Slalom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 08.01.2016 18:08

Ja som dostala na vianoce takýto parádny slalom, ešte ho natrieť a bude to ono, je presne podľa pravidiel a jeho výroba vyšla možno na 60€ cca :smile: Učili sme 2x2 podľa Susan Garrett a pesan sa to naučil rýchlo, presne a mali sme skôť opačný problém ako mnohí, že mal super samostatnú prácu a akonáhle som sa mu začala do toho montovať, tak bol vyvedený z miery, ale pár tréningov a spravilo sa to :lol:
Prílohy
1917978_10207397067718161_7678692283748177229_n.jpg
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod moschino » Sob 21.05.2016 18:23

Frapec slalomuje. Este nedavno sme len zacinali :smile:
https://youtu.be/Wu9VU2MPNEM
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod moschino » Str 11.01.2017 8:41

@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Priscilla » Pia 16.03.2018 23:15

Túto tému mi akurát vyhodil google, keď som googlila niečo o slalome... Začala som to čítať od začiatku a celkom sa bavím... :heh: Ako tu 10 rokov dozadu ľudia nechápali, keď som písala o uličkovej metóde učenia slalomu a boli k tomu strašne skeptickí a obhajovali učenie navádzaním. (Nemyslím to ako nijak v zlom.) Len teda je to celkom zaujímavé, vzhľadom na to akým smerom sa odvtedy agility vyvíja, ako sa zrýchlilo a v parkúroch sú oveľa ťažšie nábehy do slalomu ako kedysi atď :aaa:
Takže pre zaujímavosť, ako učíte slalom dnes, respektíve ako ste ho učili psov pár rokov dozadu? Učí sa to ešte niekde vôbec navádzaním rukou? O V-čkovom slalome tuším tiež už dáko nepočuť, či? Mám dojem, že dnes fičí ulička a 2x2...
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Slalom

Poslaťod Lindchen » Sob 17.03.2018 7:29

moschino, však to sa robilo pred viac ako 10 rokmi :joint: . Taká recyklácia metód :heh: . Pamätám si, ako sme Priscillou nad tým meditovali, že ako to urobíme homemade, aby tie pásiky nepadali.

V-čkový dosť fičal v Skiperi, ale neviem, či pokračujú. Mne sa navádzanie rukou páčilo, Arisiakovi vtedy konečne doplo. Ale ďalšieho psa na ruku učiť zrejme nebudem, teda taký je plán.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod janajka » Sob 17.03.2018 16:37

dva roky dozadu fical u nas sposob 2x2 (aj moj je tak uceny), terajsich mladych ucime cez ulicku
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Slalom

Poslaťod moschino » Ned 18.03.2018 0:04

Ja by som uz navadzanim neucila. Baxy bol uceny navadzanim, slalomuje uz 8 rokov a stale ho nema tak spolahlivy, ako ho mal Frapy, uceny inak, uz tyzden po douceni celej dlzky. Pre mna aj do buducna volba jasna.

Inak teraz sa uci stale aj navadzanim (casto vidiet na pretekoch, ktory pes je uceny navadzanim a je ich dost).
Velmi oblubena je ulicka. Ja som jej nikdy nejako neprisla na chut (mozno to bude aj averzia z baxyho zaciatkov, kedy nam nebola dobre vysvetlena metodika na cvicaku a nase ulickovanie nemalo konca kraja, tak som naucila navadzanim). Mate ale velkeho psa, urcite volim ulicku, kedy sa velky pes nauci krasne rozkladat nohy :jop:

Maleho psa najblizsie budem ucit rovnako ako Frapyho. Vymyslela som si vlastnu metodu, dost dlho som premyslala a v hlave vychytavala detaily, je to skoro nieco ako 2x2, ale nazvala by som to skor 2x1, pes to pobral krasne, kliker v ruke a isli sme, za 14 slalomovych treningov robil cely slalom a samostatne vratane zlozitych nabehov.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Agility