Sprej proti ňuchaniu

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Soni a Ivka » Ned 28.06.2015 8:17

Neexistuje niečo také čo zabraňuje psom ňuchať ? :heh: Môj pes vždy ňuchá na parkure tak neviem či sa mi to prisnilo alebo som to niekde počula že je sprej ktorý nastriekate psovi na nos a on necíti :heh: (dúfam že si o mne nemyslíte že som blbá :nie: )
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod elfinka » Ned 28.06.2015 8:39

Fuj, to by bolo drsne tyranie zvierata, nieco take na neho striekat, keby take nieco aj bolo. Pochybujem ze existuje, ako "sprej proti nuchaniu" sa vacsinou skor mysli ze sa postrieka dana vec niecim mega hnusnym - korenie chilli a pod, nech to tam psa nelaka.

A ked nucha na parkure tak to proste znamena, ze su tie treningy pre neho nudne, takze radsej popracovat na motivacii. Ked mu zabranis nuchat najde si inu zabavku, cumenie po psoch, vtacikoch, hocico :no:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Elis » Ned 28.06.2015 8:44

elfinka píše:A ked nucha na parkure tak to proste znamena, ze su tie treningy pre neho nudne


nemusi. muze to byt i preskokove chovani
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod elfinka » Ned 28.06.2015 9:03

Elis píše:nemusi. muze to byt i preskokove chovani

Offtopic: Takurciteee :yes: To mi pripomina, jak ja si cely cas myslim, ze ake preskokove nuchanie mi to ten pes predvadza na obranach, az kym sa nestalo to, ze sme videli kde presne si ta fena co bola na rade pred nim cvrkla, na tom mieste ukazal svoje ukazkove "preskokove" nuchanie, a ked sme sli o 5 metrov vedla zrazu bol uz aj fig zaujimavy :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Margita » Ned 28.06.2015 20:05

aa moze to byt aj kvoli haravkam
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Lindchen » Ned 28.06.2015 20:26

Úplne vážne pán Fogle vo svojej knihe odporúčam nastriekať bíglovi priamo na ňufák voňavku, aby neňuchal :pac: . Určite popracujte na vedení v agility, trénerka ťa naučí ako viesť psa lepšie, netreba naňho nič striekať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Margita » Ned 28.06.2015 20:30

Offtopic:
Lindchen píše:trénerka ťa naučí .

tak snad je dobra a sa vyzna,lebo to ze niekto trenuje psy este neznamena ze o nich nieco vie :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Lindchen » Ned 28.06.2015 20:32

Tak nejako to predpokladám, že aspoň dačo vie, no :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Margita » Ned 28.06.2015 20:36

na mnohych cvicakoch som nebola,ale teda si myslim,ze kopa trenerov nevie ani ako spravne pouzit odmenu a ako psa motivovat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod moschino » Ned 28.06.2015 21:36

:ha: Suhlas s Margitou :ha:

Inak uplne vazne, vela rokov dozadu, ked ame s agi len zacinali, tal tiez som pocula, ze zvykli striekat pred psom vonavky pred tym, ako isiel na parkur, aby sa nezacuchal. Ale verim tomu, ze v dnesnej dobe sa podobne metody nepouzivaju.

A je aj spej na harave feny, fenam sa strekne na prdel, aby ich psy nevycuchavali a neobtazovali. To som veru aj skusala vela rokov dozadu a celkom zabralo. Malo to taku skoricovu vonu. Ale nestriekalo sa to psovi na nos
:pac:

Aj mne teraz pes vycuchava, je to pubertak a verim, ze je to otazka casu
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Sprej proti ňuchaniu

Poslaťod Soni a Ivka » Pon 29.06.2015 17:02

Ďakujem za info. :)
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103


Späť na Agility