Povely pri agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Povely pri agility

Poslaťod bastička » Str 01.03.2017 23:19

Ahojte :ahoj:

Aké povely používate pri agility? Momentálne máme pauzu, ale keď sme pred časom v lete chodili behať, trénerka mi radila, že má byť zvlášť povel pre kladinu a áčko a druhý povel pre hojdu, aby pes vedel, čo ho čaká. Rozlišujete to nejako? :nwm: A takisto aj keď pes obieha prekážku. Je tam povel len "okolo", alebo pre každú stranu inak, teda "zľava" a "sprava" alebo podobne? Ešte ma zaujíma, aký povel mám psovi dať, keď sú dve prekážky horizontálne v jednej línii a pes na pravú nabieha kolmo. Ja s ním neprebehnem, "čakám" ho, odkiaľ som vysielalala a ľavú má preskočiť smerom ku mne, takže ak sa ku mne vráti, spraví kruh. Neviem, či je to zrozumiteľné. :pac:
Vopred ďakujem zaučeným za odpovede. :poklona:
bastička
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Povely pri agility

Poslaťod moschino » Str 01.03.2017 23:36

Urcite pre acko a kladinu ine. Aspon ja mam. Hojdacka urcite iny. A teraz ako preucam kladinu na zbiehane, asi budem mat na kladine tych povelov viac, podla toho, či ma tahat dopredu alebo sa točiť ku mne. Ale doteraz som si (a aj pri starsom psovi ostanem tak) vystacila s jednym.
Na skocenie prekazky z opacnej strany (okolo) mam jeden povel na obehnutie kridla z hociktorej strany. A potom povely na skrátenie skoku dva. Na kazdu stranu iny. Niekto to ma zas tak, ze povel na skratenie skoku nema podľa toho, okolo do ktorej strany skracuje, ale ci skracuje smerom k psovodovi alebo od neho. Mne vyhovujú ale stranove
Zvysok som nepochopila, ako myslis :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Povely pri agility

Poslaťod Lindchen » Štv 02.03.2017 9:21

Ja mám áčko, kladina, hojda, čiže 3 povely, je to takmer nevyhnutné, každá prekážka končí inak a pes zo svojho uhlu pohľadu netuší, ako bude prekážka končí, či pôjde hore a rovno, či sa preklopí a či rovno dolu...
To nabiehanie, to sa oplatí prí rýchlom psovi, ktorý ide dopredu, u psa, ktorého čakáš, by som asi nerobila, ale neviem, robila som agi dávno, možno sa zmenila metodika.
Ten povel okolo si myslela ako? Že pes obieha prekážku, ktorá mu je akoby v ceste, prečo v poradí je iná? Takto, určite je pre psa najlepšie mať do najviac rozličných povelov, je v rýchlosti, keby mal uvažovať, čo ako, tak ho to spomalí, zmätie a bude robiť viac chýb. Mali sme povel, keď pes skákal skočku z prava doľava (lili) iný, ako priamo (hop) a iný, ak skákal zľava doprava (re). To sa ukázalo ako veeeľmi praktické, pes nabral istotu aj rýchlosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Povely pri agility

Poslaťod moschino » Štv 02.03.2017 11:12

Hlavne treba aj bezat a psovi pomôcť handlingom, nie len cakat, ze bude reagovať len na povely, co sa tyka skokoviek
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Späť na Agility