Váš prvý pretek

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 04.05.2009 17:23

a na tráve ako?? moj odbieha..začne parádne,potom odbehne alebo mi začne kukať na tie prekážky,že "to snáď nechceš aby som preskočil" :pac: niekedy možno skompletizujem videá ak sa podarí...teraz ideme skúsiť halu cez víkend
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 17:24

Na trave ani neviem :haha: On totizto chodieva vzdy do haly (pohodlny :angel: ) a tam je to katastrofa :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 04.05.2009 17:27

ho ukecaj a skúste na tráve..možno to bude lepšie :no: tento víkend idete? v akom je klube??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 17:28

Tam kde ja Leni :jazyk:
Tento vikend nepreteka, on chodi skor do Ciech, aj teraz bol v Prahe a zakazdym sa diskli na nejakej volovine :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod lusy » Štv 10.09.2009 22:02

my trenujeme agility takmer 2 mesiace a dnes mi vycvikar zahlasil, ze by sme mohli skusit nejaky pretek v oktobri. :oo: pes este nevie hupacku a ani slalom. co sa tyka navadzania na prekazky tiez zatial nic moc. myslim, ze by to nemalo asi nijaky vyznam ist sa niekam strapnovat. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod LiENKA » Ned 13.09.2009 18:13

ako to tu citam, ste ma navnadili normalne :)
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Sunny » Str 16.09.2009 7:43

Tak už môžem pridať aj vlastnú skúsenosť :joint:
Trénovali sme od malička - do toho roka len také blbnutie, hlavne tunelíky, kladina a podobne. Od roka sme začali trénovať naozaj a v 1,5 roku sme si dali premiéru na pretekoch :smile: Nejakým zázrakom sa mi podarilo nestratiť sa ani raz :heh: Gili behala pekne, síce sme sa vo všetkých 3 behoch diskli, ale to vôbec nevadí, nabudúce to bude lepšie :smile: (2. krát sme sa diskli kvôli odmietačkám, klasika slalom + moje blbé navádzanie a raz mi obehla múr a skočila ho smerom ku mne - nevadíííí :ha: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Pon 12.10.2009 12:03

My sme sa zucastnili nasich 1. pretekov minuly vikend. Boli to preteky v Ciferi (3. a 4. oktobra) a vyhrali sme 3. miesto v skuskach SA1 :lol: .Trenovali sme 5 mesiacov :smile:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Gombicka333 » Ned 18.10.2009 20:37

Mi sme sa zucastnili na nasich prvych pretekoch v juny ?! 2009 ... aj to boli neofic. preteky a trenovat sme zacali v marci 2009 ....takze dost kratko ale bolo super :)) aj ked mi Koky v prvom behu odbehol z parkuru a v druhom už bežal pekne a druhy beh sme dokonca vyhrali :yes: ale aj tak nám to vynieslo 3 = posledné miesto .... no ale nevadííí :) teraz ideme zasa na pretek tak uvidime ako dopadneme :smile: drzte palce aj tlapky :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Silvuch » Pia 23.10.2009 16:41

s nasou tinou krizencom sme boli na prvom preteku po pol roku cvicena. mala uz dost rokov - 2 a bolo to v roku 1999 tusim a bola to katastrofa :heh: mam to natocene, ak sa mi to podari dat do dvd, tak to sem zo srandy hodim. cely beh jej trval asi pol hodinu, zoskocila z hojdacky a vyliezla viac krat z latkoveho tunelu. zadivala sa na ludi a primrznuto stala :pac: to bolo tym, ze prvykrat tam bol hluk a vela ludi ...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 27.10.2009 0:12

Achojte. My sme začali trénovať asi pred dvomi mesiacmi. Teraz má Nelly rok a nejakých pár dní. Sú chvíle, keď ide úplne úžasné, bez chyby. Ideme aj viackrát a viac vecí. Inokedy zasa ledva skočí jednu skočku a už na mňa kuká, že daj mi pokoj. Tak hádam sa to bude len a len zlepšovať.
Teraz sú v KE neoficiálky, dosť nad tým rozmýšľame. Je to, ale od nás hooodne ďaleko a zrovna teraz máme to obdobie, keď sa nám veru moc nechce. Uvidíme, do soboty sa môžu podávať prihlášky.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod beroa » Uto 27.10.2009 9:59

No naše prvé preteky boli asi cca pred 4 - 3.5 rokmi vo Veľkom Slávkove pri Poprade a to bol totálny trapas, lebo ja som sa úplne stratila na parkúre a keby ste tie chyby videli. Boooooooože :lol: Všetky skočky pozhadzované :lol: Náš prvý beh, ktorý sme dobehli bez disku mal 20 trestných bodov, ak nie viac :lol: Ale potom prišlo obdobie, kedy sa nám naozaj darilo a potom zas obdobie kedy sa nám nedarilo a takto hore dole, :smile: Aj o tom je agility, raz sa darí, inokedy menej. Treba byť trpezlivý a nikam sa neponáhľať. Radšej dlhšie trénovať, ako rýchlo sa hnať na preteky. Skutočne v agility sa nie je kam ponáhľať. Na pretekoch je aj trošku stres, hlavne na tých prvých a ak psík nemá poriadne zvládnuté prekážky, možete sa začať stresovať ešte viac, čím vystresujete aj psíka a v tom horšom prípade mu agility znechutíte.
beroa
Okoloidúci
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Levoča

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 27.10.2009 11:40

Beroa neviem, či to platilo pre mňa. Ja som v tomto totál nová, takže neviem.
Mne ide o to, že sa môžme prihlásiť do triedy šteniat, keďže Nelly má práve rok a tam sú len jednoduché skočky a tunelík. Tam už ozaj ide len o to, či nebude z toho moc zostresovaná. Keď bude staršia, tak už to bude celý parkúr, nie len pár skočiek a tunel.
Mne to ako skúsenosť príde docela vhodné, ale nechám si poradiť od skúsenejších ako jej zbytočne narobiť nejaké stresy.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod beroa » Uto 27.10.2009 11:48

Monatko určite nič nepokazíš ak si pôjdeš vyskúšať niečo na neoficiálne preteky, prípadne v triede šteniatok. Ja som skôr mala na mysli tích, ktorích psíkovia už majú vek na riadne preteky, ale ešte nezvládajú všetky prekážky a chceli by sa prihlásiť na normálne preteky. Vtedy môžu skutočne viac pokaziť. Ale čo sa týka neoficiálnych, ak ich pojmeš ako tréning a budeš sa so psíkom tešiť, tak potom určite si to choď vyskúšať, zmenite trošku prostedie, ľudí, bude to cenná skúsenosť.
Chystáte sa teraz do KE?
beroa
Okoloidúci
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Levoča

Re: Kedy ste sa zúčastnili prvého preteku??

Poslaťod zeane » Uto 27.10.2009 11:49

Monatko: ale to sa ten pes inak nenaučí :nwm: Ja by som radšej išla s ročným (ak už tá možnosť jestvuje) na nejaký jednoduchučký parkúr, ako do jeden a pol roka psa ofukovať na tréningoch a potom ho rovno stresovať keď už tebe "ide o niečo". :ahoj:
Btw: Som zvedavá kto prvý "hrdinsky" vyhlási (fatboy - kuš) že chodí na preteky len pre potešenie...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility