Bodove hodnotenie

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Bodove hodnotenie

Poslaťod janajka » Štv 03.07.2014 12:37

Aky ma mat prinos bodove hodnotenie?
Vysvetlite mi podstatu. Diiiki
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Bodove hodnotenie

Poslaťod zeane » Ned 06.07.2014 0:17

:lol: bodové hodnotenie v súčtoch?
čo ja viem, tak je to len iný spôsob sčítavania a vyhodnotenia - výsledky môžu byť o niečo iné, ako pri "klasickom" súčtovaní a zoraďovaní, bo v bodovom je za disk čistá 0 a vyhrá najnižší súčet - a v klasickom za to nafasuješ od 100 do 500 bodov a rovnako vyhrá najnižší súčet - najprv body a potom časy. Toto myslíš?
IMHO - aby mohol vyhrať "fakt superšpicabestgenilajnýhyperrýchlosťový" dog, čo sa zo štyroch behov raz diskne. :nwm:

edit: samozrejme blbosť - v bodovom súčte vyhrá najvyšší počet bodov, bo za prvé miesto je janeviem 20, za druhé 18 atd... Proste sa tam ten disk nezapočíta. Takto v noci mi na to stačilo tak päť minút, kým som prišla na blbosť :angel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Bodove hodnotenie

Poslaťod janajka » Pon 07.07.2014 9:43

že čo? :lol:

No mne je jasne, ze pri normalnom pocitaní na trestne body a cas vyhra ten co ma najmensi počet trestnych bodov.
Pri bodovom hodnoteni, vyhrava pes, co ma najviac bodov (body sa davaju podla poradia.)

Ale k čomu je to akoze dobre? Ked mozu z toho vzniknut tak nespravodlive hodnotenia. Musi tam byt zle nastavena rovnica, resp. je v nej zrada.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Bodove hodnotenie

Poslaťod zeane » Uto 19.08.2014 23:19

:hih: no neviem - spravodlivosť je myslím veľmi subjektívny pojem. Otázka vlastne znie - čo je lepšie: pomalší pes bez chýb, alebo rýchly pes s chybami? No a podľa odpovede je spravodlivejší jeden zo systémov.
Ale tento konkrétny bodový systém bol myslím "vynájdený" kvôli tomu, že tím "s diskom" sa na vrcholových podujatiach nemôže postaviť "na bedňu". No a keďže v bodovom systéme je za disk proste nula, tak nie je vidieť, že tam je disk.

Mne to príde srandovné. :aaa:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Bodove hodnotenie

Poslaťod janajka » Str 20.08.2014 9:32

ta spravodlivost nie je zhotovena podla otazky pomalsi bez chyb alebo rychly s chybami. Lebo aj pomalsi pes s chybou moze podla bodoveho systemu predbehnut rychlejsieho psa bez chyby. To je ten zadrhel. Len preto, lebo jumping je menejcenny v bodovom hodnoteni. Nechapem preco.

O.i. v stanovach agility je, ze agility je sutaz o sikovnosti nie o rychlosti - tak nejak. Odpovedaj si teda ako hodnotit. Ale samozrejme, ze lepsie vyzera rychly beh hoc aj s chybou ako pomaloooo a cisto. Len bodove hodnotenie to vobec nezachranuje.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec


Späť na Agility