Slalom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod Sunny » Pon 27.07.2009 16:53

Ja som Gilinu učila na ruku - postupne som ruku odbúrala, pomáhala som jej mojim pohybom, teraz postupne odbúravam aj ten a zvyšujeme rýchlosť. Už sa celkom pekne chytila, robí slalom takmer bez chyby, ale zatiaľ tam musím byť pri nej, nevie ho ísť úplne samostatne. Ale dúfam, že časom aj to bude :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Slalom

Poslaťod kikula22 » Pon 27.07.2009 19:31

Tak my skúsime učiť tou uličkou. Vyzerá to velmi zaujimavo . :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Štv 30.07.2009 23:06

calwen píše:Pes sa uci rychly a samostatny slalom - psovod len vyda povel, ostatne si riesi pes sam. Nemusis byt pri psovi a ukazovat mu rukou...v skratke


kazdeho psa v klube ucime slalom na ruku a maju ho rychly a bez problemový :no: staci vedet ako pristupovat k uceniu aj ulickou sa da vela pokazit :no: poznam psov ktorí sa s ulickou trapili mesiace a ten slalom stale nebol dokonalý ... a ak sa slalom uči správnym prístupom na kliker daju sa robit zazraky a funguje to rychlejsie ako ulička
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Štv 30.07.2009 23:12

:nwm: podľa mňa len dve veci k úspešnému slalomu: tréner, ktorý ovláda metodiku a trpezlivosť...

edit: zabudla som na jednu dôležitú vec - nepreháňať to s opakovaním a nezhnusiť tým psovi prekážku :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Štv 30.07.2009 23:16

zeane píše::nwm: podľa mňa len dve veci k úspešnému slalomu: tréner, ktorý ovláda metodiku a trpezlivosť...

edit: zabudla som na jednu dôležitú vec - nepreháňať to s opakovaním a nezhnusiť tým psovi prekážku :no:


ano rpesne tak aj menej je niekedy viac ... je to cele len o pristupe mozete mat aj 1000 uliciek doma ak neviete ako na to proste to nebude mat efekt :ahoj:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod BasenA » Str 05.08.2009 20:56

my sme sa slalom naucili pomerne rychlo pomocou ,,navadzacky" :lol: teraz uz mu staci len mierne rukou ukazat a ide sa.Myslela som ze nam to bude robit problem ale na prekvapenie nie.Teraz sa ucime hojda a to uz zacina byt vatsi problem :ach:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Slalom

Poslaťod lola1610 » Štv 06.08.2009 14:50

CAWTE.. :ahoj: VEDELI BY STE MY PORADIT??? NEVIEM AKO MAM MOJHO NAUCIT SLALOM.. JE TO ZLATY RETRIEVER-FENKA ALE MA UZ DVA ROKY... A ULICKA SA MY ZDA BYT ZDLHAVA.. :hi: AK VIETE NIEKTO RYCHLEJSI SPOSOB PROSIM NAPISTE MI HO :plac: ... DAKUJEEEM :jop: :ahoj:
lola1610
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Slalom

Poslaťod meraja » Štv 06.08.2009 15:48

Prečítaj si tému a určite sa dozvieš niečo zaujímavé.
Offtopic: Vypni si caps lock
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Štv 06.08.2009 18:17

všetky metódy sú rovnako rýchle - dostatočne rýchle ak vieš čo robíš a strašne pomalé ak nevieš čo robíš, alebo ak sa príliš ponáhľaš... :nwm:
Za akú dobu by si tak chcela aby vedel pes slalom? :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod Sabča » Štv 06.08.2009 18:37

šeltie píše:
calwen píše:Pes sa uci rychly a samostatny slalom - psovod len vyda povel, ostatne si riesi pes sam. Nemusis byt pri psovi a ukazovat mu rukou...v skratke


kazdeho psa v klube ucime slalom na ruku a maju ho rychly a bez problemový :no: staci vedet ako pristupovat k uceniu aj ulickou sa da vela pokazit :no: poznam psov ktorí sa s ulickou trapili mesiace a ten slalom stale nebol dokonalý ... a ak sa slalom uči správnym prístupom na kliker daju sa robit zazraky a funguje to rychlejsie ako ulička


...co sa da ulickou pokazit? :nwm: Ja som myslela,ze prave toto je metoda,kde sa da pokazit najmenej(navadzanie rukou a potom odburavanie neratam) - ake ma teda zakutia a neduhy ?? :lol:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Iwka » Pia 07.08.2009 9:16

Ja som zatial skusala Vckovy a navadzanie rukou ked ja cuvam a viac sa mi pacil ten Vckovy :lol:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Slalom

Poslaťod Sunny » Pia 07.08.2009 9:32

Myslím že jedným z mála neduhov uličky je to, že sa nedá použiť na malých psov. Teda dá, ale nie s takou úspešnosťou ako na veľkých, lebo malého psa to nedonúti vlniť sa. Ja som učila navádzanie rukou, ruka je už úspešne odbúraná, ale stále jej musím trochu pomáhať svojim pohybom. A musím tam pri nej byť, inak to neprejde. Snáď časom odbúrame aj to :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Slalom

Poslaťod lola1610 » Pia 07.08.2009 10:51

zeane píše:všetky metódy sú rovnako rýchle - dostatočne rýchle ak vieš čo robíš a strašne pomalé ak nevieš čo robíš, alebo ak sa príliš ponáhľaš... :nwm:
Za akú dobu by si tak chcela aby vedel pes slalom? :ahoj:

noo myslim, ze keby to slo za mesiac-dva tak by to bolo fajn...
lola1610
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Slalom

Poslaťod Gombicka333 » Sob 08.08.2009 13:36

Z čoho sa dá vyrobiť slalom doma ? dá sa aj z paličiek teda konárov ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Sob 08.08.2009 14:09

skôr z tyčiek do fazule - tyčky by mali byť rovné a v ideálnom prípade s obrúsenými hranami... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility