Slalom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Pia 27.04.2012 18:00

Haleth píše:Stretli ste sa niekto reálne na pretekoch s menej ako 12 tyčkovým slalomom ?


:lol: moja "obľúbená" činnosť - rýpanie sa v predpisoch... Podľa noviniek v FCI by mal byť v budúcnosti slalom výlučne o 12 tyčkách, takže už sa s ním stretávať na oficiálkach nebudete... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Pia 27.04.2012 18:15

ano kedysi ked som začinala agility bol bežny 8 - najčastejšie 10 tyčkovy :smile:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod skocka » Štv 31.05.2012 6:50

ahojte, chcem sa opytat, skusali ste niekto ucit slalom na kliker? teda, ucit.. ja skor odmenujem klikrom a potom pride pamlsok. Ked ho vyslem do slalomu, dobieham za nim a ked je na konci tak KLIK a potom pamlsok. Skusali ste to niekto? nemam pomocnika, ktory by mi na konci cakal s odmenou, tak som to zacala riesit takto. na kliker mi krasne reaguje.
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Slalom

Poslaťod Katka- » Štv 09.08.2012 15:18

skocka-pokial reaguje nevidim dovod preco nepouzivat kliker my cvicime na jedlo u nas to inak nejde :heh:
Katka-
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Slalom

Poslaťod skocka » Pia 10.08.2012 5:24

Katka - ucila som na kliker a ragoval paradne, takze ja to mozem len odporucit. ako pises, treba cvicit na to na co pes najlepsie reaguje, moj york reaguje len na jedlo, ked jedlo nevidi, tak neprejde ani tunelom, papillon zas len na aportik, ten ked vidi jedlo ok, zje ho ale nie je taky nabudeny ako na aportik, takze ako pises, treba to na co reaguje

ucila som ten slalom na kliker, presiel, klik, aportik, nepresiel nic sa nedeje ideme znova a naucil sa, takze klikaniu zdar :smile:
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Slalom

Poslaťod merri » Štv 20.09.2012 19:34

Ahojte, chcela by som sa poradit. Psicu som ucila slalom navadzanim, to bolo este dost davno a mala som v plane ju zacat ucit 2x2, ale medzitym sme si to (po pol roku co slalom nevidela) zase na cvicaku vyskusali a ono jej to fakt velmi pekne islo, tak som v tom teda pokracovala rovnakym sposobom. Ide jej to v podstate pekne, niekedy jej ani ukazovat nemusim, ide len na slovne povely, len staci ze sa trosku daco zmeni, o milimetrik iny nabeh, a zase jej musim ukazovat kazdy krocik.
Chcela by som teda vediet, ci sa pes uceny navadzanim dokaze treningom naucit naozaj samostatny slalom, ze sa proste raz dopracujeme do fazy kedy sa nebude sustredit na mna ale bude 100% vediet co ma robit, alebo ju to mam radsej naucit uplne od zakladu nanovo 2x2. Co myslite? :nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Štv 20.09.2012 19:59

v agility je doležite pre mna ako trenera aby pes sam uvazoval to docielime len cielenym treningom. Nie je ucenie navadzania ako navadzania u nas sa učia psy po 2 - 4 - 6 tyčkach a v konečnom vysledku maju všetci samostatny slalom . Na to je trener v klube aby ti poskytol široku škalu možnosti a vedel ti ich vysvetliť a hlavne musi vedieť čo je pre daneho psa najlepšim riešenim. Osobne nevidim vyznam začat s 2x2 ,, zober kliker a uč psa prve dve tyčky tak aby ich robil samostatne ver tomu ze to rychlo pochopi, potom prejdi na 4 a potom na 6 vzdy az potom ked to bude perfektne vediet. Po 6 tyčkach nie je potom problem s celym slalomom treba k tomu pristupovat len dosledne.
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod merri » Štv 20.09.2012 20:57

Seltie, dakujem, pustime sa do toho teda takto :jop:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 20.09.2012 21:07

Presne ako píše šeltie. Ja by som už isto nezačínala s niečím novým, rsp. s novou metódou. Už si raz začala, tak v tom aj pokračuj. Pre mňa je práve navádzanie do slalomu úplne žalostné a napr. aj u nás na cvičáku nie je iná možnosť. Ja sama som si musela zabezpečiť vlastné tyčky, aby som mohla začať s 2x2. Poviem ti, ale že to nebolo nič jednoduché. Nemáme trénera, čiže všetko som si musela sama naštudovať a veru narobila som kvantum chýb.
Moju prvú fenku som učila navádzaním a doteraz nemá slalom samostatný, poznám však kopec báb od nás, čo učili rovnako a psi nemajú problém. Ja však pri mojej musím stále byť, naviesť ju do nábehu a pretiahnuť ju celým slalom. Už som sa s tým akosi zmierila, ale teda nie som z toho nadšená. Väčšinou som po tejto prekážke úplne vyflusnutá. Každý pes je však iný, takže isto nehádzať flintu do žita.
Ono pes ti môže robiť slalom super z jedného uhla. Ako náhle ideš na iný, tak je to pre neho niečo nové, čiže podľa toho musíš aj postupovať.
Mne sa však metóda 2 tyčky (trénujem všetky možné nábehy, beh so psom, za psom, pred psom a pod.), 4 tyčky (robím to isté ako pri 2), 6 tyčiek (zasa to isté) veľmi pozdáva. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Štv 20.09.2012 21:17

ono celkovo všetko čo pes robi sam tj. premyšla je vždy učinejšie ako nejaka mechanicka praca so psom. Ked pes uvažuje sam sa uči preto som odporcom nejakeho tahania slalomom na voditku alebo cuvanim pri slalome. Ked sa dosledne uči slalom po 2 tyčkach nuti sa pes uvažovať a odmena pride až ked vykona cvik sam tj. pes uvažuje a uči sa rychlejšie. Tak isto určite sa najdu odporcovia pre mna ulička nikdy nebude až tak efektivna psa nenuti nijak uvažovať a čo viem učenie slalomu uličkou trva neporovnatelne dlhšie ako moja metoda. Je to však vždy individualne každy sa musi rozhodnuť sam ...

moja šeltia, kt. ma mimochodom ultrarychly slalom bola tiež učena na kliker po 2 tyčkach a naučila sa ho za 10 dni ... :no:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 20.09.2012 21:28

Tak ja, keď si celkovo vezmem ako sme my začínali, tak to bolo žalostné. Však pes bude mať 4 roky, my sme začali s pretekami min. rok a aj tak stále odstraňujem všetky tie naučené neduhy.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod merri » Štv 20.09.2012 21:39

Monika & Parsonky píše:Ja by som už isto nezačínala s niečím novým, rsp. s novou metódou. Už si raz začala, tak v tom aj pokračuj.

Ved toto, presne kvoli tomu som sa radsej pytala.

Inac ja som nad tym aj presne takto uvazovala, ze zacat dvomi tyckami s roznymi nabehmi a postupne pridavat. Len teda som nevedela ci to nie je nejaka blbost. :angel:

Berry ma trosku problem so samostatnou pracou, je mierne zbrkla a zvykne si vsetko u mna overovat a prave preto ma problem so sebemensou zmenou. To mi je jasne, ze kazdu moznu situaciu musime ucit pekne postupne, len tomu som sa chcela vyhnut, aby sa vzdy nespoliehala na to, ze len bude sledovat mna a tym to konci.

S klikrom ucime vacsinu veci, takze verim, ze aj nam to pojde rychlo. Aj ked nikam sa neponahlame :smile:

Dakujem vam :jop:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 20.09.2012 21:47

To robia všetci psi, ktoré nikdy neboli "nútení" rozmýšľať. Nelly tiež ponúkne 2,3 veci a koniec. Adri núka toho toľko, že mám problém odkliknúť to správne. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Slalom

Poslaťod merri » Štv 20.09.2012 22:00

Ona ponukat toho ponuka tiez viac nez dost :lol: len problem je skor ta zbrklost, ak si nie je uplne ista tym co robi, tak zacne zmatkovat. A hlavne pri tom slalome to najviac vidiet.

Lebo ono v podstate ten slalom ma relativne dobry ak jej stiham vsetko ukazovat, len viem ze to bude uplne nieco ine ked sa bude spoliehat sama na seba. Hlavne ked ja uz jej s ukazovanim ani nestiham ked sa rozbehne :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Slalom

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 20.09.2012 22:08

Tak ono najväčšia výhoda je, že psa pošleš do slalomu a ty už bežíš kam potrebuješ. Teda by to tak malo aspoň fungovať. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility