Agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility

Poslaťod Catqa » Štv 21.01.2010 22:19

Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Agility

Poslaťod kikula22 » Štv 21.01.2010 22:25

Aktuálne nemám. :ua: Musim dačo natočiť :smile: A staré.. no tam je to trochu o inom kedže pes nestíhal mne , nie ja psovi :heh:
Ale to je to že ked on bol ešte cez leto pomalý tak som ho učila hlavne na ruku a povely ani nie. A teraz ako sa cez zimu rapídne zrýchlil (ako som prešla na novu metodu atd..) tak to proste nejde navadzať lebo mu nestíham a vysielačky nevie. :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Štv 21.01.2010 22:30

Kika ty čo chceš :oo: veť tvoj Bubu ide krásne. A ak ste teraz ešte zrýchlili, uplne pohoda.
:jop:
Môj by bol určite zbrklý a ja pod stresom takže psa by som nestíhala, zmätkovala by som a nenaviedla by som ho dobre.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod šeltie » Štv 21.01.2010 23:49

bordercori myslim ze uz som ti pisala v jednej teme že čo sa treningu tyka trenujes strasne skocky natesno ... skocky by mali byt apson 5 metrov od seba :nie: co sa tyka toho obzerania ide o to že pes nevie pracovať samostatne musime trenovat agility vždy tak aby tam bol spravny pomer medzi samostatnou pracou psa a nasou pracou teda vedenim vtedy dosahujeme optimalne vysledky (podotykam to je moja teoria treningu nemusi sa s tym každy stotožnovat) skus trenovat rovinky tj. 2 skocky tunel skocka a najskor na žradlo resp. aport ktory bude niekto na konci držať a potom sa zacne s rozlisovackami a hlavne viac si roztiahni prekazky ked aj 6 7 metrov od seba ... pes sa musi naučiť pracovat sam to znamena ze ked zavelis tunel nema sa co obzerat a nema co premyslať treba však makať aj na sebe bežať rychlejšie a psa na parkure nezamestnavat zbytocnymi pohybmi každy nezmyselny pohyb ruky ci tela znači pre psa nejaky "povel" to všetko su detaily ktore tvoria agility , agility už davno neni len o hopkani medzi 3 skockami :smile: popozeraj si videa profi agilitakov a uc sa hlavne co sa tyka vedenia , cori vyzera byt nadejny pes treba popracovat este na rychlosti su tam velke rezervy a zacat makat na samostatnej praci a ešte jedna vec ma napadla ak vie obiehat strom nevysielas ho povelom vpred? o mojich psov to funguje aj na parkure mozes skusit aplikovat
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility

Poslaťod Offca » Pia 22.01.2010 0:41

Border-cori, to video s kamerou na borderáckej hlave už nenájdeš? Straašne moc by ma to zaujímalo..
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Pia 22.01.2010 11:34

šeltie píše:bordercori myslim ze uz som ti pisala v jednej teme že čo sa treningu tyka trenujes strasne skocky natesno ... skocky by mali byt apson 5 metrov od seba :nie: co sa tyka toho obzerania ide o to že pes nevie pracovať samostatne musime trenovat agility vždy tak aby tam bol spravny pomer medzi samostatnou pracou psa a nasou pracou teda vedenim vtedy dosahujeme optimalne vysledky (podotykam to je moja teoria treningu nemusi sa s tym každy stotožnovat) skus trenovat rovinky tj. 2 skocky tunel skocka a najskor na žradlo resp. aport ktory bude niekto na konci držať a potom sa zacne s rozlisovackami a hlavne viac si roztiahni prekazky ked aj 6 7 metrov od seba ... pes sa musi naučiť pracovat sam to znamena ze ked zavelis tunel nema sa co obzerat a nema co premyslať treba však makať aj na sebe bežať rychlejšie a psa na parkure nezamestnavat zbytocnymi pohybmi každy nezmyselny pohyb ruky ci tela znači pre psa nejaky "povel" to všetko su detaily ktore tvoria agility , agility už davno neni len o hopkani medzi 3 skockami :smile: popozeraj si videria profi agilitakov a uc sa hlavne co sa tyka vedenia , cori vyzera byt nadejny pes treba popracovat este na rychlosti su tam velke rezervy a zacat makat na samostatnej praci a ešte jedna vec ma napadla ak vie obiehat strom nevysielas ho povelom vpred? o mojich psov to funguje aj na parkure mozes skusit aplikovat


Ked obieha nejaky predmet, samozrejm eze kricim vpred ak je dalej, ale on uz pri tom povele proste vie, ze ma bezat dopredu a obist ho... krom toho, parkur nezostavujem len ja..., ale nas klub ma dost velke rezervy nakolko nemame v nom ani jedneho cloveka, ktory sa tomu uz pred tym venoval.
Ked tak doma trenujem len skocky a slalom akolko ine prekazky ani nemam

Offca, pokusim s apohladat, ak najdem urcite hodim :jop: :yes:
Naposledy upravil Kikz dňa Pia 29.01.2010 17:18, celkovo upravené 1
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod Indiaana » Pia 22.01.2010 16:00

Border-cori píše:Tak mne sa konečne podarilo to video. Kuk:

http://www.youtube.com/watch?v=_QrtyVU7yMk

Dala som ho do čo najnižšej kvality aby sa to čo najrychlejšie nahralo tak sa prosim nedivte :hi: :lol:


jejé :dancing: pekné
Indiaana
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Pia 22.01.2010 16:47

Offtopic: rickyho som už tiež dorobila len mi prosim ta cez ss pošli nejaký link pesničky na stiahnutie, neviem aku ti mnám dať do pozadia... :hi:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 22.01.2010 22:27

myslím, že šeltie to napísala veľmi dobre, a ja by som snáď ešte dodala, že nie je na škodu naučiť psíka rozlišovať prekážky, čiže ak mu poviem tunel, tak nepoletí na kladinu. Treba pilne a dôsledne trénovať, ako písala šeltie, pozor na pohyby tela, aj detaily rozhodujú, nevykecávať sa priveľa na parkúre, psíka pochválime, ale ďalej okrem povelu nepridávame komentáre, ktoré by ho mohli pomýliť, alebo zneistiť. ( to je zopár mojich postrehov z mojej praxe a chýb )
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Sob 23.01.2010 18:09

Ďakujem za rady, určite vyskúšam a budeme sa snažiť pilne trénovať.
Len ma teraz ešte napadlo... chcela som Coriho začať učiť zbiehajúce zóny, -môžem ho ich začať, aj napriek tomu, že teraz mometnálne trénujeme metódou two on two off?
A ešte otázka, bude to psa motať, ak ho teraz doma začnem učiť zbiehať zaťial len po doske ktorú budem čím dalej tým viac nakláňať, a na cvičáku bude áčko stále prebehovať metodou čo doteraz? :ua: čo v tom prípade že ho to motať bude? Mám áčko a kladinu na cvičáku vynechávať a doma trénovať zbiehajúcu zónu a áčko na cv. mám so psom prebehnúť až potom, keď bude vedieť zónu zbiehacou metodou ? (čo bude dosť dlhá doba..) ?

Offca mám to video - zde http://www.youtube.com/watch?v=NBSAOGLLGmc . Myslela som že h ani nenájdem ale nakoniec sa našlo v histórii :smile: Slalom an tom videu vypadá vážne desne :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 23.01.2010 21:50

border-cori - tak určite to nerob, necvič dvomi rozdielnymi spôsobmi, buď si istá, že ho zmätieš a tie zóny budú nanič. zvloľ si jednu metódu a tú trénuj doma i na cvičáku, nemiešaj ich :vykricnik: ja som vo svojich začiatkoch tiež skúšala raz to, potom ono a doteraz tie zóny nie sú 100%, hoci už dlho trénujem iba jednou metódou. zbiehavé zóny treba trénovať naozaj svedomito a dôkladne a pri nich je dobré ak psíka naučíš stranové povely. kým ich pôjdeš trénovať naštuduj si o nich dostatok informácii, Silvia Trkman o nich dobre píše na svojej stránke.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Sob 23.01.2010 22:26

natalia, o tej metode som si už čítala. Stále si niesom istá, akou ho mám učiť, pretože s počiatku som ho vlastne neučila žiadnou :ua: a kludne sme všetci nechvali psov zony preskakovať :ach: . Potom som začala two on two off (asi pred mesiacom), Cori mi ešte nezastavuje sám, vždy ho musím vrátiť (ako bolo na videu). Tak teraz neviem,...
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod zeane » Sob 23.01.2010 22:39

hmmm, to znamená, že ho učíš tie zóny od konca - najprv ho uč na doske automaticky zastaviť a zónovky na tréningu vynechávaj. Až sa bude zastavovať tak ako to chceš, prenesieš to na tréning a zónovky. Inak si dopletieš psa a tie zóny niákdy nenacvičíš.
Čo som si všimla pre tvoju maličkosť :no: - máš dosť veľké rezervy v timingu povelov, dávaš ich pre psa hodne neskoro. Aaaa, to nie je vec, ktorá by sa dala začať akokoľvek a potom dotiahnuť, na tom treba pracovať priebežne. Inak ti to šeltie dobre napísala - prekážky musia ísť ďalej od seba (povinná vzdialenosť je 5 - 7 metrov) - to je platné univerzálne pre každého psa, takže to pokojne povedz na tréningu.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility

Poslaťod Kikz » Sob 23.01.2010 22:43

:heh: zeane kde si nasla video so zvukom? zvycajne ho davam bez alebo s hudbou :lol:
dakujem za rady, skusim, uvidim co najlepsie bude pasovat s tymi zonami a o vzdialenosti, samozrejme, dame uz na to pozor. :smile:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility

Poslaťod zeane » Sob 23.01.2010 22:49

:no: nepotrebujem počuť čo a kedy povieš, vidím kedy otvoríš pusu a spravíš pohyb :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility