Kedy začať s agillity

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Kedy začať s agillity

Poslaťod Aris » Pia 31.10.2008 21:08

Kedy je vhodné začať s agillity??? Od akého veku môže psík už aj preskočky???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Siss@ » Pia 31.10.2008 21:45

ja som začala trénovať s Gwen cca od 2,5 mesiaca :no:
a už vie tunely . :jop: .......latkovy trošku s pomocou :smile:
neviem ako je to so skočkami :nwm: kamoška má 4 mesačnú borderku....a hovorila že už asi začne na nejakych mini mini výškach :no:
Naposledy upravil Siss@ dňa Pia 31.10.2008 21:47, celkovo upravené 1
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod calwen » Pia 31.10.2008 21:46

U nas na cvicaku zacinali psiska uz ako stence-od tych 3 mesiacov-to len tuneliky, pak sa pridavali dake prekazky vekom a skakat az od 1 roka.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Aris » Sob 01.11.2008 18:02

Dnes sme začali trénovať s tunelom( domáca výroba) a preskočkou( skôr prekročkou) asi 5 cm vysokou. Je veľmi šikovný, pochopil hned, že na tunel má vbehnúť a ani nepýta hračku, ale uteká donho zas :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod LadyTrixiKe » Sob 01.11.2008 18:06

ako ste si vyrobili tunel ?
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Aris » Sob 01.11.2008 19:43

so suda :heh: mali sme taký papierový sud, vyrezala som dno prišrobovala latku aby sa nekotúlalo a je na svete. Je síce malý, ale zatial postačí. Ked nemáš sud môžeš skúsiť s mechu urobiť si pomocou latiek a drôtu klenbu na ktorú navlečieš mech a do vnútra prilepíš ešte jeden aby sa psík nezranil. je to síce krátke, ale ako náhrada postačí :yes:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod klaudia » Ned 15.03.2009 19:19

mi sme kupili v ikei taku sietku na hracky prederavili druhy koniec :lol: podla mna pre stenata a male psi to staci ale na vecsie by som skusila sud nejaky :joint:
klaudia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod AlicaGGG » Str 18.03.2009 20:52

Lady: alebo si postav ale 4 stolicky do rady, boky niecim zakry a mas tunel :ha: len bude asi torsku problem, ked mas velkeho psa :lol: :lol: :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Gombicka333 » Štv 19.03.2009 16:33

Mi tiež začíname s agility....ale náš ma niečo cez pol roka ....je to v poho však ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod AlicaGGG » Štv 19.03.2009 16:57

je to sice ine ako ked ma 3 mesiace alebo kolko, ale aj tak bacha na klby...predsalen je to este stena, a ked sa teraz budes s agility moc ponahlat, lebo vas to bavi, tak mozno za 2-3 roky budete muset prestat lebo bude mat pes znicene klby z doby, ked bol stena...ked chces skocky tak radsej mensie, ved ked ho naucis povel HOP tak ho bude vedet ci bude mat skocka 10cm alebo 20cm, akurat sa mu potom moze trosku nepozdavat ta vyska, ale aj ked nahodou, tak si zvykne... :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Gombicka333 » Štv 19.03.2009 18:35

Ano..jasnee so skockami to nebudeme prehanat .....na zaciatok to budeme brat len ako zabavu a vybehanie sa :lol: ...no a ked bude trosku starsi tak sa uvidi :no: .....inak dakujem za info ...s tymi klbmi som fakt neratala :pac: .....budeme davat pozor a setrit sa :jop:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod zeane » Pia 20.03.2009 20:42

:lol: môj obľúbený "mlynček" - hlavne načim nacvičiť povely "zostaň" (alebo čakaj, to je jedno) a "ku mne". To je základ, základ, základ. Bez toho proste neuspejete :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Gombicka333 » Ned 22.03.2009 10:44

Ano jasne :smile: zaklad ze poslušnost :ach:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod .Jassie. » Ned 03.05.2009 12:40

čo je podla vás lepšie: postupne zvyšovať skočky a začať v útlom veku, alebo začať neskôr a nechať skočky na "normálnej" úrovni?? :hi: :nwm:
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes.
Christopher Morley
Ak si myslíte, že váš pes nevie počítať, tak si ho vyskúšajte. Dajte si do vrecka tri sušienky a ponúknite svojmu psíkovi len dve.
Phil Pastoret
.Jassie.
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod calwen » Ned 03.05.2009 12:42

Podla mna je lepsie po vyvine nastolit riadnu vysku - resp. ak sa peso nechyta tak dat nizsie a postupne dvihat.
Moj pes zacal skakat az od roka a nic sme nezameskali, pockala som si pekne na RTG a potom sme zacali.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Agility