Kedy začať s agillity

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Ned 06.02.2011 11:13

V každom klube je ročné členské, rátam s tým, že okolo 40eur. Prvý tréning by si mala mať zadarmo, aby ste si to vyskúšali, či to naozaj bude pre vás. My to máme tak, že nový členovia platia 6krát tréning ako kurz, akože na vyskúšanie a keď chcú ostať v klube zaplatia si členské. Preteky sú už o inom :no:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Makaronka » Ned 06.02.2011 11:33

A cvičisko agility je oplotené ? :nwm: :smile:
Makaronka
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Catqa » Ned 06.02.2011 11:39

Malo by byt :yes: A teda povacsine aj byva.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.02.2011 13:39

Makaronka a odiaľ si? v téme zoznam agility cvičákov si môžeš pozrieť, či sa priamo v tvojom bydlisku, alebo blízkom okolí nenachádza oficiálny agility klub a môžeš sa tam ísť aj so psíkom pozrieť a porozprávať sa s trénerom/kou ako to tam vyzerá, koľko sa platí, aké sú podmienky a tak.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Makaronka » Ned 06.02.2011 13:58

V mojom meste je kynologický klub kde sa nachádzaju aj agility aj cvičák :smile: mám už aj číslo na nich :yes: môjho psa som doteraz cvičila len doma a obávam sa že keď budu iny psi v jeho pritomnosti tak sa nebude sustrediť na agility :ach:
Makaronka
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.02.2011 19:00

spočiatku možno áno, bude ho všetko zaujímať, čo je úplne normálne, potrebuje sa zoznámiť s novým prostredím, ale keď na tom budete pracovať a ukážeš mu, že s tebou je pri prekonávaní prekážok kopec srandy určite si to zamiluje a nebude si ostatných všímať :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Makaronka » Ned 06.02.2011 20:08

Ďakujem :smile: šak pôjdem s ním najskôr na cvičisko a to je ako výcvik psa a zahrnuté su do toho aj najzákladnejšie prekážky agiliy :no: tak uvidím čo na to povie :smile:
Makaronka
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 06.02.2011 21:38

držím prsty a daj potom vedieť :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Makaronka » Pon 07.02.2011 9:14

dobre dám :smile: ale najskôr pôjdem na to cvičisko :no: tam su aj základné prekážky takže podla toho uvidím :jop: ale určite dám vedieť :yes:
Makaronka
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

steniatka

Poslaťod sue1982 » Ned 03.04.2011 13:45

Myslíte, že už s 8 mesačným JRT môžem veselo skákať? Tiež mi zhadzuje ako Kikin Bubo. A dokonca včera na skočke si nevšimol tyčku, nabral ju hlavou a od vtedy mi už len obchádzal skočky alebo podliezal. Pred tromi týždňami zas hnusne spadol na skočke a tiež začal obchádzať.

Prispevky presunute z gymnastiky
Calwen
sue1982
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 13:57

No ja by som teda tak veselo neskakala. :hmm: Mas pocit, ze 8 mesacne stena ma dostatocne vyvinutu kostru na to, aby mohlo byt zatazovane skakanim cez prekazky? Ja si to nemyslim, ani u maleho plemena, ako je JRT. Skus ho nechat dospiet a potom riesit skakanie. Sa vobec nedivim, ze zhadzuje a podlieza, ved je to stena a vsetky urazy a pady si berie este viac, nez dospely pes! Nie je na to este psychicky, ani fyzicky dospely! :ach:

Inak nechapem tento trend, trenovanie steniat. Je to stena, nechajte ho zit a uzit si svoje pubertalne hormonalne vykyvy. Vas ako decko tiez hned neucili recitovat Shakespeara, ale Zabiatko. Pocas prveho roku ho hlavne vychovajte, vymedzte mu hranice, naucte ho spravat sa a naucte ho par zakladnych povelov, potom mozete riesit vyssi vycvik. Ci?
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod sue1982 » Ned 03.04.2011 14:06

Však preto som sa pýtala. Viem, že majú problémy s patelami. Budeme si teda len ten tunel behať. A začneme hádam konečne sadni a ľahni. TO sa mu nechce. Ale keď vidí prekážky tak aj cez mŕtvoli. No však plno vecí sa dá učiť aj bez skákania. Nehovoriac o tom, že to moje malé teliatko už vyskočí bez problémov na stoličku. :ach:
sue1982
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 14:12

Inak nechapem tento trend, trenovanie steniat. Je to stena, nechajte ho zit a uzit si svoje pubertalne hormonalne vykyvy. Vas ako decko tiez hned neucili recitovat Shakespeara, ale Zabiatko. Pocas prveho roku ho hlavne vychovajte, vymedzte mu hranice, naucte ho spravat sa a naucte ho par zakladnych povelov, potom mozete riesit vyssi vycvik. Ci?



Tak s tymto ja s tebou Windy celkom nesúhlasím že so šteniatkom sa nemá nič robiť . Však nejakú "predprípravu" na agility treba nie? (tunely, vedenie, obiehanie apod.) :nwm: Nevravím že skákať s mladým psom na plnej výške alebo skákať často. Ináč na toto by som rada poznala váš názor (a asi by to bolo na dalšiu tému) jak je to s tým skakaním šteniatok a mladých psov. Neskákať vobec? Skákať malé výšky? Alebo aj toto ma dosť zaujalo:

Neskáču s mladými psy přes normální skokovky a už v žádném případě s nimi neběhám mezi bočnicemi, kde by byly položené tyčky na zemi. Pes se tak neučí vůbec nic o skákání a dokonce se může učit tyčky ignorovat a šlapat na ně (skutečně jsem to na jednom videu viděla). Pokud se psovi tyčka pod nohou odvalí, může si také poškodit měkké tkáně nebo vyvíjející se kosti a klouby. U mladých psů raději používám stride regulatory, "upravovače kroku", "retardéry", což prakticky není nic jiného, než okap otočený dnem vzhůru. Je dost velký, aby na psa působil jako optická překážka a nutil ho zvedat nohy a upravit si krok. Stride regulator se dá použít i při jiných úpravách kroku, například na zónových překážkách.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 14:35

Jedna vec je, ked si pes sam niekam vyskoci, alebo nieco preskoci. Kvoli tomu pohotovost volat nebudem. Ale cielene ho posielat skakat cez prekazky, kde sa namaha ovela viac je zase nieco ine. Ja som psa tiez nechala skakat cez padnute stromy, na postel... ale na prekazky sa dostal az tyzden pred prvymi narodeninami. A nejde tam len o fyzicku dospelost psa, on musi ten vycvik zvladat aj psychicky a to 8 mesacne stena malokedy zvlada. A uprimne, zalezi aj od pohlavia, chlapi byvaju trosku zabrzdenejsi. :lol:

kikula22 píše:
Inak nechapem tento trend, trenovanie steniat. Je to stena, nechajte ho zit a uzit si svoje pubertalne hormonalne vykyvy. Vas ako decko tiez hned neucili recitovat Shakespeara, ale Zabiatko. Pocas prveho roku ho hlavne vychovajte, vymedzte mu hranice, naucte ho spravat sa a naucte ho par zakladnych povelov, potom mozete riesit vyssi vycvik. Ci?



Tak s tymto ja s tebou Windy celkom nesúhlasím že so šteniatkom sa nemá nič robiť . Však nejakú "predprípravu" na agility treba nie? (tunely, vedenie, obiehanie apod.) :nwm:


Preco? Mas pocit, ze dospely pes sa to nikdy nenauci? :nwm: Ano, zacat sa moze aj so stenatom, ale uprimne, mas pocit, ze je to bezpodmienecne nutne a ze to "treba"? Ja mam opacnu skusenost - dospely pes rychlejsie pochopi, co od neho chces a rychlejsie sa prisposobi. Ano, mozes so stenatom trenovat obiehanie stromov, vedenie na ruku a ine, ale rovnako to naucis aj dospeleho psa. A ja hovorim o tom, ked sa so stenatom dotrepes na seriozny vycvik, nie obiehanie stromov. Myslim, ze dolezitejsie je stena dobre socializovat, naucit privolacku a odkladacku, ako trenovat tunel. Tot moj nazor, ktory sa mi uz niekolkokrat potvrdil. Mozes mat stena, co ti spravi tunel v 4 mesiacoch, ale ked ho potom hodinu nahanas a nevies chytit, tak ti to bude asi aj tak na dve veci, nie? To je to, co som myslela. Nezakazujem nikomu pracovat so stenatom, hovorim o tom, ze ludia chcu mat stena casto vycvicenejsie, nez na to v danom veku ma. Napr. v tomto pripade by sa mal 8 mesacny pes venovat maximalne obiehaniu bocnic a nacviku vedenia, nie skockam samotnym. Chapeme sa? :angel:

Este mi napadol jeden pripad: znama si brala stena a chovatelka jej hodinu vysvetlovala, ako lepit usi pred vystavou, ako cesat a kupat a predvadzala jej vystavny postoj a stena si sralo pod seba, ako nemalo hygienicke navyky. Hovorim o nejakej postupnosti, ako so stenatom pracovat, najskor naucim zaklady, potom riesim vycvik ako taky, nie? :ahoj:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Catqa » Ned 03.04.2011 14:44

Tiez velmi nesuhlasim Windy.
Myslim, ze dolezitejsie je stena dobre socializovat, naucit privolacku a odkladacku, ako trenovat tunel.

A to sa neda sucasne? :smile: Raz alebo dva kat do tyzdna trening agility snad nie je vsetko, co sa so psom da a ma robit. Privolacku a odkladacku sa mozeme ucit kazdy den- doma, pred domom, na vychadzke, pred spanim, medzi hrou, pocas hry. Nemyslim, ze to nejak obmedzuje vycvik agility.
Som toho nazoru, ze steniatko sa uci najrychlejsie a najlahsie, ako deti.

Je to stena, nechajte ho zit

A co tak heslo- Agility is fun? Nemyslim, ze ide o dryl, ked si steniatko par krat na minutku, dve prebehne cez tunel. Skor je to prenho zabava, upevnuje to vztah medzi nim a psovodom (ako asi kazda spolocna cinnost). Zvyka si na jeho rec tela. So steniatkom sa toho da tolko robit. Rovne tuneliky, neskor zatocene, viac tunelov a ich prepajanie. Po kazdom obrovska odmena a kvalitna hra. Myslim, ze je to velmi pekne destvo.
Ja sa nikdy s tymto nazorom nestotoznim- nechajte stenatu destvo. A co je to detstvo? Len privolavacky a hry? Preco remarnit stenaci vek, kedy sa toho da najviac zafixovat a naucit zaklady. V tom obdobi je steniatko ako spongia, len nasava a nasava. Tak preco nie?
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility