v živote nebudeš jazdiť, niekam letieť alebo chodiť busom, nie ? Aj pri tej najjednoduchšej prkotine sa tým najhlúpejším spôsobom môže niečo stať (teraz nemyslím Arisa). Skús to, uvidíš, či to psa baví a ak áno, tak prečo nie ? Isto nebude prvý hyperaktívny a pobláznený trubiroh, ktorý začne s agility. Moja psica už všeličo napáchala, zatiaľ bez ujmy (klop, klop, klop).
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Saarly » Pon 06.02.2012 12:15

Offtopic: Dik baby. Skusime, skusime, len velmo opatrne :lol: Chcela som si len spravit taky prehlad, aby som vedela, na co si dat pripadne pozor - vyplynulo z toho, ze na vsetko :lol:
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod miša.a.blesk » Pia 01.06.2012 17:53

Agility môže robiť každý pes. Agility sa dá robiť aj doma. Celkom často agility robievajú šeltie. Veľké výnimky sú nemecké dogy, ktoré vzbudzujú veľkú pozornosť u divákov hoci keď si uvedomíte že s dogou nebudete stáť na stupienku víťazov. Agility s dogou robíte pre radosť. Ale i krížence netreba podceňovať ,lebo tiež sú šikovné a zistíte že i takíto pes je dobrý v agility a má zo závodu radosť. Preteky treba brať ako zážitok a nie ako stres. Na psa nehodno kričať lebo potom sa ľahko môže stať ,že tento šport bude nenávidieť a nebude tam rád chodiť. :winner:
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Aďuš » Pon 26.11.2012 21:23

Kamaratka má srnčého ratlíka a chcela b sa s ným venovať agility je srnči ratlik vhodný na agility?
Aďuš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Zuzula » Uto 27.11.2012 15:23

Aďuš píše:Kamaratka má srnčého ratlíka a chcela b sa s ným venovať agility je srnči ratlik vhodný na agility?


ak by si si prečítala príspevok pred tebou (a kopec ostatných príspevkov pred tebou), tak by si sa nemusela pýtať, ale inak podľa mňa áno, je vhodný, prečo by nebol ... :smile:
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod domin » Uto 27.11.2012 16:27

Aďuš píše:Kamaratka má srnčého ratlíka a chcela b sa s ným venovať agility je srnči ratlik vhodný na agility?


beháš s krížencom a pýtaš sa takéto hovadinky :lol:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Amis » Str 13.03.2013 12:34

my začíname tiež agility s krížencom a zdá sa, že ho to baví :)
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility