Agility - skúšky

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Agility - skúšky

Poslaťod Borderka-Brita » Uto 25.06.2013 12:13

Počula som už veľa krát že sú nejaké agility skúšky alebo niečo podobné :pac: Ale skoro nič o tom neviem :au: Tak sa chcem opýtať čo to vlastne tá agi skúška je a čo musí psík na takú skúšku vedieť :ach: Nikde som nenašla takúto tému tak sa vopred ospravedlňujem keby tu niekde taká bola :nwm:
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Lula » Uto 25.06.2013 14:31

viem že nejaké skúšky sú A1 A2 A3 alebo tak, ale nemám to preštudované tak neviem :smile:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Uto 25.06.2013 18:59

V agi skúška je. Ale nepredstavuj si pod tým niečo strašné. Je to obyčajný parkúr (open agility alebo open jumping), rôznej obtiažnosti (A1, A2, A3).
Môžeš pretekať aj bez toho, aby si mala skúšku.
Skúšku potrebuješ na to, aby si sa dostala do vyššej výkonnostnej triedy alebo napríklad kvalifikovala na MSR.
Kým nezložíš tri skúšky na výbornú (zabehnúť parkúr s najviac 5,99 trestnými bodmi), budeš A1. Ak ich spravíš, máš možnosť prestúpiť do vyššej kategórie A2. Môžeš, ale nemusíš. Musíš až keď máš 6 skúšok na výbornú BEZ trestných bodov. Čiže úplne čisté.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod jurinko » Str 26.06.2013 20:26

skúšky nie sú len jumping, vždy sú tam aj zónové prekážky, ich počet je podľa obtiažnosti A1, A2 a A3. Podmienky skúšok sa dajú nájsť na stránke ASKA, v dokumentoch.
http://www.agility.sk/dokumenty/aska_sk ... riadok.pdf
Oprava: takže možno to môže byť aj jumping, pravidlá hovoria o maximálnom počte zónoviek. Ale zatiaľ som nevidel skúšku bez zónoviek.
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Str 26.06.2013 20:33

Bývajú aj jumpingové, len nie tak často ako "openové" :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod zeane » Str 10.07.2013 14:36

:lol: tak už len zhrnutie a dodatky k povedanému... :aaa:

Existujú tri výkonnostné kategórie A1; A2; A3 a postup z A1 (začiatočníci) sa odvíja od úspešnosti v parkúre zvanom "skúška". Haleth má pravdu, že existuje aj jumping ako skúška - ale na Slovensku sa do postupu na vyšší výkonnostný stupeň nezapočítava. Jestvujú krajiny, kde majú dokonca pre psa dve výkonnostné triedy - zvlášť postupuje v agility a zvlášť v jumping. To len tak ako pikoška. :smile:
Takže u nás je skúška pre postup do vyššej výkonnostnej triedy agility parkúr, ktorý rozhodca postaví s ohľadom na povrch, poveternostné podmienky a výkonnostnú triedu. Ostatné klasicky - zmeria sa dĺžka trate, stanoví sa štandardný a maximálny čas, z toho sa vypočíta postupová rýchlosť a môžu pretekári na obhliadku. Stavba skúškového parkúru má samozrejme svoje pravidlá - ale tie potrebujú poznať rozhodcovia, súťažiaci len takí hnidopiši ako som ja. :no:
Hlavné rozdiely medzi behmi "open" a "skúška":
- "open" behajú všetky kategórie dohromady (preto sa to tiež volá "open" - otvorený beh)
- "open" sa podľa "dôležitosti" súťaže stavia v obtiažnosti približne A2 až A3, ale nájdu sa rozhodcovia, čo na menších pretekoch stavajú tzv "pre radosť" niečo čo by sa dalo definovať ako A1+. Dokáže to celkom zamiešať poradím.
- "skúška" sa stavia pre príslušnú výkonnostnú kategóriu
- "skúška" sa zapisuje do výkonnostného zošita a práve u nej začína mať význam "ohodnotenie behu" - tie také smiešne písmenká V, VD, D, BO, pretože prestupy do vyšších kategórií sa podmieňujú zabehnutím určitého počtu skúšok, plus konkrétnym ohodnotením, pri prestupe do A3 aj umiestnením v danom behu.
Dúfam, že som toho moc nezabudla. :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Anavi » Str 10.07.2013 17:15

Paula v tej A1 sa musí postúpiť do A2 . Teda aspoň tak sa mi zdá ,že som počula... :nwm: či ?
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Catqa » Str 10.07.2013 21:03

Ved ano, musi :no:
Haleth píše:Ak ich spravíš, máš možnosť prestúpiť do vyššej kategórie A2. Môžeš, ale nemusíš. Musíš až keď máš 6 skúšok na výbornú BEZ trestných bodov. Čiže úplne čisté.

Ked nemas 6 cistych, mozes si spokojne dozit v jednotkach :lol:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Str 10.07.2013 21:08

Pokiaľ sa nemýlim, musíš prestúpiť do A2, ak máš už šesť čistých skúšok aj od jedného rozhodcu. A už nemôžeš z dvojok prejsť znovu do jednotiek.
edit: Jop, aj to je možnosť :lol: Spraviť si šesť čistých a naďalej nepretekať, to som nedomyslela, Catqa, ď.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod esster » Ned 15.03.2015 16:18

Ahojte, ako je to s prestupom do A2? Tých 5,99 trestných bodov môžem mať za všetky skušky dokopy alebo za každu zvlášť? Diki za odpoveď
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Agility - skúšky

Poslaťod tera » Pon 16.03.2015 12:55

esster píše:Ahojte, ako je to s prestupom do A2? Tých 5,99 trestných bodov môžem mať za všetky skušky dokopy alebo za každu zvlášť? Diki za odpoveď


ty nikam neprestupuješ :lol:
pokial si pamätám, musíš mať 3 skúšky čisté od dvoch rozhodcov, aby si mohla ist do A2 :no:
pozrietm ti to doma
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Agility - skúšky

Poslaťod Haleth » Pon 16.03.2015 14:25

Pokiaľ si ja pamätám, tak určite nemusíš mať čisté. To by ich v tých dvojkách veľa nebolo :angel: :heh: A tu to máme čierne na bielom:
Tímy, ktoré zabehli beh A1 trikrát s hodnotením výborne (s maximálne 5,99 trestnými bodmi), u dvoch rôznych rozhodcov na oficiálne uznaných pretekoch môžu prestúpiť do výkonnostnej kategórie A2.

Stačí ti mať tri skúšky na V na prechod do A2.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility - skúšky

Poslaťod moschino » Pon 16.03.2015 15:15

jop, aj ja tak viem, až do trojek by mali byť čisté
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility - skúšky

Poslaťod esster » Str 18.03.2015 14:49

Baby prave na to sa pytam ci musia byť všetky čiste alebo stači na V? Lebo inak by som to už mala splnene ;)
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Agility - skúšky

Poslaťod janajka » Str 18.03.2015 15:19

V ako na vybornú tri krat (teda maximalne jedna chyba alebo odmietnutie na kazdom jednom preteku) od dvoch roznych rozdocov.

Ale mohlo by to rozrast o dalsie, lebo ja som si spravila prestup do dvojok na prvom preteku (vlastne mi tam chybal len ten druhy rozhodca, ale to spravil potom dalsi pretek) a teda vobec som sa necitila na dvojkoveho psa.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Ďalší

Späť na Agility