Plemená vhodné na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Tinka123 » Pia 29.03.2013 14:47

Aj my na jar keď už nebude pol metra snehu, začneme cvičiť. :D Lebo už sme niečo skúšali a išlo mu to dobre aj na cvičáku hovorili že máme začať s agility tak uvidím ako mu to pôjde a či ho to bude baviť. Agility sa mi dosť pozdáva už sa teším na skutočnú jar, zajednali sme si už cvičák tak už len počkať na to správne počasie. :D :jupi:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod doberman007 » Uto 29.07.2014 22:05

dobry den hodi sa na agility gold retriever?
:nwm:
doberman007
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod zuzkabluzka » Str 30.07.2014 7:11

GR nie je najtypickejsie plemeno pre agi, lahsie konstrukcie su vhodnejsie. Ja by som mu radsej setrila klbiky. Ale niektori behaju aj s nim.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod vikinka102 » Ned 17.08.2014 20:53

A yorkširikovia môžu? :nwm:
vikinka102
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Offca » Pon 18.08.2014 9:44

Offtopic: a dočitala by si sa, že nemôžu... Lebooooo... si hned niečo vymyslim, moment...
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod hruska » Pon 18.08.2014 9:53

Offtopic: lebo york nema co behat, ale iba kabelkovat? :jazyk:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Vikiki22 » Pon 18.08.2014 9:57

Offtopic: ...a že prečo sú mladí takí tupí. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Kamelia » Pon 18.08.2014 10:05

...yorkovia behaju na slovensku v agi - par ich je co zavodia (aj my sme zavodili v SA1, ale skoncili sme a caka nas operacia)
a tiez netreba zabudnut, ze je to terier (aku ma povahu co sa tyka motivacie) a ze v small kat. s malou vyskou v kohutiku vela vody nenamutite /yorka prerasteneho s vyskou 32 cm v kohutiku som este nevidela (s PP)/


...ale tak ako pri kazdom malom plemene moze byt toto plemeno postihnute na dedicne ochorenie - luxaciu pately. Agility by v tom pripade tak postihnute psy by behat nemali, lebo to skodi a zhorsuje toto ochorenie :ua:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Simina111 » Pon 18.08.2014 19:01

Bol by dobrý na agility jazvečík? :nwm:
Simina111
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Aris » Pon 18.08.2014 20:50

Simina, určite si nájdeš aj oveľa vhodnejšie plemeno, pre jazvečíka nie je dlhodobé a časté skákanie vôbec dobré :nie:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Kamelia » Uto 19.08.2014 10:20

tak tak jazvecik ma dlhy chrbat a kratucke labky - bolo by to pre neho narocne z hl. stavby tela a casom by sa dostavili problemy zdravotne...
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod doberman007 » Pon 25.08.2014 20:54

hodi sa na agility aj boxer?
:nwm:
doberman007
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Vikiki22 » Uto 26.08.2014 10:14

S boxerom je to podľa môjho názoru takto: ak mieniš robiť agility len rekreačne a občasne, tak áno, s boxerom sa to tiež dá. No treba myslieť na to, že stavbou tela a s krátky ňufákom to nebude vždy ľahké, obzvlášť pri krkolomných zatáčkach a v teplách. U boxerov je tiež celkom rozšírená spondylóza, takže ak sa mu to zistí, tak na agility môžeš zabudnúť. Inak je boxer "šašek", rád vymýšľa, takže je u neho potrebná aj istá dávka nadhľadu a treba ho pochopiť. Drezúrou u neho nedosiahneš nič. V podstate s boxerom môžeš behať agility, ale sú aj vhodnejšie plemená.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Plemená vhodné na agility

Poslaťod Haleth » Uto 26.08.2014 11:44

A podľa mňa je boxer vhodný na agility :no: Je to pracovné, aktívne plemeno. Čo viac treba k agility? Ak pes aj psovod chcú, dá sa to vždy.
"Vhodnejšie" plemená ako napr. čo? Borderky? :lol: Ani každá borderka nebude majstrom sveta :no: To je ako keby niekto povedal, že boxer na športovku nie, pretože sú aj vhodnejšie plemená - NO. Ja by som miesto "vhodnejšie" písala skôr "rozšírenejšie".
A zdravotná stránka je snáď jasná každému...
edit: Nech sa páči, síce Amerika, ale toho psa to baví, je celý happy a očividne ani nie najpomalší na svete (opomenieme psovodove vedenie). A minimálne pre mňa je to vítaná zmena :smile:
http://youtu.be/7tG00hTocYI?t=9m27s
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility