Kedy začať s agillity

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 13:46

kikula22 píše:
Neskáču s mladými psy přes normální skokovky a už v žádném případě s nimi neběhám mezi bočnicemi, kde by byly položené tyčky na zemi. Pes se tak neučí vůbec nic o skákání a dokonce se může učit tyčky ignorovat a šlapat na ně (skutečně jsem to na jednom videu viděla). Pokud se psovi tyčka pod nohou odvalí, může si také poškodit měkké tkáně nebo vyvíjející se kosti a klouby. U mladých psů raději používám stride regulatory, "upravovače kroku", "retardéry", což prakticky není nic jiného, než okap otočený dnem vzhůru. Je dost velký, aby na psa působil jako optická překážka a nutil ho zvedat nohy a upravit si krok. Stride regulator se dá použít i při jiných úpravách kroku, například na zónových překážkách.


S tym suhlasim. Behat medzi bocnicami bez tycky (tycka v takom pripade nema opodstatnenie) a ten regulator je to iste, ako regulator pri skokovych technikach, cize nic vysoke, akurat aby si to pes vsimol. My sme mali regulatory aj na acku a psi sa ich naucili preskakovat, aby o ne nezavadili. :yes:


Catqa: vidim, ze si pochopila. :ach: Moj chudacik 15 mesacny pes nerobil ako stena tunel niekolkokrat za minutu a nebehal okolo stromov, myslis, ze sa to este niekedy nauci? A bude vobec vediet citat rec mojho tela, ked sa to nenaucil ako stena? :pac:
Vobec netocime kazdy o niecom inom, ze? :ach: Ja o voze a ty o koze. Kde som napisala, ze so stenatom nemas robit nic ine, ako privolacku?? Hovorim o tom, ze sa casto stena pretazuje volovinami, aj ked na to nema vek. Nehovorila som nic o tom, ze ho necham vyrast v divocha, ktory ale ovlada privolacku. A stena sa nauci citat rec tvojho tela aj keby si v zivote nikdy nerobila agility, len tak mimochodom. Prisla som s rocnou fenou na cvicak bez stenacej predpripravy pre buducu hviezdu agility a neuveris, fena reagovala na kazdy pohyb. Stacilo trochu pootocit rameno nespravnym smerom a isla na inu prekazku. Zase nerobte z toho taku vedu, clovek ma pocit, ze ked stena nenauci tunel do 4 mesiacov, tak je zaostale. :hmm: Prave teraz sledujem jedno stena, s ktorym sa trenuje na moj vkus prilis vela v mladom veku a ver tomu, ze ten pes vobec ale vobec nevyzera dobre. Budu s nim mat este vela roboty, kym napravia to, co si teraz poserkali. A poserkali to statne, len to nevidia, pretoze steniatko je samozrejme uzasne a buduca hviezda. WTF? :nwm:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 16:56

Ale veď agility má byť predovšetkým hra nie? Prečo by sa nemohlo hrať so šteniatkami? Alebo len ja to berem ako hru a agility je vlastne tvrdý dril?
Uplne súhlasím s Catqou čo tam napísala.

Preco? Mas pocit, ze dospely pes sa to nikdy nenauci? Ano, zacat sa moze aj so stenatom, ale uprimne, mas pocit, ze je to bezpodmienecne nutne a ze to "treba"? Ja mam opacnu skusenost - dospely pes rychlejsie pochopi, co od neho chces a rychlejsie sa prisposobi. Ano, mozes so stenatom trenovat obiehanie stromov, vedenie na ruku a ine, ale rovnako to naucis aj dospeleho psa.


Ja nevravím že sa to dospelý pes nenaučí ale načo by som mala čakať do dospelosti keď to môžem učiť šteniatko ktoré z toho bude mať radosť a bude to brať ako velkú zábavu a spestrenie? Lepšie je predsa začať pomaličky s tunelíkmi, hrami od šteniatka a potom ked bude pes dospelý začnem to brať serioznejšie a môžem rovno začať skákať na plnej výške (neberte to tak doslova) a ten pes už bude mať ako také základy.

Myslim, ze dolezitejsie je stena dobre socializovat, naucit privolacku a odkladacku, ako trenovat tunel. Tot moj nazor, ktory sa mi uz niekolkokrat potvrdil. Mozes mat stena, co ti spravi tunel v 4 mesiacoch, ale ked ho potom hodinu nahanas a nevies chytit, tak ti to bude asi aj tak na dve veci, nie?


No lenže Bajo má prilovačaku moc slušnu takže sa nestane že by nekontrolovane pobehoval po cvičáku. Na svoju majitelku je sustredený a ovláda aj odloženie. Tak čo má trénovať len toto dookola keď s tym nemá problém? Ja nevravím o dákom výcviku tvrdom, opakovaní donekonečna a pod. ale formou hry a zábavy všetko.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 17:36

Nebudem sa dalej vyjadrovat k tejto teme, pretoze absolutne nechapete, o com ja hovorim. Takze koncim tuto uplne zbytocnu diskusiu. Zacalo sa to 8 mesacnym stenatom, co skace prekazky a evidentne na to nema, pretoze si nabilo hubu a strieskalo sa, zlaklo sa a nechcelo skakat. Narazala som len a len na to, ze sa s takym stenatom nema co skakat, stena to evidentne nezvlada. Ani fyzicky (zhadzuje, trieska na papulu) ani psychicky (boji sa prekazky, nechce skakat). Cely moj prispevok (a dalsie za nim) narazal na dril u steniat, nie tuneliky. Konecne si to precitajte! Mne je stena saskujuce okolo stromov uplne ukradnute, rovnako stenacie tunelove hratky - kto chce, nech si ich robi. Ja hovorim o pretazovani steniat, tak prosim prestante furt pisat o tom, ako je Agility fun, pretoze pre stena, ktore nabere drzkou prekazku to fun rozhodne nie je. Ak ma byt agility fun, tak sa k tomu musi tak aj pristupovat a nenechat stena takto kiksovat. :hmm: Predpriprava je fajn, ale pod predpripravou si nepredstavujem 8 mesacne stena skacuce cez prekazky. Chapeme sa konecne? :nwm:
Prisaham, ze mikrovlnka by skor pochopila, co tym myslim. :ach:

kikula22 píše:Ale veď agility má byť predovšetkým hra nie? Prečo by sa nemohlo hrať so šteniatkami? Alebo len ja to berem ako hru a agility je vlastne tvrdý dril?
Uplne súhlasím s Catqou čo tam napísala.


Pride ti ako hra, ked sa stena stresuje na prekazkach? Lebo mne to nepride ako hra, ale prave ten dril.

kikula22 píše:No lenže Bajo má prilovačaku moc slušnu takže sa nestane že by nekontrolovane pobehoval po cvičáku. Na svoju majitelku je sustredený a ovláda aj odloženie. Tak čo má trénovať len toto dookola keď s tym nemá problém? Ja nevravím o dákom výcviku tvrdom, opakovaní donekonečna a pod. ale formou hry a zábavy všetko.


Neviem, kto alebo co je Bajo, ani ma to nezaujima, ale nikde som netvrdila, ze ma trenovat privolanie, alebo odkladacku dookola. Existuje milion dalsich veci, co moze robit a vobec sa to nemusi priamo tykat agility. Ked uz sa tak radi hrate, nech sa paci, mozete zacat trenovat triky na zlepsenie koordinacie. To sa da tiez uplatnit na agility. A videla si niekedy, ake hry sa daju robit na posilnenie koncentracie a pritom sa vobec neodohravaju na klasickych prekazkach? Nechapem, preco ked stena ovlada privolacku, tak je nutne ho hned pustit na parkur. Poznam plno agilitakov, co so stenatom agi do prveho roku vobec nerobia, sustredia sa len na zakladnu poslusnost, ovladatelnost a trenuju triky. A dostanu sa dalej, nez niekto, kto necha stena robit nieco, na co este nema. Mne to pride logicke, vam nie? :nwm:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 17:43

Inak nechapem tento trend, trenovanie steniat. Je to stena, nechajte ho zit a uzit si svoje pubertalne hormonalne vykyvy. Vas ako decko tiez hned neucili recitovat Shakespeara, ale Zabiatko. Pocas prveho roku ho hlavne vychovajte, vymedzte mu hranice, naucte ho spravat sa a naucte ho par zakladnych povelov, potom mozete riesit vyssi vycvik. Ci?


Ja som reagovala hlavne na toto. Vyznelo mi to tak akokeby sa nemalo so štenatom nič trénovať iba vychovávať a naučiť základné povely (základne je pre mna privolanie, odlozenie mozno sadni lahni) . Preto som reagovala tak ako som reagovala a vyjadrila svoj názor že trenovať so štenatom je podla mna vhodné ale formou hry behať tunelíky, obiehanie a pod.

Ak ťa stále nechápem tak mi to prosím ťa vysvetli ešte raz a neopuštaj debatu ked si tu zanechala príspevok ktorý asi viacerý nechapeme podla teba.

Mimochodom Bajo je to 8 mesacne stena ktore tu spominas :no:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod calwen » Ned 03.04.2011 17:49

Krasne mikrovlnkove prirovnanie, ale ja ta chaaaapem :smile:

plno agilitakov, co so stenatom agi do prveho roku vobec nerobia

Podaktori dokonca do roka a pol...alebo zeby lenivost :angel: :ha:
Ale nie, ja plne chapem Windy a uplne sa s jej nazorom stotoznujem.

Mardi bol do roka na cvicaku presne tri krat, raz som kosila, raz tuneloval a druhy raz sme skusili znizene acko a kladinu. Do toho roka sme sa venovali vylucne poslusnosti, koncentracii a budovaniu vztahu. Dosli sme v roku na cvicak (marec) a cela ostatna skupina psov (aj minulosezonni zaciatocnici) nasmu tempu ucenia proste nestihala. Cez letne prazdniny po tyzdennom tabore, kde sme behali s trojkarmi, sme boli presunuti do pokrocilych - stale nemal ani rok a pol. Ked pocitam, tak to boli presne 4 mesiace prace na cvicaku, co sme takto pokrocili bez saskovania so steniatkom na drahe. Potom od augusta zdravotne problemy, nutena pauza, navrat na cvicak v maji minuleho roku. Preucenie slalomu za mesiac, v lete tabor - obrovsky posun vpred, v auguste prve preteky a 1. miesto v skuske.
Pes ma teraz tri roky a tento rok verim, ze prinesie par uspechov. On az teraz zacal dospievat a ja sa nikam neponahlam. Po zimnej pauze si na pretekoch vybehal 4. miesto v skuske, nebyt mojej poondiatej ruky, mohlo byt aj prve. A to vsetko so psom, ktory si do roka pozeral prekazky spoza plota :no:

A co sa tyka Roxly, ma rok a pol a teraz sme zacali pozvolna nabiehat do treningu. Minuly rok znizene skocky a pevny tunel na mozno troch ci styroch treningoch, teraz skocky na plnej vyske, k tomu tunel a doma zony na doske. A ak ju niekedy vytiahnem na preteky a bude mat bars aj 4 roky, stale nebudem mat pocit, ze som jej premarnila najlepsie roky na ucenie ci pretekanie.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 18:03

Oh dear Lord, Calwenica ja ta milujem. :pusa: Presne to som chcela povedat. :lol:
A presne ten pocit mam aj ja, prisla som na cvicak po roku a nemam pocit, zeby psi, co boli s nami pred rokom v stenatach boli niekde dalej, nez my. Prave naopak, su na tom rovnako, ak nie aj horsie v niektorych pripadoch. Rok, rok a pol je doba, pocas ktorej psovi bude hrabat a budete ho mat chut zabit, potom nastane zmena, takmer zo dna na den a pes sa zrazu scivilizuje a funguje, ako ma. Zazila som to u vsetkych psov, co poznam od stenata. Preto mi nepride az tak produktivne vytrepat stena hned na prekazky, pretoze si nemyslim, ze by z toho mal nejaky prudky zachvat sebapoznania a nekonecnej lasky k handlerovi. Jednoducho stena musi do vsetkeho vyrast a dospiet a to sa neda uponahlat, inak sa ti to vrati desatnasobne. Ale je jasne, ze sa mu treba venovat, hrat sa s nim, ale nemusi sa to odohravat na prekazkach, alebo cvicaku. Rovnaky vysledok dosiahnem aj inde, ci sa vam to zda, alebo nie. :yes:

Ale Kikula, beriem, ze to z toho prveho prispevku tak nevyznelo, takze prepac. Ale s tych dalsich to snad uz bolo jasnejsie. :hi:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod šeltie » Ned 03.04.2011 18:21

radšej sa nebudem vyjadrovať k množstvu perličiek čo tu boli napisané ... napoišem len tolko .. kto nevie a kde sa nevie trenovať tam to tak aj vyzera možno treba otvoriť len oči .. ked vie trener trenovat a človek je ochotny sa učiť tak to ide a nepokladam nazor do roka nič nerobiť za spravny je to vec osobneho nazoru ale aby to presahovalo uražanie a priobrazenie ludi na fore "k mikrovlnke" --- ok windy len škoda že ten tvoj nvy prirastok nevidim nikde v štartovke na agi preteky a vlastne celkovo o tebe nikto nevie nikto ta nikde nevidel zaujimave .. neutočim ale vždy si všimam že píšeš prispevky z velmi divnym podtonom, ktory zle posobi ak mas nejaky nazor prezentuj ho jemnejsie a nie štylom všetci ste debily a ja som kral ... a calwen popremyšlaj kde by si bola s mardim keby behaš v klube v ktorom si začinala ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod calwen » Ned 03.04.2011 18:29

Myslim, ze s Windy narazame skor na pretazovanie steniat na parkure. Minimalne ja.
Osobne nevidim vyznam v prehanani 8mesacneho teriera cez skocky...ale tak je to moj nazor :nwm:
No a kde by som bola keby...to myslim, ze vieme obe :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 18:48

windy píše:Prisaham, ze mikrovlnka by skor pochopila, co tym myslim. :ach:



Ok končím Windy, môžeš si spokojne radiť mikrovlnkám :ach:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Catqa » Ned 03.04.2011 19:02

Zjavne sme sa bavili kazdy o inom.
Ja som len predniesla svoj nazor, ze keby sa mi do zivota vyskytlo stendo, necakala by som s nim do roka ci roka a pol a az potom ho vzala ku prekazkam, lebo mu chcem dopriat detstvo. Jednoducho je to moj nazor. Mozno sa osudovo mylim a v najblizsich rokoch to olutujem, ale teraz to tak citim. Poznam X psovodov, podotykam, ze naozaj skvelych, ktori zacinali so psami ako so steniatkami a ich vysledky hovoria za vsetko. A poznam aj Y psovodov, ktori to robili opacne a su tak isto skveli. Ak sa vsetko robi s rozumom a nie hrrr na vsetky prekazky za jeden trening, kazda metoda ma nieco do seba. Mna viac oslovil uz stenaci vycvik, prave kvoli tej ich spongii :smile:

j chudacik 15 mesacny pes nerobil ako stena tunel niekolkokrat za minutu a nebehal okolo stromov, myslis, ze sa to este niekedy nauci? A bude vobec vediet citat rec mojho tela, ked sa to nenaucil ako stena?

Nechapem co riesis a ironizujes. Nikdy som nepovedala, ze co sa pes ako stena nenauci, v dospelosti nikdy nedozenie. Vsetko, co som chcela povedat je, ze preco stenatu branit namahanie hlavicky + fyzicku aktivitu, zabavu, upevnovanie vztahu a inych faktorov, ked to moze dostat na agi. ANO, DA SA TO AJ INAK. Aby sme sa stale netocili okolo toho isteho. Ale mne sa natomto jednoducho nezda nic zle. A samozrejme, nevravim o drile.

Navyse, aj to je druh socializacie. Ved kde je viac psov ako na cvicaku. Kde dosiahnem vyssiu sustredenost od maleho pojaseneho sidla, ako prave pri kope psov a inych lakadiel?

Ja som po prvy krat zavitala na cvicak, ked mala pudlica 9 mesiacov a dalsi rok sme sa zohravali. A musim povedat, ze prave vdaka agi sme dnes tam, kde sme. Konecne mam pocit, ze si rozumieme, ze akceptujeme jedna druhu a uz aj na parkure nam to spolu klape. Mala som 13 aj kusok, ked som si ju priviezla, bola moj prvy pes a ubehlo vela casu, kym sme sa nasli. A dovolim si tvrdit, ze prave vdaka agi. Hnala ma dopredu predstava, ze aj my si raz zabehneme parkur, pri ktorom si budeme dokonale rozumiet. Keby som to vtedy zabalila a uspokojila sa len s typickym vztahom domaceho milacika, nechcela od nej viac, nikdy nie sme spolu tak stastne.

Teraz uz ake-take skusenosti mam (aj ked v porovnani s inymi pretekarmi mizivo malo) a vedela by som si odregulovat co, kedy a ako takeho mrnusa ucit, aby to bolo v buducnosti na osoh a nie na skodu.
O pretazovani steniat som ja nevravela, povazovala som za jasne, ze pochopis, ze nieco take nemam namysli. Snad len pako zenie steniatko cely parkur na vysokych skockach a ocakava od neho vysleodk, ako od dospeleho psa. A myslim, ze takyto pristup ani nikdy nie je, od toho su kluby a treneri, ktori novacika usmernia.

Windy, snad som ta opat nevytocila a moj prispevok predychas lepsie, ako tie predosle. Toto je forum, vyjadrila som svoj nazor a nebranim sa diskusii o nom, ale nie formou, akou si zacala. Naozaj som sa miestami citila ako strasny debil.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod windy » Ned 03.04.2011 19:16

Seltie: ani ma na ziadnej startovke neuvidis. Agi robime iba doplnkovo, je to v poradi treti sport, ktory robim so psami a kym bude situacia, aka je, ani ma nehne chodit na preteky. To ale neznamena, ze sa budem riadit tym, co mi kto nabulika niekde na cvicaku. Takze chodim a snazim sa dozvediet co najviac o vycviku a metodikach, casto to nie je len o agi, ale da sa z toho cerpat aj pre ine sporty. Agi ma bavi a kedze chcem, aby ma bavilo nadalej, tak si nechodim nicit nervy na nase preteky. :no:

A ked vytacate moje cholericke nervy, ktore rozhodne nie su na vytacanie stavane, tak sa nemozete divit. Je to moj sposob komunikacie, takze sa ospravedlnujem vsetkym, ktorych sa to dotklo. Viem, ze to nie je sprane, ale je mi to jedno. :nwm: Seltie, uz som ti raz na to nieco povedala, takze nechci, aby som to zase vytahovala. :smile:

Catqa: Ano, bavili sme sa kazdy o inom. O to islo. Cely cas. :lol:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod wami » Ned 03.04.2011 19:22

..vynechám teriéra, to myslím postřehli všichni, že není zcela OK...

ale když se tu dělá ta statistika... :no:
- s jedním psem jsem začla dělat agi od roka a půl, do té doby jen sportovku, prostě proto, že mě to nikdy nenapadlo, dokud jsem nepřišla do klubu a "nechtěla si to jen tak zkusit". Během pár tréninků jsme přešli v podstatě rovnou k závodníkům, stačilo ho naučit překážky, a zbytek byl hlavně o mě... (to že je to dneska veselý cvok, co si ze mě dělá na parkuru srandu, nesouvisí s agility, ale s jeho povahou :jazyk: )
- s druhým psem jsem sice dělala od štěňete, ale víc jsme si hráli, než cokoliv jiného, jen tunýlky a učila jsem ji ruce a otočky... na triky moc nejsem, prostě mě jich moc nenapadá... pak měla malá mrtvičku a 3/4 roku se z toho dostávala... když jsme začly zase běhat, jen jsem přidala skočky a po čase změnila veení na zónách, běhá moc hezky
- teď mám mlaďošku, od maa si hrajem, trénujem koncentraci a hlavně zájem o hru a tahání, ale hrajem si klidně i na parkuru, učila jsem ji stahovačky kolem bočnic, tunýlky... skáče od roku, není jí ještě rok a půl a rozhodně v tom roce a půl zdaleka nebude na závody připravená, dávám jí na všechno čas, se vším se seznamuje pomalu a postupně (a odmala)... v něčem je dál, než psi, kteří začli v roce, v něčem tak daleko není...

pro mě z toho vyplývá, že vůbec nezáleží, jestli se štěněti věnuju v přimeřené míře mezi překážkama (ne nad nimi) nebo za plotem, podstatná je povaha psa a ochota se učit. Nemůžete přece z jednotlivých indiviudálních psů (jak se choval váš který pes) vyvozovat obecná pravidla, co je nebo není lepší, jestli parkur do roka vidět nebo vůbec... Řekla bych, že je to naprosto jedno, pokud se psem pracujete tak, abyste ho nepřetížili... :fizel:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod mimulka29 » Sob 07.05.2011 20:54

ja mam 2 mesacne stena a v juli idem na agiliti tabor do sitnavy noooo a aspon trochu to wiskusa :D
PSY sú môj život a mám ich móóóc rada :D
mimulka29
Nováčik
 
Príspevky: 28

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Kala Kajča » Sob 09.07.2011 13:37

Prekážky ako tuneli, kladiny, hojda a iné ho môžes učit od malička ale podľa môjho názoru by pres nemal skákať do tých 10 mesiacov a ked už skáče tak iba tých 10-20 centákov :jop:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod Iwka » Uto 02.08.2011 18:56

kala kajča: Hojdu? nemyslíš vážne! Veď pri hojde sú kĺby oveľa viac namáhané ako pri skokoch! Takisto by som také malé šteňa neučila žiadnu zónovku, na to má čas, pretekať aj tak môže až od 18 mesiacov, a ak pármesačné šteňa zhučí z kladiny tak už ho tam v živote dostať nemusíš. Pre malé šteňa by som volila ak skočky, tak také,čo v pohode prekročí(len nie položené na zemi) , pevný tunel rovný, U, S a látkač, ktorého látku niekto pridŕža. Na tomto sa dajú natrénovať všetky otočky, vedenie a potom pridanie ďalších prekážok bude jednoduchšie.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility