Výška psa

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Vyska...

Poslaťod BasenA » Pon 01.12.2008 19:49

oo tak ja som mu doma trosku pridala :lol: noo tak mi 70 preskociiimeee s radostou...uh a kruh zajtra dame 80 ale to uff nvm ci zvladneme :oo: Dnes uz robil dajake protesty pri kruhu moc sa mu nechcelo :ach: ale ani mne.Tak som nenutila nasilu a sli sme sa prejst :smile:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Vyska...

Poslaťod AlicaGGG » Pon 01.12.2008 21:32

:lol: aj bella ma s kruhom vacsi problem ako s miniLargom, ale po chvilkovom rozmyslani ho preskoci :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyska...

Poslaťod Siss@ » Pon 01.12.2008 22:20

BasenA,kruh pre large nie je 80 cm nad zemou :no: Stred kruhu je 80cm od zeme :smile: to by mal preskocit,kedze aj moja Fleur /small-33,5 v kohutiku/ preskočí large kruh-ale tak ona je zvlastny pripad s megaskokmi:lol:
Obrázok

a skočky pre large su na pretekoch 60cm :no:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Vyska...

Poslaťod Iwka » Pon 01.12.2008 22:31

Sisa, aspon sa nemusis bat ze zhodi :lol:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Vyska...

Poslaťod zeane » Pon 01.12.2008 23:49

BasenA píše:no tak faajn :smile: on ma pekne odrazy...cize pohodaa :lol: inak asi debilna otazka ale nvm presne kolko je vyska pri skockach na large? :ach: :hi:Teraz mame 70-75...a na cvicaku mi dali large preskocil v poho len doma nvm kolko presne mam dat na skocku,kruh... :ach:


ehm - skokovky, múr, viadukt - 60 +/- 5cm. Dvoják zadná 60 maximálne, predná o 15-25 cm nižšie a odstup medzi prekážkami 60 cm.
kruh ma máť stred vo výške 80 cm. (omeraj priemer kruhu - vydeľ dvoma a číslo odpočítaj od 80 a máš výšku spodného okraja kruhu)
Basenka netrénuj zbytočne 70 - 75 cm - je to zbytočné a peso sa ti na nich naučí skákať skôr do výšky a to na úkor rýchlosti :ahoj: No a merať v kohútiku budú bez chlpov - proste sa ľahučko pritlačí zhora aby sa pes neprikrčil, ale aby sa nezmerala výška s chlpmi. To by bola Bo iné medium keby ju zmerali aj s chlpami :haha: :haha: :haha:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vyska...

Poslaťod Siss@ » Uto 02.12.2008 13:57

Iwka píše:Sisa, aspon sa nemusis bat ze zhodi :lol:


:heh: no keby sa neodrazala meter pred skockou tak by som sa nebala :ach:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Vyska...

Poslaťod BasenA » Uto 02.12.2008 19:52

nooo tak super..potom by nam nemalo nic robit problemi :lol: :jupi: zeane jasne uz nastavim vsetko jak ma byt :smile: a budeme makat :jupi: na terningy budeme chodit az od februara alebo tak teraz poriadne musime poslusnost docvicit...ak ked u nho privolacka nebude nikdy 100% :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Výška psa

Poslaťod AgiKokre » Str 03.08.2011 13:31

ked mám amerického kokeršpaniela ktorý je trochu prerastený a má 43 cm tak by ho zaradili do large ?
ak ako tak aké vysoké sú tam prekážky?
ale nemalo by mu to vadit lebo skáče 1m vysoké prekážky a 130cm dlhé
a ešte jedna otázka v large sú zaradene aj vlčiaky?
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Výška psa

Poslaťod DeNnY » Str 03.08.2011 19:25

Áno, bol by v large - nad 42cm. Prekážky by mali cca 60cm..ale na tvojom mieste by om s ním do large nešla..zničíš mu tým kĺby. :ua:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Výška psa

Poslaťod zeane » Str 03.08.2011 19:29

na obe otázky áno a ako podotkla Denny, do large by som mu nedoporučila pretekať.... Prekážka nie je v parkúre jedna, ale nejakých desať (a v jumpingu ešte viac) a očakáva sa tak nejako určitá rýchlosť, keďže sa behá na čas a tým sa neúmerne zvyšuje riziko poškodenia kĺbov...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Výška psa

Poslaťod AgiKokre » Str 03.08.2011 19:33

dakujem za odpovede ale ja som sa len pýtala nemám vpláne sním pretekat, agility beháme len pre zábavu
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Výška psa

Poslaťod zeane » Str 03.08.2011 19:36

tak mu potom v pohode nastavuj prekážky na medium - čiže 40 cm... Určite ho to bude baviť viac ako keby ich mal hore na 60cm "presne" podľa svojej veľkostnej kategórie. Veď pri rekreačnom behaní sa z toho nestrieľa. :smile: :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Výška psa

Poslaťod šeltie » Str 03.08.2011 19:38

ak ma pes 43 cm myslim si, že nebude extremny problem ho namerať do medium .. tot moj osobny nazor navyše ak je to koker :no:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Výška psa

Poslaťod AlicaGGG » Str 03.08.2011 21:41

aj ja si myslim ze v pohode ti ho mozu supnut do medii (vid moje obidve - raz im bolo namerane necelych 44, minutu na to ani nie 42 :no: ), a pes ide do large ked ma viac ako 42,99cm, nie 42 ako napisala deny
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výška psa

Poslaťod DeNnY » Štv 04.08.2011 13:39

Sorry aj som myslela, že je to nad 41,99 tak som to zaokrúhlila :hi:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility