Videá

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Videá

Poslaťod Siss@ » Štv 21.05.2009 12:45

:haha: :haha: :haha:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 12:46

Nesmej sa...kamaratov pes nema meno, on nan len piska :haha: Ale ano je to sibnute :pac: :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Videá

Poslaťod Siss@ » Štv 21.05.2009 12:48

sory. :haha: pri tom sa neda nesmiat :haha: :haha:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Videá

Poslaťod clever_dogs » Štv 21.05.2009 18:22

Hej, baby baby. Zaujimave citanie. Co sa tyka mojho nazoru, pravdepodobne ide o psa zaciatocnika, mozno to bol aj jeden z jeho prvych pretekov. Ked som pred x rokmi prvy krat stala na starte s mojim jazvecom, tak to vyzeralo velmi obdobne, aj ked asi este zaujimavejsie. Ja som psa pomali prosila v slalome, aby sa pohol. Ked som si to potom pozerala doma na videu, tak bolo pocut okolostojacich divakov, ako medituju nad mojim psom preco ho to tak strasne nebavi. Omyl. Kto ho videl vtedy behat na treningoch, tak by tazko uveril, ze je to ten isty pes. Proste sme boli iba na prvom preteku a on este navyse hladal v tom dave mojho otca, ktoreho nadovsetko miloval. Potom sa to uz ale od preteku k preteku zlepsovalo, zvykol si aj na okolite vzruchy a ja som hlavne dosla na to, co ho skutocne motivuje. odvtedy sa mi nestalo, ze by mi odmietol koli niecomu behat. Ci bolo teplo, alebo stala na parkure voda. Prosto nikdy. Co sa tyka tesenia dotycneho pana v cieli. Psikovi by to urcite pomohlo, ale verite tomu, ze 90% ludi ktori pridu do agility je treba naucit sa tesit zo svojho psa? prosto to nedokazu a maju s tym problem prave chlapi. Oni tak nejako prirodzene menej prejavuju svoje emocie. Teraz mam druheho psa, ktory je ten pravy pracant-poplach. Je schopny pracovat vo vysokych teplotach, aj v mrazoch. Nikdy sa dane pocasie nepodpisalo na jeho horsom, alebo lepsom vykone. A rozhodne nepatrim k ludom, ktory by zdimali svojich psov za kazdu cenu. Nenadarmo sa hovori: Kazdej pes, jina ves. Co sa tyka chorvatky Misi Mracky, tu si skutocne neviem predstavit ani ja, ako koli teplu odmietne pracovat. A takych psov je kopec, tak isto ale aj tych, ktorym pocasie vadi a odrazi sa to na ich vykone, ale aj to sa da spravnou motivaciou riesit. A este nieco, v com je rozdiel medzi sportovou kynologiou a agility. Niekto tu pisal, ako koli haravke cakal kym pride na neho rad a bol odsunuty na koniec. Toto sa v agility nestava. Nikoho nikdy nezaujimalo, ze po haravke, ktora navyse castokrat sedela pred prvou prekazkou bez koberceka, startuje moj pes. Aj tu sa musim priklonit k nazoru, ze pokial je pes srdcom agilitak, nevyvedie ho z miery, ani takato vec. A zazila som to aj z jazvecikom, ktory je polovne plemeno a haravky si skutocne najde vsade a ani teraz z dalsim psom a pevne verim, ze pri spravnom pristupe to nebudem musiet riesit ani pri tretom, este momentalne psom babatku. :ahoj: :winner:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Videá

Poslaťod Nyssa » Štv 21.05.2009 18:36

A takych psov je kopec, tak isto ale aj tych, ktorym pocasie vadi a odrazi sa to na ich vykone, ale aj to sa da spravnou motivaciou riesit

vidíš, takí psi sú, ono nejde o tú motiváciu. pes namotivovaný je, ale čo, keď kvôli tej horúčave nevládze? aj by chcel, ale nejde to :nwm:
a k tej háravke - to som písala ja, vôbec nešlo o to, že hárala (kľudne som mohla ísť posledná aj bez hárania), šlo len o priblíženie situácie. a ver či never, keď najrpv psa vezieš 100 km niekam preč, potom si s ním vyšlapeš stopu a ďalších x hodín čakáš na slnku (podotýkam, že je to čierny pes), necháš ho vydať taký výkon na obrane (myslím, že aj prirovnateľný vášmu agility) a potom 5 minút na to chceš od neho 15 minúť sústredenia na poslušnosti, tak je to veľa aj na koňa. :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 18:41

Vyzera to, ze sme sa konecne pochopili :yes:
Ja mam tiez blbca do agilit. Bol by schopny to robit do aleluja :pac: Ale nikdy po treningu agility nie je tak zniceny ako po IPO treningu. A to nevravim,, ked ideme rano stopovat, potom poslusnost a nakoniec obrana ... pride domov a neviem o nom :no:
Pre clever dogs ...neboj Atrej sa nauci od ostatnych dvoch ignorovat haravku :no: Mardi mal zatim na treningu len jednu a tu si ani nevsimol ... len vsade oznackovany cvicak v jeden trening riesil :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Videá

Poslaťod clever_dogs » Štv 21.05.2009 18:52

Nebojim sa, ze by sa to Atrej nenaucil, to skutocne nie. Ja mam psov koli tomu, ze sa mi s nimi lepsie pracuje, maju pre mna tak akosi lepsiu povahu, ktora mne sedi. Takze co sa tyka haraviek, to skutocne neriesim, ale je kopec psov, ktori haravky, bohuzial castokrat nespravnym vedenim riesia viac ako to, co by mali prave robit. Nyssa, my agilitaci, tych x hodin cakania na slnku riesime altanikmi, kde su psi odlozeny v tieni a v pokoji cakaju, az pride na nich rad. Nyssa, az zacneme trenovat, pozivam ta ku nam na cvicisko, aby si sa na vlastne oci presvedcila o tom, ze pri spravnej motivacii sa aj psik, ktory sa tvari, ze uz skutocne, ale skutocne nemoze, pretoze snad odpadne od tepla, da presvedcit k lepsiemu vykonu. Ale to je tiez iba na cloveku. Odhadnut, ci pes skutocne nemoze, alebo by aj mohol, ale iba skusa pokial
az moze "prechcat" svojho psovoda. :no: :aaa:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Videá

Poslaťod Nyssa » Štv 21.05.2009 18:55

ver tomu, že sa ma prechcať nesnažila :no: ešte raz si prečítaj môj a aj calwenin posledný príspevok. :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 18:58

Nyssa ved nikde nenapisala ze ta chcela prechcat, ale aj take psy su :no:
No je to cele hlavne o majitelovi - on musi svojho psa precitat ci pes nechce alebo nemoze.
Ja sa napriklad aj ked mam ovciaka snazim aby zakazdym robil nieco ine, on by to sice spravil aj na druhy raz ale uz by ho to tak nebavilo. Preto na cvicaku casto spolu sedime v tieni a nechame inych sa trapit :haha:
S povahou psov suhlasim, preto som si vybrala druheho tiez psa :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Videá

Poslaťod Nyssa » Štv 21.05.2009 19:02

Nyssa, az zacneme trenovat, pozivam ta ku nam na cvicisko, aby si sa na vlastne oci presvedcila o tom, ze pri spravnej motivacii sa aj psik, ktory sa tvari, ze uz skutocne, ale skutocne nemoze, pretoze snad odpadne od tepla, da presvedcit k lepsiemu vykonu. Ale to je tiez iba na cloveku. Odhadnut, ci pes skutocne nemoze, alebo by aj mohol, ale iba skusa pokial
az moze "prechcat" svojho psovoda.

prepáč Calwen, ale toto som brala čisto konkrétne na moju osobu :no: a predpokladám, že to tak aj bolo.
ako sorry, ale myslím si, že si psa motivovať viem. ale už sme hodne OT a hlavne aj ja aj clever dogs robíme iné odvetvie kynológie :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 19:04

Tak hej "trosku" OT sme :hi:
Ja z osobneho pozorovania proste mozem povedat, ze to IPO, SVV a podobne psa vystavia ovela viac ako agility. Kto nevidel unaveneho holandana asi neuveri :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Videá

Poslaťod Nyssa » Štv 21.05.2009 19:06

môj skromný názor je, že je to väčšia záťaž na psychiku, i keď viem, že aj v agility, predsa, pes musí sledovať psovoda atď, ale naozaj si myslím, že IPO,SVV a pod sú prosto väčšia záťaž :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 19:09

Ono podla mna zalezi od psa. Napriklad pre Marda je velka zataz aj agility - konkretne ta psychicka stranka. Pretoze sa musi kontrolovat, ovladat a sustredit aj ked je v "afekte" a ked proste chce chce a chce ist napr do tunela a podobne. Ked mas psa, ktory neni taky trafeny, tak to podla mna taka zataz neni...
Zase na druhej strane taka 10 metrova stopa ho dokaze vystavit viac ako 2 hodinovy trening.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Videá

Poslaťod Nyssa » Štv 21.05.2009 19:13

takže to ukončíme tým, že každý šport záťaž je, len každý pes ju zvláda inak. niekoho unaví na smrť šprint na 100m, iný môže celý deň skákať cez prekážky a večer na ňom nevidno, že by bol von :no: :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Videá

Poslaťod calwen » Štv 21.05.2009 19:15

:jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility