Agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 15.04.2013 21:37

Haleth píše:Hore vľavo - cik. Hore vpravo - cak.
Áno, obidva dolné okolo, podľa toho, ktorou rukou ju tam posielam.
A toč je kríženie za psom, čiže ak psa navádzam na prekážku ľavou rukou, dávam povel toč, pes sa natáča doľava (okolo ľavej bočnice), po doskoku si ho beriem na pravú ruku :smile:


A máš aj také, že navádzaš psa ľavou rukou, on líže pravú bočnicu a vracia sa k tebe?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Agility

Poslaťod Haleth » Uto 16.04.2013 9:56

Zuzka to je cak :lol:
Baby, asi raz natočím video, tam to najlepšie ukáže :smile:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility

Poslaťod janajka » Uto 16.04.2013 10:38

Mne sa to zda komplikovane. Ja by som si v tej rychlosti nepamatala co mam zakricat (ani po obhliadke) :joint:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility

Poslaťod Haleth » Uto 16.04.2013 10:44

Komplikované to je, ale podľa mňa iba pre ľudský faktor :lol: Pes v tom má jasno. A obhliadka je na to, aby si si to zapamätala. Samozrejme v tom zhone na parkúre sa občas pomýlim, vtedy je na rade blesková improvizácia. A koľkokrát sa mi už stalo, že som miesto slalom povedala tunel a naopak. Pes pochopil. Alebo nepočúval :haha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 16.04.2013 21:18

A ešte čosi.

Ak mám psa na pravej ruke pred prekážkou (som postavená čelom k prekážke) a posielam ho cez prekážku doľava? Mne sa zdalo, že sa pri navádzaní používajú obe ruky, ale krk na to nedám. :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Agility

Poslaťod merri » Uto 16.04.2013 22:08

Zuzka, bud mas na toto povely take, ze povel sa viaze na to, "co vidi pes" - tj. napriklad "cik" by znamenalo "skacem dolava" a "cak" by znamenalo "skacem doprava" - cize psovi by bolo jedno, po ktorej ruke ho mas, ale riadil by sa tymto. Ja osobne kedze mam povel jeden (a prave preto mam len jeden) psovi davam vediet to, akym smerom ma skakat, pohybom svojho tela, a povel "cak" pre nu len znamena, ze skok ma byt kratky a ma sa stacat k bocnici v tom smere, ako jej naznacujem pohybom.
Neviem ci to je pochopitelne :pac:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Str 17.04.2013 15:08

Merri, myslím, že chápem. Len škoda, že takto dopredu - ako nevedomec - neviem, čo má význam pomenuvávať. :pac:

Ale tak čo už? Pomenujem - a prinajhoršom nebudem využívať.



Edit: Dnes sme prvýkrát obiehali stromy. Vybrala som si taký sympatický, hrubý a malý prebehol po koniec ruky a potom sa začal škriabať hore. :lol: Párkrát sa snažil zahrať na veveričku, ale nakoniec pochopil. :joint:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Agility

Poslaťod kajka18 » Ned 16.06.2013 19:38

Ahojte. Prosím vás robia sa na agility nejaké skúšky?
A myslíte že to pôjde s 5 ročným yorkom?
Ďakujem :ahoj:
kajka18
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121

Re: Agility

Poslaťod jurinko » Pon 17.06.2013 14:42

Ahoj,
robia sa skúšky, napr. pri Small sú to SA1, SA2 a SA3. Ale na pretekoch môžeš behať aj bez skúšok, stačí keď máš výkonnostný zošit. Na neoficiálnych pretekoch aj bez zošita.
Na veľkých pretekoch býva v programe Agility Open, Jumping a potom zvyknú byť aj skúšky. Prípadne sú skúškové dni, keď sa behajú iba skúšky. Napr. teraz 7/7 v Lazanoch bude skúškový deň, kde sú iba skúšky.
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility

Poslaťod Shetlandská hvězda » Štv 20.06.2013 11:54

Ahoj všem,

nevíte o někom kdo by chtěl agility pejska do small? Chovám sheltie, zajímavé spojení, pejsek má genetické testy (na vše gen. zdravý!), rodokmen vyšetřený na dysplazii, ale bude hodně malinký. Do chovu nevhodný, ale jako kamarád a nebo agiliťák by byl perfektní! Mohu zařídit i odvoz, klidně ho dám na splátky, ale pouze do dobrých rukou. Neustále mi volají lidé co chtějí sheltii do kotce a to já vážně neudělám.

Díky,
Katka
Shetlandská hvězda
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Týniště nad Orlicí, CZ

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.07.2013 11:07

Môže mať nejaké väčšie nevýhody domáce trénovanie na skočkách bez bočníc? Tie zapichovacie skočky sú ľahké a nie je problém ich preniesť v obale na ramene.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Agility

Poslaťod jurinko » Str 31.07.2013 11:41

psovi to je podľa mňa jedno, akurát tebe to môže robiť problém, keď sa naučíš behať popri prekážke a potom zrazu tam bude na pretekoch bočnica :-)
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.07.2013 11:43

No, na cvičáku máme normálne prekážky, len potrebujem trénovať aj "doma".
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Agility

Poslaťod merri » Str 31.07.2013 11:55

V tom by som problem nevidela, ze v akej vzdialenosti bude clovek behat pri prekazke. Nevyhoda je v tom, ak by si chcela na takych skockach ucit psa napr. tesne obtacanie okolo bocnic. To je pre psa dost rozdiel, ci sa ma obtacat okolo tenkej tycky alebo pol metra sirokej bocnice.
Clovek sa prisposobi, len pes ma skor tendencie vytvarat si stereotypy. By som neverila, kym Berry nebola cela vyhukana z toho, ked prvy krat na treningu inde videla vyplnene bocnice. Neviem co sa jej v hlavicke vynorilo, ale namiesto tycky preskakovala bocnice. Asi tak meter vysoke. :pac:
Ine veci ale kludne aj na takych skockach, da sa trenovat aj vela inych veci, kde nemusi pes obiehat bocnice. :yes: Napr. taka skokova gymnastika je super vec na domace trenovanie.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Agility

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.07.2013 12:22

merri, dík :no:
počkám do ďalšieho tréningu a tam to preberiem s trénerkami
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility