Ako naučiť psa agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lolo » Sob 18.10.2008 20:36

zeane: jeej to je super, nevedela som, ze je aj agility skolka...kde si chodila, resp. chodis?....ja by som chcela chodit aj na agility aj na canisterapiu ( zatial skusam sama, ale moj pes je strasny jašo :aaa: )
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agiliti

Poslaťod Lolo » Sob 18.10.2008 20:41

mimi píše:ja som sa snazila u tary ju naucit rozlisit zostan a cakaj
zozstan musi zostat kym ju nepochvalim a lezi pri tom a cakaj je ze niekde sedi ja kusok prejdem a potom zakricim pod a rozbehnem sa



to ja vidim, ze som to naucila Lola zle. Ja pouzivam zostan tak, ze ho dam posadit a potom mu poviem zostan a idem prec a chodim a potom zakricim ku mne a dobehne. Cakaj zase vtedy ked sedi pred dverami a ,,akoze ma cakat" kym odomknem ... :lol:
Tusim musim docvicit prikazy a zrusenia prikazov..., tiez ku mne mu nezabera ked je niecim zaujaty, uz nehovoriac o tom ked je medzi psami....coz je asi problem ked chceme na agility chodit. Teraz ma 6,5 mes.
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod zeane » Sob 18.10.2008 20:51

Lolo píše:zeane: jeej to je super, nevedela som, ze je aj agility skolka...kde si chodila, resp. chodis?....ja by som chcela chodit aj na agility aj na canisterapiu ( zatial skusam sama, ale moj pes je strasny jašo :aaa: )


AK Skiper Ba - no a škôlke je vlastne jedna skupinka zhruba rovnako starých šteniatok absolvujúcich spolu výcvik. Má to niekoľko výhod, jednou je socializácia v rovnako starej skupine, socializácia s "ostatnými" psami, keďže na ľavej polovici pobiehajú "klokančatá" a napravo už "tvrdo" makajú "klokani"... Dobré na tom je že nie je problém s pokročilosťou - všetci totiž postupujú približne rovnako, aj keď niekto o dva chlpy rýchlejšie a niekomu to holt nejde :nwm:
Zopakujem - výcvik základnej poslušnosti potrebuješ všade - ideálne je zavolať si na cvičák a popýtať sa výcvikárov či ZP robia, alebo nie. U nás na cvičáku ZP momentálne nebeží, len agility, ale robí sa (ZP) po dohode s výcvikárkou individuálne a potom postupne pribúdajú medzi prekážky. :heh: :ahoj: :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lolo » Sob 18.10.2008 21:14

super dakujem...skoda, ze sme sa prestahovali s nasej krasnej Petrzky- moj pes nema rad auto ( robi grck aj ked nema z coho)...hold udel manzeliek nasledovat muza.. :angel: Ale neva len to budem musiet nejako premysliet, lebo ked pridem rovno z roboty a nedala by som mu papkat ( kvoli ceste autom) tak asi spapka mna.. :lol:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lolo » Sob 18.10.2008 21:37

ja blbec, teraz kukam ze je to na nejakej ulici Jedľovej, ja som si myslela, ze v petrzalke.....kde je to presne..?..
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod zeane » Sob 18.10.2008 22:11

Jedľová je len "sídlo firmy" cvičí sa na Čiernej vode - http://www.agility-skiper.sk/fotky/mapa_cierna_voda.jpg
tu :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 19.10.2008 10:53

Lolo aj moj krpec grcal..to chce čas :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lolo » Uto 21.10.2008 8:30

a to len casom prestal?...alebo mas nejaky recept. Ja sa mu snazim nedat nic zrat aspon 5 hodin pred odchodom autom....kedy asi prestal?...
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lolo » Uto 21.10.2008 8:35

zeane: moc dik...konecne som to pochopila....skoda, ze je to tak daleeekooo. Ale neva aj tak tam idem zavolat, ze co a ako?...teraz ste ako na tom? este tam chodite, ci uz ku dospelym.. :smile:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.10.2008 17:28

Offtopic: no tak prvé cesty grcal..čo ja viem?hmm.tak 2 mesiace možno aj menej..a nie vždy...moja metóda na to= sáčky :ha: už to vyzerá,že si úplne zvykol..len ,aby som to nezakríkla
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Cathie » Štv 29.01.2009 0:21

Neviem, kam to do temy agility patri, ale.. snad aj sem, potrebujem sa vytesit :lol: Posledne dni som bola cela zazrana do jednej knizky o agility a zdoraznovali tam velmi odlozenie na starte pri rychlych psoch (a co ine je bordera, ze? akurat tak hyperrychly pes este :haha: ), tak mi to nedalo a len tak na blind sme dnes skusali vonku.
Dala som jej lahni, cakaj a odchadzala od nej tak na 10 metrov chrbtom otocena (co som velmi este neskusala, zvycajne idem aspon bokom a rukou jej stale drzim to "cakaj"), ale na moje prekvapenie lezala ako prilepena. Potom na "pod" som vysprintovala a ona krasne za mnou. Na druhykrat sedela, to iste, akurat vzdialenost cca 15 metrov.
Pri tretom raze som ju odlozila za pochodu (tiez prvy pokus dnes :hi: ) do sedu, odisla na asi 20 metrov a ked som kukla na nu, ta nasadila total cihaciu pozu a cela sa triasla, aka bola nedockava :aaa:

Tak som z nej nadsena, ze takto jej to odlozenie ide.. :jupi: ani som nevedela :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Kaira@Lucia » Štv 29.01.2009 0:32

gratulujeme cathie..chystate sa na agility?? kam??
kaira je no tom dosti divne co sa tyka odlozenia.. ked mame na poslusnosti odlozenie tak nie a nie ostat na tom mieste nieto este v tej polohe :pac: ale akonahle ideme na agility tam ma kaira dostatocne odlozenie jak treba... dokonca startuje zo sedu(viem ze je to dobra blbost) a vydrzi co na poslusnosti si povie "sediet ja nebudem, chces aby som zostala na mieste tak my aspon dovol lahnut si... nedovolis?? mas smolu aj tak si lahnem?"... mozno to bude aj preto ze som sa ju snazila naucit ze posunies sa nejdes parkur.. smola...
jediny sposob ako si za peniaze kupit lasku je kupit si psa..
www.kaira.websnadno.cz
Kaira@Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 348
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod kikula22 » Štv 29.01.2009 7:55

Cathie tak to gratulujem :smile:
Akú knižku si to ti čítala? :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Sunny » Štv 29.01.2009 10:22

Cathie, gratulujem :no: Len malé upozornenie - odloženie pred prekážkou je niečo úplne iné ako odloženie vonku, ako mi Gilinka minulý rok vysvetlila. Počas prechádzky v lese som ju odložila a odišla a pohoda. Ale na tréningu pred prekážkou... :pac: Konec, niekedy som nestihla spraviť ani krok a ona už bola za prekážkou. Sa moc tešila, noooo :heh: Tak držím palčeky, aby vám to rovnako pekne išlo aj na budúcich tréningoch :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: ako ste učili psa agility

Poslaťod Cathie » Pia 30.01.2009 1:23

Kairi nemam ani tusenia, kam chcem ist.. vsetko mam dost od ruky :ach: Ale tak zatial nad tym ani velmi nerozmyslam, to az na jar :smile:

Kikula knizku Agility - První krůčky :no: Nie je to nic uplne uzasne, ale mne sa to pacilo, hlavne su tam ozaj dobre nazory na vycvik, v celej knizke je zdoraznovana doslednost, ale trpezlivost, pochopenie a vcitenie sa do psa, co sa mi ratalo. A je to pisane aj pomerne vtipne, citala som cez hodinu v skole a trikrat sa ma profka pytala, na com sa to smejem :angel:

Sunny viem si predstavit, to bude Story robit urcite tiez alebo rozhodne aspon skusat, ako ju poznam.. ale ja som mimo uz len z toho faktu, ze ona vie odlozenie, ktore sme takymto stylom este ani nerobili :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility