Výška psa

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Výška psa

Poslaťod AlicaGGG » Ned 23.11.2008 18:44

pomoc!!!
mam doma fenku - krizenec a vzdy sme trenovali Medium, niekedy som chcela aj Larga, ale ona skoci 2 - 3 skocky a ma dost, tak sme ostali pre Mediach...vcera sme sa boli kuknut na sutazi agility a hned som si ju aj dala odmerat, aby som vedela ci budem moct chodit na sutaze alebo mam smolu...a rozhodca mi ju odmeral na 46cm!!! :ua: :hmm: :ach: :bum: :nono:
skoro ma porazilo...snazil sa ju odmerat tak, aby isla medzi Media, tak ju trosku tym meracim pristrojom pritlacil ale 3x po sebe to bolo 44cm, tak sme si to nedali zapisat, lebo Larga si mozeme dat zapisat hocikedy...
jaaaaaaaaaaaaaaaj, jak ma to nastvalo!!! :censored:

problem je ten, ze chcem chodit na sutaze s havinou, a aj ju to bavi, ale ako som pisala - na nu je ten Large vela... mozno sa to casom douci, ked budeme pustupne trenovat toho Larga...neviem... ona vzdy pred tou skockou zastavi, kuka na nu, potom zacne stekat a preskoci ju, to spravi aj s druhou a pri 3 robi to iste ale potom ju obide :ua:

neviete mi niekto poradit, ako ju to dobre naucit? a ma este niekto taky blby problem s blbou vyskou :smile: ?

diky za kazdu odpoved :pac:
Naposledy upravil AlicaGGG dňa Štv 27.11.2008 18:56, celkovo upravené 1
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyska...

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 23.11.2008 20:25

my máme tiež takú blbú výšku.. minilarge :pac: :ha: poradiť ale neviem..my zatial v skočkách problémy nemáme
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyska...

Poslaťod AlicaGGG » Ned 23.11.2008 21:32

tak asponze tak :jop:
ked belle nastavim nohu tak v pohode preskoci a minule som si spravila na stene znacku, potom som to zmerala a bolo to 70cm co skocila, ale normalne skocky nepreskoci... nechapem
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyska...

Poslaťod Iwka » Ned 23.11.2008 21:53

tak skus skocky zvysovat postupne, nedaj jej hned Large, ale nieco medzi meďákmi a largom
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Vyska...

Poslaťod kikula22 » Pon 24.11.2008 6:48

No tak tak nejako to máme aj my. Bubo naposledy (ako 10 mesačné štena) skákal small, ale medium mu robilo problém. Len tak pre srandu sme si ho dali odmerať a zaskočilo nás 43 cm :oo: Ani sa nečudujem pretože Bubo má dlhé nohy. A myslím že 43cm už je large. :lol: Ako do budúcna naučím psíčka ktorý skákal smallky , skákať large?? :heh: No ja len dúfam že bol odmeraný zle, pretože sa stále mrvil. Ale má na bígla fakt dlhé nohy tak by som sa ani nečudovala keby tolko meral . :pac:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vyska...

Poslaťod zeane » Pon 24.11.2008 11:30

kikula22 možno to vyznie trochu surovo, ale bíglikovi s výškou do large by som doporučila radšej nájsť inú zábavu... Alebo skákať len rekreačne na tréningoch - medium... Viem ako to vyznieva, ale 60 cm skočka je strašne moc.... A keď si predstavím že má bíglik preskákať v jednom parkúre 10 x 60 cm skočiek... Až mi je z toho ťažko :ua: :nwm: Hrozne ma to mrzí, ale fakt že je bígel "ťažký" pes znamená že by si mohol na pretekoch niekde v treťom behu aj ublížiť. Navyše si neviem predstaviť že by si mala radosť zo psa, ktorý len s vypätím všetkých síl preskáče skočky v parkúre a polovicu pritom zhodí, stabilne zbúra múr a to nehovorím o vyššom kruhu a skoku ďalekom....
Vážne držím palce aby vás nakoniec namerali do medium, stačí aj len pol centimetra - 42,5 je ešte stále medium :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vyska...

Poslaťod kikula22 » Pon 24.11.2008 15:01

To je jasné :smile: , kebyže nám namerajú velkost do large určite by som mu nedávala sa trápiť so skočkou ktorá je skoro dvakrát vačšia ako on :pac: Nechcem mu privodit dáke tažkosti. Teraz som ho merala tak že som ho do postoja postavila ku stene, priložila pravítko a na stenu nakreslila čiarku. Odmerala a vyšlo mi 39,5 cm lenže to je tak velmi zhruba, Takže neviem. :lol: Ale veď keď nebudeme chodiť na dáke preteky tak môže vpohode aj na mediumkách nie?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vyska...

Poslaťod zeane » Pon 24.11.2008 16:14

najviac bíglov je v medium - ja som až teraz v so-ne videla prvého bígla v small. Large som ešte nestretla... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vyska...

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 24.11.2008 18:26

podľa na mňa aj na pretekoch vás zmerajú na medium :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vyska...

Poslaťod AlicaGGG » Pon 24.11.2008 18:29

zvysujem postupne, ale aj to je na nu dost, ale napr. taky kruh v pohode preskoci aj Large, takze tam je asi vasci problem v tom, ze skocky su moc uzke ako vo vyske :ha: lebo fakt - ked jej nastavim nohu tak v pohode, aj ked dam nohu pod palicu zo skocky tak tiez skoci, ale inak rozmysla
budeme skusat a uvidim, ci z toho nieco bude :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyska...

Poslaťod AlicaGGG » Pon 24.11.2008 18:30

kikula: ved ked sa budete chodit kukat na preteky, tak si ho daj vzdy zmerat a ked nahodou bude Medium tak hned si to daj zapisat :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vyska...

Poslaťod BasenA » Štv 27.11.2008 17:49

noo tak moj welsh je vyssi kus jak by mal byt - 44cm to je uz akoze large?no on ma fajn odrazy preskoci aj 70 v pohode ale nie je to pre nho zataz? :ua: klby a tak..?
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Vyska...

Poslaťod clever_dogs » Štv 27.11.2008 18:21

Zeane, vyska pri kategorii medium je 35-42,99cm, takze staci jeden, jediny milimeter a to sa myslim da celkom v pohode zvladnut.
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Vyska...

Poslaťod zeane » Štv 27.11.2008 20:44

hej, hej, dokonca 0,1mm stačí - len som ešte nepočula že by mal niektorý pes zmerané 42,9, alebo 35,1... A myslím si že kým sa nevymyslí elektronický prístroj - teda kým sa nezavedie a nebude používať, bo také na svete samozrejme existuje tak sa ani moc inak ako na polcentimetre merať nebude... :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vyska...

Poslaťod clever_dogs » Ned 30.11.2008 13:58

Vidis Zeane a ja takych poznam. Nie je ich sice vela, ale su aj taky rozhodcovia, ktory zapisu do VZ skutocny vysku psa a premeraju psa aj tri, ci styrikrat, aby sa ta vyska aspon ako tak potvrdila. :no:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Ďalší

Späť na Agility