Odkedy ste začali?

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Pon 29.05.2017 17:04

Dobrý deň, ak cvičíte so psíkom agility od akého cca veku ste začali?

Ďakujem tama :no:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod moschino » Pon 29.05.2017 17:43

Zacat mozes od šteniatka. Naučíš ho hrat sa s hrackami, tahat sa, hrat sa v roznom prostredi, nebat sa, zvykat si na rozne zvuky, zvykat si na ine psy, zvykat si na box, neskor naucit odkladacku... Su to drobnosti, ktorými sa da zacat a myslim si, ze su dost podstatne. Nic neuponahlat, vsetko ma svoj cas, hlavne samotne prekazky :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Str 31.05.2017 17:14

moschino píše:Zacat mozes od šteniatka. Naučíš ho hrat sa s hrackami, tahat sa, hrat sa v roznom prostredi, nebat sa, zvykat si na rozne zvuky, zvykat si na ine psy, zvykat si na box, neskor naucit odkladacku... Su to drobnosti, ktorými sa da zacat a myslim si, ze su dost podstatne. Nic neuponahlat, vsetko ma svoj cas, hlavne samotne prekazky :smile:


Ja mám dvoj mesačnú fenku. Je u nás tri týždne. Rýchlo si zvykla. Tak som ju teda začala učiť. Vie sadni. Lahni sa ju snažím naučiť tým spôsobom že keď sedí tak dám maškrtu na zem a ona by si mala ľahnúť. Lenže ona je podarená a ten jej zadok zdvihne čiže neleží ale stojí. A preskakovanie som ju naučila minulý týždeň. Vie aj preskakovať aj podliezať. Teraz ju aj učím slalom cez nohy. A ďakujem za odpoveď. :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod Margita » Str 31.05.2017 17:16

to ju mas od piatich tyzdnov?jej umrela mama?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Str 31.05.2017 17:20

moschino píše:Zacat mozes od šteniatka. Naučíš ho hrat sa s hrackami, tahat sa, hrat sa v roznom prostredi, nebat sa, zvykat si na rozne zvuky, zvykat si na ine psy, zvykat si na box, neskor naucit odkladacku... Su to drobnosti, ktorými sa da zacat a myslim si, ze su dost podstatne. Nic neuponahlat, vsetko ma svoj cas, hlavne samotne prekazky :smile:


A to zvykanie: Chodím s ňou už na prechádzky. Je to šteňa a pes dovnútra čiže som ju pred niektorými psami brala na ruky. Už sa ju to snažím odnaučiť... Vždy keď vidím že sa bojí (podľa chvosta) zo štekania psov poviem jej meno a potom dodám ,,...poď,poď." A ide... Už som ju zoznámila so sedem mesačným beaglom. Beagel je fenka. Moja Lilly sa s ňou chcela hrať a keď beagel išiel za ňou schovávala sa za mňa. ...Ale nebála sa.
A ďakujem za radu. :jop: :ahoj:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Str 31.05.2017 17:21

Margita píše:to ju mas od piatich tyzdnov?jej umrela mama?

Nie neumrela ja ju mám od dvoch mesiacov ale u nás je len tri týždne... :ua:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod Margita » Str 31.05.2017 17:22

aha,lebos i pisala ze ma dva mesiace a mate ju tri tyzdne,cize uz ma skoro tri mesiace
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Str 31.05.2017 17:23

Margita píše:aha,lebos i pisala ze ma dva mesiace a mate ju tri tyzdne,cize uz ma skoro tri mesiace


Ani nie dva mesiace mala pred týždňom :smile:
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod Margita » Str 31.05.2017 17:30

mas ju od dvoch mesiacov,je u vas tri tyzdne ale dva mesiace mala pred tyzdnom :lol: niekto tu nevie pocitat,ale to je jedno
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Str 31.05.2017 17:40

Margita píše:mas ju od dvoch mesiacov,je u vas tri tyzdne ale dva mesiace mala pred tyzdnom :lol: niekto tu nevie pocitat,ale to je jedno



Pardón. Keď k nám prišla mala presne 1 mesiac a dva týždne. A je u nás tri alebo štyri týždne
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod moschino » Štv 01.06.2017 6:51

Vie preskakovat? :oo: nemyslis, ze na skakanje je sakra skoro? :oo: :hmm: tak mlady pes nema vobec co skakat :nie: narobis tym len viac skody ako uzitku.
A celkovo na nu netlac, je mile, ze uz vie kadeco, ale je to este uplny prcek, ma cas
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Štv 01.06.2017 19:21

moschino píše:Vie preskakovat? :oo: nemyslis, ze na skakanje je sakra skoro? :oo: :hmm: tak mlady pes nema vobec co skakat :nie: narobis tym len viac skody ako uzitku.
A celkovo na nu netlac, je mile, ze uz vie kadeco, ale je to este uplny prcek, ma cas


Nič sa jej nestane prekážky má veľmi nízko
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod tama » Štv 01.06.2017 19:22

tama píše:
moschino píše:Vie preskakovat? :oo: nemyslis, ze na skakanje je sakra skoro? :oo: :hmm: tak mlady pes nema vobec co skakat :nie: narobis tym len viac skody ako uzitku.
A celkovo na nu netlac, je mile, ze uz vie kadeco, ale je to este uplny prcek, ma cas


Nič sa jej nestane prekážky má veľmi nízko


A čo som si čítala na cvičiskách šteňatá začínali od 2,5 mesiaca.
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod Slausa » Štv 01.06.2017 20:46

Ale S hraním sa, základnou príslušnosťou a pod. prípadne tunelmi, určite nie skokmi
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Odkedy ste začali?

Poslaťod moschino » Pia 02.06.2017 6:38

no ale stane sa :nie: zdravie a klby ma ten pes len jedny :hmm: v takom veku nemá čo skákať a ani prekážky veľmi nízko. Žiadne
ukáž mi cvičák, kde nechávajú psy od 2,5 mesiaca skákať :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Agility