Kŕmenie pred pretekmi

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod klaudia » Sob 09.05.2009 18:59

ja svojho nakmim rano a na obed dostane stvrtku a potom vecer nic a na druhy den su preteky tak nedostane vobec az ked sa skonci sutaz tak vecer dostane svoju davku .... neni dobre behat s nazratim
psom a aj psovi sa zle beha s plnym zaludkom :no:
klaudia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod ShiShinQa » Sob 19.06.2010 18:11

Moja dostáva granule vo väčšine poobede a niekedy večer. Dostávala ráno, ale keď som ju pred školou venčila, tak to max. 10-15 min. a domou, tak celý deň doma ležala nič nerobila, lebo sa hneď najedla, tak mi nejako začala priberať :ua: tak som si povedala, že bude mať papanie, keď prídem zo školy po venčení. Čo sa týka tréningov, v ten deň nedostane poobede, ale až večer po tréningu, keď prídeme domov, ale nedávam suché granule, ale zamiešam jej do toho konzervu, v podstate to má aj za to, že bola šikovná :lol:

Neviem behať s plným žalúdkom :ua: , ani mne sa nič nechce, keď sa najem :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Kala Kajča » Pon 11.07.2011 10:16

Ja to robím vedšinov tak že večer pred pretekmi mu dám jesť a ráno iba polovičnú alebo štvrtinovú dávku a pes vyhladovaný nahá parkúr ako torpedo :D :D
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod šeltie » Pon 11.07.2011 22:35

ja absolutne nesuhlasim s krmenim pred pretekom ked ide len o polovičnu davku ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lindchen » Pon 11.07.2011 23:01

Ja kŕmim normálne, však aj pred tréningom, však by sa chudá jakživ nenažral koľko máme akcií :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lucy » Uto 12.07.2011 6:36

Ja som psa vždy kŕmila pred pretekmi aj vo fáze keď na agi sral a aj keď ho to bavilo...dokonca kŕmim večer
ráno sa vždy pred behaním vytoto a bolo
Aj keď ja som hlavne posledných pár rokov nemala žiadne ambície, takže som neskúšala zúfalo všetky možnosti aby boli naše behy v čomkoľvek lepšie.
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod calwen » Uto 12.07.2011 9:43

Ja krmim tiez normalne, tzn vecera aj ranajky, ale s tym, ze ranajky su naozaj mikro (u nas su nutne, lebo peso by grcal)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lindchen » Uto 12.07.2011 9:52

calwen píše:(u nas su nutne, lebo peso by grcal)

:yes: a môj by bol ešte nevrlý a agresívny, nič by neodbehol :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod šeltie » Uto 12.07.2011 14:50

tu nejde o to podať lepší vykon tym že pes žrať nedostane tu ide o zdravie psa , hlavne vacsim psom pomahate dohrobu smerom k torzii žaludku ale koniec koncov každy je strojcom svojho štastia a ma svoju hlavu :no: a myslim si, že psovi uplne stačí ak dostane žrať pravidelne večer nevidim vtom žiadny problem ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lindchen » Uto 12.07.2011 16:03

Mne veterinár odporučil práveže rozdeliť dávku na dve ako prevenciu voči torzii... Takže tak. A myslím, že nikto nekŕmi psa pred štartom, tak blbí zas nie sme nikto :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Amaguk » Uto 12.07.2011 16:06

prave som chcela dodat, ze delenie dennej davky na 2 krmenia sa skor odporuca ako prevencia voci torzii :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod šeltie » Uto 12.07.2011 16:07

mohol odporučiť ale za bežneho dna a nie pred pretekom ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod QuintipaNO » Uto 12.07.2011 17:42

a keď počas tréningu alebo preteku skŕmiš polku/celú krmnú dávku tak to nieje problém ako :nwm:
Offtopic: pochybujem že niekto kŕmi minútu pred štartom :ach:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lucy » Str 13.07.2011 8:26

šeltie píše:tu nejde o to podať lepší vykon tym že pes žrať nedostane tu ide o zdravie psa , hlavne vacsim psom pomahate dohrobu smerom k torzii žaludku ale koniec koncov každy je strojcom svojho štastia a ma svoju hlavu :no: a myslim si, že psovi uplne stačí ak dostane žrať pravidelne večer nevidim vtom žiadny problem ...



Ako komu, poznam/ skor poznala som vela ludi co psovi nedali zrat preto aby bol viacej "nabudeny" za odmenou :ach:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod zeane » Str 13.07.2011 9:13

jo, takých je veľa - jestvujú aj takí, čo nedajú žrať ani večer pred pretekmi, alebo takí čo v priebehu pretekov nekŕmia, alebo skrmujú len nízke dávky (aby nebolo psovi zle, aby bežal rýchlejšie s vidinou odmeny...). Kdesi sa rozoberalo aj to, že niekto kŕmil psa - výlučne ako odmeny za prácu na parkúre. Ak pes nefungoval, tak mal prázdny žalúdok...

Ale k veci. Myslím, že žiadny optimálny režim nejestvuje a ako si psa naučíte (alebo on vás), tak budete mať. Určite (ak sa rozhodnete, alebo vás okolnosti prinútia ráno dať psovi raňajky) ráno ak niečo, tak fakt "light" - poznám ľudí, čo robia psovi taký "džús" - trocha mäsa a zeleniny rozmixovať do vývaru a to vozia so sebou. Trebárs. :nwm:
Bo (keď vedela že sa "ide" nechcela ani ráno nič) na pretekoch stačili pamlsky a večer dobrovoľne zožrala pár granulí, inak mi toho moc jesť nechcela. Ani v nedeľu po príjazde moc nežrávala :nwm:
Offtopic: ona si to vedela vynahradiť v týždni "po"... Ale to je iný príbeh.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility