Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Str 28.12.2011 23:30

Mne by stačili zadefinované stanovy a pravidlá tak, aby boli po prečítaní jasné na 1OO %. A to znamená, že ak sa idem venovať agility závodne, stačí si ich prečítať a nie sa ešte prehrabávať internetom a pýtať sa, či neexistuje náhodou nejaké "niečo". Pravidlá by mali byť stanovené do takej miery, aby boli čo najmenej subjektívne v každom športe. Rozhodne v takom, ktorý má oficiálne MS. Za toto sa snáď na mňa nemôže niekto hnevať ? Ak áno, je to smutné.
Teraz to mne osobne pripadá, že rozhodca ma môže diskvalifikovať v podstate za hocičo. Niečo sa mu nepáči(m) a niečo si nájde (Zostaňme v hypotetickej rovine). Nepekný pohľad, zavrčanie na psa, držanie psa za čumák, za ucho. Aj toto mi príde smutné.
Tak isto mi príde smutné správanie ľudí "od fachu". Najmä to, čo som zažila naživo.
Zvláštne, že tak pomerne mladý šport a už ho rozhodne niektorí nerobia "pre potešenie" aj psa.
Asi končím s diskusiou, aby ju nemuseli čítať tí, ktorým je nepríjemná, neurážali sa tí, ktorí na to nemajú dôvod a neurážali tých, ktorí nemajú v úmysle niekoho poškodzovať...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod zeane » Štv 29.12.2011 3:20

:nwm: ja som ich nevymyslela, len sa v nich snažím vyznať a žiť s nimi... Faktom zostáva, že z toho čo si vymenovala ti škaredý pohľad na psa zabezpečí akurát to, že ťa vyprevadí rozhodca až k pelechu pre psa pohľadom (ak by si tým psovi náhodou sľubovala škaredú pomstu), zavrčanie asi nič, pokiaľ sa nepostavíš zároveň do výhražného postoja, ale také chytenie za čumák podľa situácie (ono je trochu niečo iné keď ho za čum chytím jemne a pohladkám a iné ak ho za neho zdrapím v amoku), tí najprísnejší ťa za to napomenú, pri opakovaní ťa rovno pískajú, no a za ucho by som psa na parkúre určo nechytala... :nwm:
No, mladý šport ako mladý - za dva roky slávime štyridsiatku. :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Štv 29.12.2011 12:57

zeane píše:také chytenie za čumák podľa situácie (ono je trochu niečo iné keď ho za čum chytím jemne a pohladkám a iné ak ho za neho zdrapím v amoku)

Takisto, ako je rozdiel keď psa vláčim za kožu a keď psa držím za kožu.
zeane píše:No, mladý šport ako mladý - za dva roky slávime štyridsiatku. :lol:

Preto som napísala to pomerne.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Kala Kajča » Štv 29.12.2011 21:09

Ale o čom sa tu diskutuje ?? Pravidlá len tak ľahko nezmeníš a ako tu už písalo veľa preveľa ľudí jednoducho je to tak že psa za kožu na štart priviesť nemožeš asi si budeš musie nájsť iný sposob ktorá bol vyššie uvedený :no:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Štv 29.12.2011 21:15

V ŽIADNYCH "PRAVIDLÁCH" NIE JE, že psa nemôžeš priviesť na štart za kožu. Prečítaj si ich.

Kto povedal, že to robím ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Nessiak » Štv 29.12.2011 21:26

Možno ma dáte dolu že je to odveci, ale schválne som si čítala skokový poriadok pre konské súťaže a čo sa týka nedovoleného resp. hrubého zaobchádzania sa je tam toto
Všetky formy surového, neľudského alebo hrubého zaobchádzania s koňmi vrátane a nie len vo forme barovania sú prísne zakázané


a čo sa týka toho samotného barovania je tam podotknutá vetička
Nie je prakticky možné vymenovať všetky spôsoby barovania


takže myslím že FEI je ďaleko rozsiahlejšia organizácia ako agi a tiež sa neobťažuje meniť pravidlá vždy keď príde nejaký úchyl s novým spôsobom hrubého zaobchádzania, alebo priam až týrania :ua: od toho tam je rozhodca...

zeane píše: tá disciplína, kde sú cviky priamo a presne definované sa volá obedience. V agility to proste nejde - neviem si predstaviť ako by sme súťažili na čas keby bolo...


Zeane aj pri obranách máš v športovke presne zadefinované cviky :no:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Sim » Štv 29.12.2011 21:37

Haleth píše:V ŽIADNYCH "PRAVIDLÁCH" NIE JE, že psa nemôžeš priviesť na štart za kožu. Prečítaj si ich.


Nie? prinesenie psa za kožu nepovažuješ za hrubé správanie k psovi? A to v pravidlách je.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Štv 29.12.2011 21:55

Sim píše:Nie? prinesenie psa za kožu nepovažuješ za hrubé správanie k psovi? A to v pravidlách je.

Môžeš mi dať presný link a navigácie ? Pretože ako to tam čítam, tak to tam moc nie je napísané.
Prinesenie za kožu nie je úplne v poriadku. Ale ja som napísala "priviesť" za kožu, to je pre mňa markantný rozdiel. Navyše ja sa tu celý čas bavím o CHYTENÍ psa za kožu, nie ťahaní, nesení, šklbaní a inom. Neviem, či si čítala celú diskusiu, asi nie.

Nessiak áno, naozaj beriem CHYTENIE psa za kožu (čisto chytenie, nie šklbanie, ťahanie, levitovanie, proste pridržiavanie psa za kožu, čo tu celý čas píšem) za neľudské správanie, to je v podstate pravda. Pretože práve takto sa k sebe chovajú psy. Je to pre nich prirodzené. Čiže to je neľudské, to je pravda. Pre mňa je to "psačie" správanie.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Sim » Štv 29.12.2011 22:48

Offtopic: až taký markantný rozdiel medzi priniesť a priviesť nie je. Nechýtaj ľudí za slovíčka :ahoj:

Pokiaľ psa len chytíš za kožu/ pri dlhosrstých za srsť/ tak ťa určite nikto nediskne, pretože vlastne tomu psovi nič nespravíš, alebo sa mylím? aspoň ja tento pojem vnímam ako dotyk psovodovej ruky so psom. Ale príjemný, nenásilný dotyk.

A áno, čítala som celú diskusiu a povedala by som, že ste sa skôr bavili o ťahaní, šklbaní, atď. ako LEN o chytení.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod lusy » Štv 29.12.2011 22:52

ako tiez nechapem, co vam vadi ak sa niekto na nieco normalne spyta hlavne teda ak sa nejedna o vec, ktora je presne napisana v pravidlach. tiez osobne nepovazujem chytenie psa za kozu za jeho tyranie. :pac:
haleth podla toho co tu napisali, bude lepsie ak tak psa nebudes privadzat, aby si sa zbytocne nediskla, kedze evidentne to niekomu moze vadit a povazuje to za hrube zaobchadzanie so psom.

sim rozhodne je rozdiel medzi priniest a priviest. priniest je ak by si toho psa chytila a v podstate tahala a priviest je prist so psom, ktoreho len pridrzam.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Offca » Štv 29.12.2011 23:02

Sim píše:Pokiaľ psa len chytíš za kožu/ pri dlhosrstých za srsť/ tak ťa určite nikto nediskne.

Práve sa tu niekolko stránok bavíme o opaku :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Štv 29.12.2011 23:17

Sim lusy ti ten rozdiel vysvetlila. Priniesť za kožu by mohol niekto považovať za to, že psa schytnem za kožu a ťahám ho alebo ho nesiem čiastočne alebo celkovo vzduchom. To nie je úplne v poriadku. Hlavne ak má pes 30 kg. Nechytám nikoho za slovíčka, len ozrejmujem veci, aby nedošlo k nedorozumeniam, ku ktorým aj tak prichádza. Celý čas píšem iba o tom, že psa pridržiavaš za kožu, máš ho pod kontrolou.
A podľa reakcií ostatných a asi aj rozhodcov to problém JE a BUDE. Videla si, že aj na videu, ktoré sem dávala Alica to nebolo týranie psa a predsa za ňou Gabi išla. A práve toto je vec, ktorou sa tu snažím bezkonfliktne sa zaoberať. Prečo niekto považuje niečo takéto (pre psa bezbolestné a pomerne prirodzené) za dôvod na diskvalifikáciu ? Navyše ak to nie je písané v stanovách/pravidlách/skúšobnom poriadku.

lusy ďakujem. Jasné, že sa tomu pokúsim vyhnúť, ak sa k tomu vôbec dostaneme. Pretože ak by ma niekto za toto naozaj diskol, tak by som sa asi premenila na veľkého zeleného Hulka.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod lusy » Štv 29.12.2011 23:26

tiez planujem zacat s agility tak aspon viem, comu sa mam radsej vyhnut, aby si nejaky psychopat nepotreboval nieco dokazovat a riesit veci co nemusi. v poslednej dobe sa mi zda, ze sa zacinaju coraz viac riesit totalne blbosti a uz skoro vsetko je nejake tyranie chudaka psa. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Nessiak » Štv 29.12.2011 23:33

Lusy veru, ochvíľu sa nebudeš môcť svojho psa ani chytiť, a nebodaj mu klepúť po nose keď po niekom vyštartuje. Ja osobne verím tomu, že sa niektorí tí rozhodcovia ozaj stretli so zlým správaním sa ku psovi, ale niektoré veci sú prehnané. nuž ale rozhodca je rozhodca a to ničím človek neovplyní.

Haleth to boli len moje postrehy k téme, ktorá ma zaujala. Nijako neznevažujem, ani sa nesnažím meniť tvoj názor, ja chápem o čom hovoríš. Len súhlasím (neviem kto to tu napísal) že rozhodca tam ozaj nie je od toho, aby riešil, ktorému psovi konkrétne to držanie za kožu vadí a komu nie. Proste sa tomu treba radšej vyhnúť.
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Diskvalifikácia za hrubé zaobchádzanie so psom

Poslaťod Haleth » Štv 29.12.2011 23:52

lusy asi tak. Psy nie sú z cukru, ani tí agilitní nie.

Nessiak ale ja tak isto verím, že niektorí rozhodcovia sa stretli so zlým zaobchádzaním. Taktiež nie je na rozhodcovi aby skúmal povahu psa. Ale taktiež stačí použiť rozum a oči, vedieť úplne minimum o psoch a každý racionálne mysliaci človek vie rozoznať rozdiel medzi držaním psa za kožu a "držaním" psa za kožu. A to, že sa tomu každý radšej vyhne je pravda. Len problém je v tom, že sa tomu ťažko vyhne, ak sa o tom nedozvie zo skušobáku.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility