Kedy začať s agillity

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod ZooM » Pon 01.06.2009 20:05

No a... :heh:
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod zeane » Uto 02.06.2009 6:58

ZooM, ako dlho už beháte agility?
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod fatboy77 » Uto 02.06.2009 10:36

Ahojte rad by som sem napisal svoj postreh.Mam troch psov - fenky,NO som zacal behat uz ako s dospelou. Steniatka bearded collie su 5 mesacne a zarezavaju uz na treninku mesiac.Uplne v pohode sa da s nimi cvicit.Skacu len cez polozenu palicu na zemi,z tunela ich musim vyhanat s tou palicou :lol: ,nechcu odtiela vyliest,akurat sa v slalome sem-tam zamotaju.
Moja rada z vlastnej skusenosti.Zacni trenovat od malicka,dvoj-troj mesacneho steniatka s rozumom a rozvahou.Staci denne 10 min na zaciatok,postupne pridavaj.Nezabudni na strecing pre psika a bude vsetko OK.A takto sa rodia psi zavislatlaci na agility :lol:
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Sunny » Uto 02.06.2009 10:49

Také maličké šteniatko sa nedá trénovať :nie: S takým sa dá len hrať na agility. V tom veku je hlavné, aby sa prekážok nebálo a aby to preňho bola ohromná sranda. Tak sa rodia psi závisláci na agility :no: Tréning v pravom zmysle slova tak od roku, pes dospeje, dokáže sa viac sústrediť a potom to ide jedna radosť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod fatboy77 » Uto 02.06.2009 11:04

fatboy77 píše:Ahojte rad by som sem napisal svoj postreh.Mam troch psov - fenky,NO som zacal behat uz ako s dospelou. Steniatka bearded collie su 5 mesacne a zarezavaju uz na treninku mesiac.Uplne v pohode sa da s nimi cvicit.Skacu len cez polozenu palicu na zemi,z tunela ich musim vyhanat s tou palicou :lol: ,nechcu odtiela vyliest,akurat sa v slalome sem-tam zamotaju.
Moja rada z vlastnej skusenosti.Zacni trenovat od malicka,dvoj-troj mesacneho steniatka s rozumom a rozvahou.Staci denne 10 min na zaciatok,postupne pridavaj.Nezabudni na strecing pre psika a bude vsetko OK.A takto sa rodia psi zavislatlaci na agility :lol:


Sunny citaj pozorne!!!! Citujem sa seba : Steniatka bearded collie su 5 mesacne a zarezavaju uz na treninku mesiac.Uplne v pohode sa da s nimi cvicit.Skacu len cez polozenu palicu na zemi,z tunela ich musim vyhanat s tou palicou :lol: ,nechcu odtiela vyliest,akurat sa v slalome sem-tam zamotaju.
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Sunny » Uto 02.06.2009 11:17

Však čítam. Nehovorím, že to robíš zle, ale formulácia "zarezavaju uz na treninku" môže byť pre niekoho neznalého dosť zavádzajúca, tak som to len upresnila :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod fatboy77 » Uto 02.06.2009 12:54

Aha,prepac,asi som to mal dat do uvodzoviek :lol:
Obrázok
fatboy77
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod zeane » Uto 02.06.2009 13:17

Najpodstatnejšia informácia bola že 10 minút pre začiatok úplne stačí. A hneď druhá najpodstatnejšia je, že by pes mal brať agility ako hru a veery fun a nie ako nejakú povinnosť. :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod clever_dogs » Uto 02.06.2009 18:45

Zeane, aj z povinnosti sa da spravnym vedenim "urobit" verry fun. Kazdy pes potrebuje k svojmu stastnemu zivotu nejaku pracu, povinnost. To dalsie je uz na jeho psovodovi. Ci mu z jeho prace spravi dril, alebo verry fun. :no:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod zeane » Uto 02.06.2009 19:46

áno, ale diskusia sa momentálne týka šteniat... Pri dvoj - troj mesačnom drobcovi sa snáď nedá o práci hovoriť, či hej? :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod clever_dogs » Uto 02.06.2009 20:32

Nie, o praci sa u tak maleho stenata hovorit neda, ale prave v tomto obdobi mame jedinecnu sancu, dat mu k praci dobry zaklad..... :no:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod clever_dogs » Uto 02.06.2009 20:34

A to prave tym verry fun, ako si aj ty spomynala. :no: :ahoj:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod ZooM » Str 03.06.2009 14:24

zeane píše:ZooM, ako dlho už beháte agility?


Tak agillity s mojim psikom uz behame okolo 4 mesiacov,...ale v tedy sa mu este nechcelo a mozno pred tyzdnom som sa vybral do lesa a bly tam pohazdane stare konare tak som ich poskladal on cez ne preskakoval potom lizol po stromoch (ale iba po takych sikmich predsa :heh: ) no a, od tearz to robime skoro kazdy den.... :smile: Somvelmi rad :yes:
ZooM
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod Sunny » Str 03.06.2009 15:06

S 9 mesačným psom by som každý deň neskákala :nie: Teda neviem ako vysoko, ale aj tak sa mi to zdá dosť skoro, peso ešte rastie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Kedy začať s agillity???

Poslaťod nikolletttka » Str 03.06.2009 21:27

sunny ja mam osemesacnu a neviem ako ju donutit neskakat..vzdy ked co len na chvilku odideme snazi sa otvorit dvere a ist za nami cize cely den vyskakuje na klucku :pac:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility