Agility - skúšky

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Str 18.03.2015 15:58

esster píše:Baby prave na to sa pytam ci musia byť všetky čiste alebo stači na V? Lebo inak by som to už mala splnene ;)

Veď na ti aj odpovedám:
Haleth píše:Stačí ti mať tri skúšky na V na prechod do A2.


janajka, veď ale po troch ťa nikto nenúti utekať do dvojok :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 17:04

Pokial ide o vseobecnost / Nenuti ale dovoluje. A kolko sa ich najde co utekaju. A v podstate ta to moze aj donutit v pripade, ze sa ti podari mat 6 V za dva preteky. Podla mna prestupit do dvojok po dvoch pretekoch je strasne skoro, mal by si pes odbehat aspon sezonu.

Pokial ide o mna, ja som sa teda do dvojok nehrabala ani nahodou. A zostavala som v jednotkach as long as possible az kym som nebola upozornena na jednom preteku, ze "co ja preboha robim este v jednotkach"
Naposledy upravil janajka dňa Str 18.03.2015 17:36, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility - skúšky

Poslaťod moschino » Str 18.03.2015 17:34

Tak vela ludi ide do dvojek nie preto, aby macherili, ze su v dvojkach, ale preto ze nechcu behat stale rovinkove parkury, ale aj nieco, kde je technika
Nie moj pripad, len poznamka
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility - skúšky

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 17:48

jak stale, sak hadam zo styri preteky vydrzia. Nemaju sa kam ponahlat. Okrem toho, sak otvorene behy tu su.

mne by stacili triedy dve, kludne. Ze jednotkove parkury kludne aj tazsie, vsak ked cvicis psa uz od zaciatku ho ucis technicke veci a videla som i trojkovy parkur, ktory by som si nezabehla ani na treningu zo zvedavosti, proste skaredy. A zazila som i take, ze dvojkovy parkur bol tazko trojkovy (a trojkovy som myslela ze bude stvorkovy, ale naopak ten bol dvojkovy)

Ale samozrejme, ze agility nerobia len sportovci co to beru vazne. A teda chces dat sancu aj psikom s panmi, ktory to nie az tak vazne beru a maju to len spestrenie, tak pre nich je jednotka ten ideal. V tomto pripadne samozrejme, je to rozdelenie vyhovujuce do troch tried.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Str 18.03.2015 17:57

janajka píše:Podla mna prestupit do dvojok po dvoch pretekoch je strasne skoro...

A že takých je :lol: Osobne si myslím, že pomerne dosť ľudí na Slovensku, ktorí sú v dvojkách by mali veľké problémy behať a umiestňovať sa v jednotkách, pretože tie rovinky neubehnú. Aj ja som sa pohrávala s myšlienkou prejsť hneď do dvojok, ako to bude možné, pretože tie technicky náročnejšie parkúry boli pre nás ľahšie ako jednotkové rovinky. Ale Lykuška bola inteligentnejšia a nikdy sme tie tri skúšky nenahrabali a myslím, že by sme ani nenahrabali :haha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod moschino » Str 18.03.2015 18:14

Tak pre tych, co si chcu len tak hopkat pre radost sa robia aj neoficialky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Lindchen » Str 18.03.2015 18:15

Ktoré akosi nie sú :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Agility - skúšky

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 18:22

Neviem kolko takych je, to je irelevantne. Ide o to, ze je to technicky mozne.

Veru, je tazke, ked je rovinka a potom sek / technicky narocny prvok. Ale praveze v jednotkach su tie rovinky take easy, ze len koleckujes jak motylik. Teda zaznamenala som jednotky bud bez technicky narocneho prvku alebo s jednym technicky narocnym prvkom ale nie nevyhnutne po dlhej rovinke. Proste to sa neda presne specifikovat. Parkury su rozne. A disknut sa mozes hocikde. Praveze, ja sa vacsinou disknem tam kde to najmenej cakam. Kde to totiz cakam, si davam pozor.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Str 18.03.2015 18:35

Pre mňa čím jednoduchší parkúr, tým ťažší. Vždy sa nájde vec, kde sa dá bez problémov disknúť. Ak nie na parkúre, tak odkladačka isto :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 18:40

a ja nemam rada, ked je start tak naopak, ze nevidim na parkur, lebo ja si vzdy ako odstartujem psa pozriem aspon prve stryri prekazky, ale ked som otocena ku parkuru chrbtom a nepozrem si aspon prve stryri prekazky som v riti.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Predchádzajúci

Späť na Agility