S čím začať pri agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 14:41

Monika, prečo si myslíš, že je to o druhých psoch? :oo:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 27.09.2014 14:52

maira6 píše:Monika, prečo si myslíš, že je to o druhých psoch? :oo:


Nerozumiem tvojej otázke. Nechápem ani čo to má spoločné s tým, čo som ja napísala. :nwm:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Connie » Sob 27.09.2014 14:57

Ja tiež momentálne trénujem základy sama doma s Ali. :nwm: Vlastne sa to zatiaľ nedá ani nazývať základmi :lol: Učím točenie okolo bočníc, obiehanie, vedenie na ruku, odloženie na štarte, otočky a stranové povely. Mimo toho samozrejme socializujem ako sa len dá.
Hlavne to so psom nepreháňaj, nesústreďuj sa na kvantitu, ale kvalitu...bude ti totiž na prd, ak bude pes ovládať všetko, ale nebude dostatočne motivovaný. Radšej pomaly a postupne, nauč psa sústrediť sa na teba a neriešiť okolie.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 15:00

Monika & Parsonky píše:A pes bude namotivovaný, ak to budem robiť sama a potom ho ostatný psi nebudú zaujímať? No riadna somarina. Ak je pes na mňa namotaný a rád so mnou robí, tak by ho nemali zaujímať ani teraz, ak si to ja neželám.


Toto som myslela a nerozumiem tomu. Okrem toho, keď sa budú chcieť ľudia pýtať na naháňanie okolo kríčkov, tak si na to založia inú tému. Toto je otázka na agility. Ak si cvičila so psom doma tak poraď, ak nie, tak mlčím, či? :ach:

Conie, a ako si začínala? Len si si niečo načítala alebo ako? A tiež, máš aj nejaké prekážky?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Lindchen » Sob 27.09.2014 15:04

Odporúčam kúpiť si knihu o agi, tam nájdete, čo učiť psa, čo bude potrebovať a zväčša sú to úplne iné veci, ako prekonávanie prekážok. Záleží, akým spôsobom sa chcete venovať agi, či len tak, to ozaj môžete robiť aj doma na kolene alebo či už ako šport (pretekať nemusíte). Lebo potom prídete na cvičák, pes bude mať naučených kopec nezmyslov a zlozvykov, ktoré ste ho v rámci zábavy naučili a na tréningoch s tým bude problém. Bude to zdržovať aj ostatných cvičiacich, preúčať psa na prekážkach. Preto na začiatok tá kniha. Naopak to funguje celkom dobre, viacerí chodili najprv na cvičák a potom si kúpili prekážky aj na doma a tam pilovali, čo na tréningu nestíhali a mali tak náskok pred ostatnými, ale tak to sa týka skôr už tých s pretekárskymi ambíciami.

EDIT: tak by to malo vyzerať ako to robí Connie.
Naposledy upravil Lindchen dňa Sob 27.09.2014 15:06, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 27.09.2014 15:05

Áno, cvičila som doma so psami a cvičím s nimi stále. A áno, aj to obiehanie stromov, kríčkov, tyčiek od rajčín a čo ma napadne sa dá využiť v agility. Dokonca aj učenie točenia bez prekážok sa dá využiť v agility.
A teda neviem o tom, že by ťa tu deklarovali na admina alebo moderátora, aby si tu niekomu vravela kam má a kam nemá prispievať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Connie » Sob 27.09.2014 15:08

Čítam, pozerám videá, pozerám na pretekoch, motám sa v agility stále, niečo sa na mňa už prilepilo...nebehám agility prvý deň (hoci to tak vyzerá) a nezačínam sama prvý krát. Budúci mesiac chcem ísť na intenzívku, aby som si nepo :kak: ďalšieho psa. Prekážky mám akurát tak slalom a zopár skočiek. Skoky sama nechcem začínam, ale slalom budem robiť doma (nie teraz..) Ako som začínala som popisovala v predchádzajúcom príspevku, obiehanie, vedenie na ruke a pod...pomaly a postupne, všetko má čas a hlavne sa zo všetkého tešiť, aby mal aj pes radosť.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 15:08

Lindchen, tak skúsime niečo načítať. Je to len na zábavu, prekážky preto, aby to bolo zaujímavé pre psicu a nie pre ukazovanie sa pred svetom. Chcela som vedieť, ak niekto takto cvičí doma, či to psa baví.

Monika, môžeš skúsiť dať návrh. Možno zvážim... :joint:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Connie » Sob 27.09.2014 15:13

maira6 píše:Je to len na zábavu, prekážky preto, aby to bolo zaujímavé pre psicu

Celkom by ma zaujímalo čo je zaujímavé pre psa na prekážkach, keď ich vidí prvý krát a nevie čo s tým :pac: Pre psa má byť v prvom rade zaujímavý majiteľ, až potom zbytok sveta...
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 15:18

No, naša napr. rada chodí po múroch, aj bezo mňa. Nemyslela som, že pes uvidí prekážky a bude sa tešiť, ale tešiť sa, pri ich zdolávaní so psovodom. Veď človek vidí, či nejaká práca psa baví prirodzene alebo ho musí do toho extra motivovať. To mám na mysli.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 27.09.2014 16:16

Tu ide o to aký ty máš pocit zo psa a z toho, keď s ním niečo robíš. Baví ju to? Nemám teraz ani na mysli hádzanie lopty a pod., ale ak niečo napr. cvičíte. Ak je pes motivovaný, tak robí rád hoc čo a hoc ako dlho. U nás je to tak, že staršia fena nie je vôbec motivovaná a tak to aj vyzerá, či na tréningu alebo na pretekoch. Naučila som sa s tým žiť, že s ňou to šlo vždy ťažko a ak sa teší to je pre mňa prvoradé. Už to neriešim. Mladšia mi často príde priam premotivovaná :lol: , ona je schopná za žrádlo čokoľvek, aj hračky má rada. S ňou sa mi vždy lepšie všetko robilo, lebo ju to aj bavilo. A hlavne s ňou som mala od začiatku úplne iný vzťah ako so staršou. Teraz je to síce zasa na bode mrazu, ale tak ja viem prečo a už sa to zasa lepší. Tak veríme. :no:
To vedenie na ruku je ozaj super, naučiť psa otočky, obiehanie predmetov a pod. Ja soma vravela, že ak raz budem mať ešte psa, tak prekážka bude to posledné. Budem upevňovať prácu mimo nich. Ono je super, ak pes prekážky vie, to je jasné, ale tak ako písala Connie je mi to na nič, ak ho to nebaví, nemá na nich rýchlosť, ťah dopredu, sťahovačky a kopec iného. Ja s nimi trénujem neskutočne dlho a výsledky nie sú. Jednak ja som neschopná a tí psi nie sú tak namotaní na tú robotu ako by byť mohli.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 19:57

No, ta moja sa dá namotať na hocčo. Len problém je, aby to bavilo aj mňa. Preto sa mi nechce na agi na cvičák. Pobehovať tam medzi prekážkami, akosik som už z toho vyrástla... :ach: Doma je to iné, tam si pobehám, kedy sa mi bude chcieť. Okrem toho, môže sa s ňou doma vyšantiť aj syn. Preto tie prekážky som myslela, že by mali svoje čaro. Ale nechcem nejaké atrapy nakúpiť, ktoré by mi doma zavadzali a nebolo by to o ničom. Preto sa pýtam.

Veľmi ľahko sa učí, základne povely okrem ľahni som ju ani nemusela extra učiť, tá to vedela hneď. Veď ta ani nezapišťala, odkedy sme ju domov doniesli. Hneď sa cítila doma. Ale zase, môže byť u nej problém s koncentráciou - možno, to neviem, lebo ja nemám extra ambície. Chcem len šťastný život a šťastného psa. :lol: Tak sa snažím z toho čo je dostupné, niečo pre ňu urobiť, čo by dávalo zmysel a aj ju bavilo. A aj mňa, aj keď som schopná priniesť určité obety...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Lea a Stew » Sob 27.09.2014 20:49

Toto hlavne vidno na pretekoch potom, ze v ktorom klube sa ako trenuje, kde je to o tom ze ludi ucia rychlo rychlo vsetky prekazky len aby pes vedel prejst cely parkur ale uz sa nehladi na to ake ma pes obluky, zony, otocky.
Ak zacat doma tak tiez by som len vedenim na ruku, tocky okolo bocnic, stranove povely. Ak sa clovek tom nechce nejak extra venovat tak by som do nejakych prekazok nepchala peniaze, hlavne ludia kupuju tie lacne tunely a potom sa cuduju ze pes 3krat prejde a je po tuneli. Staci zbuchat skocky a ide sa. Hlavne bacha na bezpecnost lebo ked vidim cez co niektore psy skacu a ake vysky im davaju a provizorne kruhy upevnene tehlami na bednicke. Vtedy mam fakt dost, nehovorim, ze kazdy ma moznost a financie na normalne prekazky ale co je vela to je vela.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod moschino » Ned 28.09.2014 8:39

Offtopic: to mi pripomina jeden rozhovor s holcinou: "jej, vy robite agility? Aj ja by som chcela zacat s mojou stafbulkou. U dokaze preskocit 110."
"Co 110?"
"Vsak 110 cm, mozno by preskocila aj viac"
:pac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Ned 28.09.2014 13:20

Lea a Stew, dík, to som myslela, čo sa prekážok týka. Či to aj vydrží a tak. My na žiadny pretek chodiť nebudeme, takže prípadné chyby vo výcviku agility nebudú nikomu vadiť. :no:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility