Slalom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 02.10.2008 16:56

Samozrejme, že je to individuálne, ale ak hovorime o precízne zvládnutom slalome, čiže psovod vydá povel a pes bez akýchkoľvek pochybností slalom urobí aj bez ukazovania, tak to si určite vyžaduje dlhší a trpezlivý tréning. Ale samozrejme, že každý psík je iný.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Štv 02.10.2008 17:05

Nooo, veď to hovorím Bo bude mať tri rôčky a ešte stále je v slalome čo zlepšovať - keď nič iné, tak trénovať čím ďalej tým krkolomnejšie nábehy Obrázok, rýchlosť, samostatnosť a spoľahlivosť. Roboty jak na kostole Obrázok ...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Štv 02.10.2008 18:08

ja som napriklad tento pondelok zistila, ze Bella mi ide ovela rychlejsie cez slalom, ked som za nou a povzbudzujem :lol: ju zozadu
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Pia 03.10.2008 9:22

Obrázok zavadziaš jej.... Presne ako ja Bo.... Keď som sa snažievala pol metra od slalomu na úrovni psa večne sme vybiehali z tretej-štvrtej tyčky pred koncom. Odkedy sa držím aspoň meter od nej, alebo kde sa nedá (obecenstvo občas robí áááách, ale pre mňa je to nutnosť :pac: ) obieham susednú prekážku, alebo šoférujem zozadu. Obrázok Ale to jednoznačne závisí od dvoch vecí - akého máš psa a ako si ho naučíš. Nie každý sa dokáže naučiť prepletať úplne samostatne, lepšie povedané, nebude celkom spoľahlivý a vždy bude riziko že odtiaľ vybehne, alebo ho spraví, len strrrašne pomaly . Potom je opačný extrém, pes nemá rád keď sa mu tam psovod motá a robí chyby, bo si príliš blízko na jeho vkus, no a tretia skupina sú psi ktorým je úprimne fuk, či sa tam motáš, alebo nie, slalom robia vždy s rovnakou chuťou (prípadne nechuťou)...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod Priscilla » Pia 03.10.2008 10:51

Moja Phoebe napríklad neznáša, keď som blízko nej, keď nabieha do slalomu. Takže musím kus pre slalomom zastať, ona nabehne a potom ju možem dobehnúť. :heh:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 03.10.2008 13:15

No asi takto je to aj u nás. Biff si rád hľadá nábeh do slalomu sám, akonáhle sa mu tam vmontujem a snažím sa ho navádzať ja, tak to nejde. Čiže tiež je pre nás lepšie ak sa držím za ním, ale nesmiem mu napríklad utekať, lebo má tendenciu zo slalomu vybehnúť skôr. Nemá rád ak som niekde prvá ja a nie on :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 03.10.2008 14:47

ja som zo začiatku mala problém s nábehom..vždy tam vletel z opačnej strany ako mal..ale čoskoro začal behať pekne s dobrým nábehom a ja som lel bežala vedla a kričala pod pod pooooooood..dúfam,že sa nám to už nezhorší :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Pia 03.10.2008 16:23

mne tiez najskor chodila naopak - aj ked som isla z prava aj z lava :lol: ale uz sa ho naucila pekne, aj ked este stale ju preistotu volam na spravnu stranu, ale vidim, ze aj bezo mna by mala dobry nabeh
a tiez ked som jej utekala v slalome popredu tak asi v polke sa na to vykaslala a bezala po mne, takze som chodila vedla nej a isla straaaasne pomaly, takze uz len za nou :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 03.10.2008 16:27

alica ty si neučila najskôr na jednu ruku?
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Pia 03.10.2008 18:45

jj, ucila, ale ked to uz celkom pekne vedela (teda s ukazovanim) zacala som aj na druhu, lebo skoro vsetci z cvicaku predtym chodili do ineho cvicaku a tam sa ucili len na jednu a ked prisli do tohoto mali problem naucit psov aj na druhu, ale ja som slalom ucila doma - teda vlastne na poli - tycky boli z konarov :lol: :lol: :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod Lindchen » Uto 07.10.2008 14:54

Natalia a Biff píše:Niekedy psík z príliš častého opakovania môže náročky vybiehať, pretože ho tiež nebaví robiť to isté dookola. Netreba sa však vzdávať a dať tomu čas, v konečnom dôsledku majú slalom psíci veľmi radi. :jop:


tak to ja taketo nieco v ziadnom pripade nerobim, ved by sa z toho chudak uplne zcvokol, kebyze to robim stale dokola a v jednom kuse. my trenujeme tak dva krat do tyzdna a staci nam. :dancing:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Str 08.10.2008 17:16

my robime slalom normalne v parkure a ked skoncime tak si kazdy asi 30min moze trenovat co chce tak ked idem trenovat slalom tak ho spravime asi 2krat, ideme na inu prekazu - napr. hojdu a neskor chvilu sa zasa vratime k slalomu :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod luckyA » Pia 09.01.2009 21:59

ja chcem ties zacat so svalomom.newiem kto tu pisal ze tyce robil z ruciek od metiel-kde mam zobrat tolko rucok????
alebo ako sa robia tie tice aby boli gulate? to mate dobre ked vam to robi brat-ale ten moj v zivote asi klinec ani nepribil :ua: :ua: taqze vsteko robim sama-aj to taq vypada :hi: tam mi nestoji rovno a tam zasa pada,tam to podlozim , a tam mi odpadne latka ...nekonecny pribeh :aaa:
ja trenujem iba 5 mesiacov a us mame vzladnute skocky-ine prekazky nemam -akurat v cera som robila tu skocku co je z x-kom ehm, este namalovat a ide sa :smile: snad sa nam to podari , acko dostal za ulohu otec-us 2 mesiace pracuje slahne ma z nich .
inak lenka a ako ste vyrabali kruh?a je to vlastne vhodna prekazka pre bernaka? /tn moj je trochu mensi ako by mal byt/
trenujem large -zatial na zahrade :ua: :hi: :hi: :hi:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Slalom

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 25.07.2009 13:30

no ja som si na dvore tiez postavila slalom z tyciek od altanku :ha: (aby sa trosku zdokonalila :aaa: )
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod meraja » Sob 25.07.2009 20:09

Ja mámuž postavené skoro celé agility ihrisko.No a Ikymu už ide skvelé slalom.Stačí keď mu hovorím sem a tam a už ide medzi tyčky sám :jupi:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility