S čím začať pri agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

S čím začať pri agility

Poslaťod Feci » Ned 21.09.2014 16:47

Dobrý deň. Chcem začať so svojim ročným bíglom agility. Mám ktomu prostriedky aj miesto.(cvičak) akurát že neviem ako začať, nikdy som pri takom výcviku nebol. A zo začiatku chcem cvičiť mimo dňa kedy je spoločný cvičák, keďže sa moj bígl so psami není kamarát a ostatný cvičitelia mi radily začať agility v iný deň( v ten deň pracujem na poslušnosti a na tom aby si navykol na psy).Ak máte nejake radya tipy tak budem vďačný. Ďakujem
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Vikiki22 » Ned 21.09.2014 16:51

Odkiaľ si? To nie je v tvojom okolí žiadny agility cvičák alebo klub? Cez net psa a hlavne seba agility nenaučíš.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Feci » Ned 21.09.2014 17:01

u nás je len jeden cvičák, a 99% ľudí tam ma vlčiaka. Agility tam robí jedna pani, ale tá je tam len málo a ani neviem ako sa volá. Preto by som to rád skúsil sám
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Lea a Stew » Ned 21.09.2014 17:06

Urcite by som agility neskusala sama ak vobec nemas potuchy ako. Odkial si? Su na cvicaku prekazky?
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Feci » Ned 21.09.2014 18:18

Na cvičaku veci sú. Skúsim nájsť nejaké videá, alebo nejakú literatúru.
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 21.09.2014 23:14

A odkiaľ si? Či to je nejaké tajné miesto? :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Haleth » Pon 22.09.2014 8:02

Ja si určite myslím, že sa dá naučiť ako-tak agility aj "z netu". Otázne je, či sa chceš aj niekam posúvať alebo len pre zábavu. A treba mať dostatok zdravého rozumu.
Začni najlepšie prácou na zemi. Nepotrebuješ prekážky. Vedenia psa na ruku. Samozrejme odkladačka, stranové povely, obiehanie atď.
A na tvojom mieste by som sa nevyhýbala cvičáku kvôli tomu, že sa tvoj pes moc s inými nekamaráti, ale práve preto by som tam začala chodiť a čo najskôr. Aby ich začal aspoň znášať a zvykať si na ne.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Lindchen » Pon 22.09.2014 10:48

Len k veci, ja som chodila s agresívnym bíglom na agi a tam sa správal dobre, kukal na prekážky a na odmenu, aj bol pustený samozrejme, tunelom inak neprejde. Potom sme nepokračovali, išiel do trvalého domova, ale bolo to ok. Musel byť ale neustále pod dozorom, žiadne kecanie na tréningu, len 10 očí furt na psovi.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod moschino » Pon 22.09.2014 12:19

a mali by ťa tam ostatný tolerovať. Ak máš psa, ktorý iných nemusí, nemali by si ani oni svojich púšťať, aby mu nebehali za zadkom a aby nedošlo ku konfliktu
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Feci » Str 24.09.2014 15:40

jasne, ja snim chodim na spolocne treningy, ale tu agilitu by som radsej zacal sam, nieco ho naucit aby vedel naco sa tesit. tym by ho uz psy nemuseli zaujimat, sledoval by len tie prekazky.....
Inak ostatny na cvicaku ho toleruju, sami mi radily co by bolo prenho najlepsie a tak .....
Feci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Kamelia » Štv 25.09.2014 12:00

...s agility zacat sam neni dobry napad - predsa je lepsie sa viest skusenym clovekom ako co, aby si v konecnom dosledku neublizil pes fyzicky alebo nedajboze psychicky

a ked sa chces na to pripravovat - kludne silvia trkman videa, martina klimesova kniha + webinar atd.... vela uzitocnych veci je tam ako si zlepsit vztah so psom a ako ho pripravit na agi a pracu s majitelom atd....

+ psa socializovat ak ma problem s inymi psami a budovat vztah s nim, aby si bol ty pre neho a hry s tebou zaujimavejsie ako ostatne psy
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 11:44

Feci, daj vedieť, ako sa ti darí. Ak si s agility začal. Ja som totiž rozmýšľala tiež, že kúpime pár prekážok na záhradu, len som si tiež nebola istá, či by to išlo.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Tinka123 » Sob 27.09.2014 13:37

My máme na dvore prekážky na agility. A trénujeme sami doma. Plánujem začať chodiť aj na cvičák. Ale zatiaľ nám to stačí takto. :smile:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod maira6 » Sob 27.09.2014 14:17

Tinka, a aké máš prekážky? Máš ich kupené, alebo doma urobené? Lebo videla som nejaké v obchode, len neviem, či sa to oplatí a stálo to cca 50 eur. A ako cvičíš, ide to? Napíš viac... :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: S čím začať pri agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 27.09.2014 14:23

ľudia, veď vy vôbec nepotrebujete prekážky na to, aby ste so psom cvičili to, čo využijete aj v agility. Na čo kupovať prekážky, keď neviem, či ma to bude baviť a pod. Doma môžete so psom obiehať okolo stromov, okolo tyčiek od rajčín, otočky a pod. sa naučíte aj bez prekážok.

A pes bude namotivovaný, ak to budem robiť sama a potom ho ostatný psi nebudú zaujímať? No riadna somarina. Ak je pes na mňa namotaný a rád so mnou robí, tak by ho nemali zaujímať ani teraz, ak si to ja neželám.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na Agility