Strach na preteku

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Strach na preteku

Poslaťod NoRa » Str 22.08.2012 21:54

ja sa hlavne bojím, aby som jej to nesprotivila. ale zase je pravda, že na ňu hneď všetko prenášam. Asi by som sa mala ísť socializovať najskôr ja :D :D :D Inak, raz som mala tendenciu ju brávať do nákupných centier, nech sa oťukáva a tak. Prišli sme tam, a Sally sa tvárila ako keby sa tam narodila, bežkala si hore dole so stýčenou hlavou a zdvihnutým chvostíkom, všetko pozerala, proste pohoda,,, aj triky mi v pohode spravila. ale asi to vníma inak, keď sa na ňu pozerá veľa ľudí, ako keď si ju nevšímajú a chodia len hore dole,,,
a čo sa týka tých rád, tak ja chcem počuť len názory, lebo často krát vďaka názorom iných (alebo špekuláciám iných) sa dokážem na vec pozrieť z inej stránky a prísť na to, čo s tým môžem ešte robiť,,, Premýšľala som ešte o socializácií medzi veľkými psami, pretože tých sa bojí, a nechať ju pri nich štekať, a potom to využívať aj pred pretekmi. myslíte, že by to mohlo pomôcť, alebo týmto spôsobom ju radšej nemám stresovať a nechať to čisto na socializáciu na pretekoch? :hi:
Offtopic: A Monika, na tej intenzívke si videla Baxyho a Peťu:) Ale sú si strašne so Sally podobný. Aj teraz na výstave šli nejaké baby okolo a jedna druhej sa pýta "to je Baxy?" a ukazuje na Sally :D
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Strach na preteku

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 22.08.2012 22:21

Catqa píše:Offtopic:
Monika & Parsonky píše:konkrétne toho psíka, ktorý sa tu rieši som videla na intenzívke vo Veselí a behal ozaj super, pekne mu to šlo. snáď sa okuká a naberie patričné sebavedomie a zahodí strach za hlavu. bol veľmi šikovný.

Monika, asi si toho psika mylis s Baxym, ten bol na intenzivke vo Veseli :smile:


a to sú neni oni? :hi: a zároveň :haha:

kurňa preto mi to akosi nešlo dokopy totok
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Strach na preteku

Poslaťod lulu939075 » Štv 23.08.2012 6:58

Takze kedze ja Sally poznám dovolím si vyjadriť sa. Nori čo si písala o tom štekaní na velkých psov neviem ale ja by som ju v tom nepodporovala. Štekanie na niekoho je vo väčšine prípadu prejav strachu a zastrašovania. Skor by som sa ju snažila maximálne socializovať nielen v centrách ale zo psami a nie s tými ktorími pozná ale s cudzími. Chodievaj vela na stretávky, alebo venčiť tam kde sa venčia psy ktoré nepozná. Ona má strach z cudzích psov. A čo sa týka štekania na parkúre tak si myslím že to je celkom dobrá vec pokial si toho psa vieš cez to štekanie ovládnuť. Šteknie pri nejakom psom športe znamená že psa to baví a chce viac (frisbee) alebo rýchlejšie (agi) alebo čo ja viem čo. Samozrejme taká Bocka ked šteká tak sa málo kedy dostatočne sústredí. Toto moja rada :no: Socializovať socializovať socializovať :lol: tiež ja občas chodím na nejaké akcie čo sa konajú v centre mesta a kusok dalej od priameho hluku cvičíme medzi hromadou ludmi. Velmi to pomáha, alebo sa len tak hráme.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Strach na preteku

Poslaťod clever_dogs » Štv 23.08.2012 7:08

Paula, alebo teda Haleth...Neviem, preco by mal ZROVNA STEKAT...keby si tuto svoju vetu sformulovala do...a zamyslela si sa, ci tomuto konkretnemu psovi stekanie pomoze? (Bavime sa totiz o konkretnom psovi, konkretnom probleme u neho...nie o PSOCH) Tak beriem, ze tym cim sa tu obhajujes, myslis tak, ako myslis...komunikacia medzi ludmi, je aj o spravnom vybere slov do vety, aby nam z toho vzniklo skutocne to, co myslime...v jednom mas vsak pravdu, komunikácia cez internet je dosť záludná vec. V tomto jedinom s tebou uplne suhlasim :winner:
No jo...vykecala som sa, teda skor vypisala a idem sa radsej venovat psom :jupi:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Strach na preteku

Poslaťod Rehssi » Štv 23.08.2012 7:48

prechádzka v nákupnom centre je naozaj iná ako pretek. My s tým máme tiež veľký problém, síce opačný ako vy a v inom športe (moje kozliatko sa na preteku naozaj extrémne vytešuje a šteká, čo na DD ani na OB nie je OK), ale obe potrebujeme rovnaké situácie na nápravu :heh:
my už máme pár krokov za sebou. Sú to také drobnosti, úlomky situácii, ktoré zažívame na dráhe.
Učím Lotku udržať si chladnú hlavu pri vstupe na veľkú otvorenú plochu. Psy to vnímajú, keď spoza pásky kde je kopec psov a ľudí predstúpia s páničkom na štart. Sčasti sa to dá nasimulovať aj mimo pretekov.
Ďalej nesústredený psovod. Aj to ide nacvičiť, aby hafan vedel, že zábava nekončí tým, že potrebujeme chvíľu sledovať rozhodcu až odpíska. Môže sa stať, že si ju namotivuješ za páskou, nastúpiš na štart a rozhodca ťa tam nechá niekoľno minút čakať. S Lotynkou už vieme cvičiť pri tom ako s niekým telefonujem, nevadí jej že niečo kričím druhému psovi, čumím chvíľu do blba, atď.
Steward/rozhodca/pomocníci- nech vám niekto pri hre a neskôr pri cvičení chodí za zadkom. Ak si to ešte neskúšala budeš prekvapená ako sa to prejaví na psovi, byť byto bola známa osoba. Časom sa s tou osobou aj občas porozprávaj. Clever dogáčka :lol: je počas tréningu na trati málo, cvičila by som to aj mimo, pri trikoch a pod.
Predvádzanie sa. Nenávidím to... treba ľuďom ukazovať čo psík vie. Zo začiatku asi zistíš, že nevie ukázať nič :heh: Lotynka sa nevedela predviesť ani len rodičom, no lebo sa na ňu kukali... Sama znervóznieš a tak je to fakt skvelý tréning. Ak začneš cvičiť na rušnom mieste ľudia sa budú zastavovať. Apropo neuvažovala si o neoficiálkách v dogdancingu? Moc ti to pomôže aj pri agi.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Strach na preteku

Poslaťod clever_dogs » Štv 23.08.2012 8:07

Rehssi, lenze je ina situacia, ked pes na treningu ludi pozna a ked pride na pretek a na parkure stoji uplne neznamy rozhodca...Mna Sally pozna, necha sa odomna pohladkat, vie, ze jej neublizim...mohla by som na treningu na parkure aj korene zapustit a bolo by to na dve veci...akurat by ma tam mohol niekto zacat zalievat. Je to uplne ina situacia...na preteku si odbehla Sally rozhodcu onuchat, tiez zistila, ze jej neublizi, tak pokracovala dalej, aj ked svojim tempom...a toto urobi este viac krat, kym nezisti, ze na preteku jej nic nehrozi. Treningy su jedna vec, preteky su vec druha a uz uplne dalsia vec, je robit tie zvlastne veci, ako otocky, panackovanie a podobne v parku, alebo v meste, medzi davom ludi...
To, co si pisala, ze sa Loty nevedela predviest ani rodicom, nie ze ona nevedela, ale ty si nevedela...ako si napisala...sama znervoznies. Ano, to je tiez jeden z dovodou, preco to na treningu casto ide a zrazu hups, na preteku, ani za toho boha...Po par rokoch sa Nora nad touto svojou zalozenou temou len zasmeje, pretoze pokial pri agi vydrzi, uz nejaky pretek riesit nebude a tym padom ani pes.
A este jeden malinkaty postreh...nie je pravda, ze rozhodca ta necha niekedy cakat...nikdy nemusis cakat na starte, pokial sa aj na parkure nieco necakane vyskitne a musi sa to napravit...vzdy mas moznost odist za pasku a vratit sa naspat na start, az je parkur naozaj ready :no: A za tou paskou mozes trebars stat aj na hlave a pes ta moze preskakovat... :no:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Predchádzajúci

Späť na Agility