Inštruktor/tréner

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Inštruktor/tréner

Poslaťod Bebis » Pia 06.01.2012 3:34

skôr, ako začnem, upozorňujem, že som dala hľadať a nič mi nenašlo, ibaže by som niečo prehliadla :ach:

Čo musím spĺňať, alebo teda, čo potrebujem na to, aby sa zo mňa stal agility inštruktor/tréner - neviem, ktoré slovo je na to vhodnejšie - ak si chcem založiť agility klub a učiť to ostatných?

Pravdepodobne 18 rokov, čo nemám, takže ostaňme v teoretickej rovine, ale predsa, tak čo na to potrebujem? Robia sa nejaké skúšky? Alebo si len môžem zmyslieť, že to chcem robiť, kúpim pár prekážok, pozháňam ľudía hotovo? :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 12:44

Nie som si istá ako je to s oficiálnymi klubmi, ale dúfam, že tam potrebuješ niečo mať.
Ak si chceš založiť "dedinský" klub, kde budete s kamarátkami skákať cez paličky a pneumatiky, tak k tomu samozrejme nič nepotrebuješ.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod ShiShinQa » Pia 06.01.2012 12:50

A ja si zase myslím, že nič extra k tomu nepotrebuješ :no: Do začiatku len peniaze, aby si mala z čoho nakúpiť prekážky, potom si pozháňať ľudí a teda nejaké skúsenosti, aby si vedela odpovedať na všelijaké otázky týkajúce sa agility a ešte aby si vedela ľudí aj niečo naučiť nie len jedným spôsobom, ale sú aj taký, čo vedia len jeden dva spôsoby... A asi teda byť plnoletá :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Lindchen » Pia 06.01.2012 12:50

Nejaká licencia či skúška alebo oprávnenie sa nevydáva. Zväčša sa človek stáva trénerom tak, že niekoľko rokov preteká, zaujíma sa o agility, číta aj zahraničné časopisy, veľa chodí na preteky, semináre, zapisuje si a archivuje parkúry, robí si ich analýzu, komunikuje s trénermi a učí sa, rastie. Potom odíde z klubu, v ktorom trénoval a založí vlastný. Ľudia od agility ho/ju poznajú, vedia, čo má za sebou (obvykle to bývajú ľudia, čo čo-to povyhrávali a umiestnili sa aj na EO alebo MS), na základe toho, k nemu idú ľudia trénovať, napr. tiež prechádzajú z iných klubov. Každý, kto príde, si vie urobiť predstavu o kvalite trénera. Kto nemá pretekársku ambíciu a chce len hopkať cez prekážky v sobotné dopoludnie, tomu môžeš robiť trénera aj hneď. ale bude to len taká zábavka na víkend, úroveň veškerá žádná. Čiže dedinské agility s metlou na dvoch stoličkách možeš robiť aj od dnes :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 12:51

Hlavne potrebuješ priestor. A veľmi by si sa čudovala, že to nie je len tak, zložiť si klub...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Lindchen » Pia 06.01.2012 12:53

Je to náročné, ako píše Haleth. Treba založiť OZ, požiadať o členstvo v ASKA, nájsť priestor, kúpiť prekážky, nová kvalitná dráha môže stáť aj niekoľko tisíc eur, minimálne pekných pár stovák.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod ShiShinQa » Pia 06.01.2012 13:01

Samozrejme, že to nie je len ak, ona sa pýtala čo musí spĺňať, aby mohla byť tréner a trénovať iných a na to som jej myslím odpovedala, to že potrebuje, priestor, prekážky a podobne, tak to o inom, či? A hlavne, sú tu aj tréneri čo síce v agility sú, aj dlho aj krátko, skoro nič nedokázali a klub majú, alebo si zakladajú...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Lindchen » Pia 06.01.2012 13:03

Ale tak jasné, že sú aj takí, aj ja by som mohla v Caney cvičiť agi, len teda neviem, akú by to malo úroveň :heh: . Podľa mňa to ide ruka v ruke, aby to malo nejaký zmysel. Je pravda, že z formálneho hľadiska môže byť tréner ktokoľvek, kto má priestor a prekážky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 13:16

Tak je rozdiel, či chce byť IBA tréner a či chce aj trénovať vo svojom klube.
V podstate si môže povedať, že teraz bude tréner, bude hľadať klub, kde by trénovala. No je to vcelku nereálne, najmä ak nič nedosiahla, tak akú by to malo potom úroveň. Ale tak v teoretickej rovine, prečo nie.
No a ak chce byť tréner vo vlastnom klube, potrebuje mať najprv klub. Čo je asi najzložitejší aspekt celej tejto idei.

Ako sa pozerám, tak ona chcela založiť klub a byť v nej trénerkou. A to by som asi zmenila názov témy :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Bebis » Pia 06.01.2012 14:58

Ja som chcela vedieť, čo potrebujem, aby som bola trénerka - je to taký môj naivný sen. :lol: Že či teda len budem hopsať v nejakom klube a povýšim sa na trénerku, alebo si na to musím vlastný klub založiť, zložiť nejaké skúšky a ta ďalej... :hi:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 15:00

Kľudne môžeš byť trénerka v nejakom klube, ak sa na to cítiš a ak ťa niekto vezme. Nepotrebuješ na to žiadne "písomné oprávnenia". A nemusíš byť ani plnoletá.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod zeane » Pia 06.01.2012 18:53

Bebis píše:Ja som chcela vedieť, čo potrebujem, aby som bola trénerka - je to taký môj naivný sen. :lol: Že či teda len budem hopsať v nejakom klube a povýšim sa na trénerku, alebo si na to musím vlastný klub založiť, zložiť nejaké skúšky a ta ďalej... :hi:


Na vlastný klub potrebuješ priestor (najlepšie oplotený), prekážky (ideálne celú sadu) a hlavne skúsenosti. Školenia sa momentálne nerobia, kluby si školia sami pre seba - popýtaj sa keď tak po najbližších kluboch či by ti neporadili.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Inštruktor/tréner

Poslaťod Lindchen » Štv 19.01.2012 13:23

Tu robia nejaké školenie, tak možno pomôže: "Teoretická príprava trénerov (školenie trénerov)" 19.2.2012, zadaj do FB, nájde ti túto udalosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Agility