Hojdačka

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Hojdačka

Poslaťod Borderka-Brita » Ned 12.05.2013 16:31

Mám taký menší/väčší problém :plac: Moja bordera má strašnú chuť do agility ale máme problém keď má ísť na hojdačku prebehne ju strašne rýchlo a hojdačka sa ani nepreklopí a moja borderka je už na ďalšej prekážke :ha: Ak s tým má niekto nejakú skúsenosť ako ju zbrzniť prosím rady :jop:
Naposledy upravil Borderka-Brita dňa Pia 17.05.2013 21:09, celkovo upravené 1
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Hojdačka

Poslaťod Tinka123 » Pon 13.05.2013 15:31

Daj ju na vodítko a pred čumákom jej drž pamlsok. A pomaly nech prejde cez hojdačku a stále skúšať a skúšať. :jop:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Hojdačka

Poslaťod Fly Bubble » Pon 13.05.2013 19:21

Trošku ťa poopravím :no:
Ak máš ty na agility strašne rýchlu borderku, ja mám potom asi supermana... :nwm:
ale to je jedno. Brita skáče z húpačky preto, lebo ty ju tvojimi dychčavími povelmi zbytočne hecuješ, Brita je niekedy ešte len v strede hojdy a ty už dávaš ďalší povel...
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: Hojdačka

Poslaťod Connie » Pon 13.05.2013 19:40

Tomu sa hovorí : Zóna :ha:
aneb...nauč ju zastavovať na zóne...trénuješ sama ?? :nwm: lebo na cvičáku by ti mali vedieť poradiť...
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Hojdačka

Poslaťod Anavi » Pon 13.05.2013 20:31

Kika a skúšali si robiť hojdačku samostatne ?
Ja ani nechápem , prečo robíš hojdačku , ked nemáš dokončený slalom a ostatné prekážky :no:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Hojdačka

Poslaťod merri » Pon 13.05.2013 20:46

Preco by nemala robit hojdacku, ked nema ostatne prekazky? My sme hojdacku ucili ako prvu zonovku a nevidim v tom problem. Samozrejme ak sa pes poriadne nauci zonu, ak ju nevie, tak nema zmysel ju behat v parkure.

Ked pes odskakuje zo stredu, zvykne sa robit aj to, ze ti hojdu na konci dakto pridrzi a psa nechas dobiehat az na zonu, tam ho odmenis a az potom ju nechas preklopit. Pes sa tak aj nauci preklapat ju rychlejsie. Ja som to takto ale neskusala, takze neviem ci a ako to funguje, ja mam moju naucenu normalne zastavit po preklopeni v 2o2o.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Hojdačka

Poslaťod calwen » Pon 13.05.2013 20:50

Na hojdacku je 2o2o trosku nestastna metoda - ak sa hojda odraza po dopadnuti od zeme, pes to cele tlmi bedrami a chrbtom.
S Mardim som hojdu neriesila - dlho sme ho od hojdy izolovali a raz na nu proste vletel a spravil ju tak ako som chcela :ha: A odvtedy problem nebol.
Rox ucim tak, ze musi dobehnut na koniec - niekto jej to drzi a laka ju do rychlosti, tam musi zastavit a hned po dopadnuti hojdy na zem ma vypustaci povel.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Hojdačka

Poslaťod Haleth » Pon 13.05.2013 21:01

Tiež by som neriešila hojdačku 2o2o. Môžu nastať dosť nebezpečné situácie.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Hojdačka

Poslaťod merri » Pon 13.05.2013 21:02

Nasa hojda na cvicaku sa nastastie neodraza, ale ked sme boli trenovat inde, tak veru ta sa odrazala.. :ua: Budem si to vsimat, a ked tak preucime nejak. Berry zas na hojdacke nie je nejaka extra rychla, ona si ju za stredom preklopi a ked schadza na zonu, tak hojda uz je na zemi.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Hojdačka

Poslaťod šeltie » Uto 14.05.2013 0:19

ad.1 VODITKO NA AGILITY PARKUR NEPATRI :vykricnik:
ad.2 chodiš na agility cvičák ? alebo na akej hojde trenuješ?
ad.3 2on2off na hojde da sa ale neodporučam
ad.4 ak je bordera rychla na tak treba mať trpezlivost a trenovať ako bolo spominane riešila by som to najskor s pomocnikom - pes do odkladačky mierny naskok niekto straži koniec hojdy bežiš na koniec a usmerniš psa rukou (pamlskom v ruke/ aportom a prinutiš psa zastaviť na konci - na zone) doležity je POVEL stoj/ čakaj a idealny by bol aj kliker . Zo začiatku nech niekto hojdu prichyti nech nejde rychlo na zem ale pomalšie sa spušta a ešte raz opakujem podstatna je trpezlivosť a preciznosť ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra


Späť na Agility