Skoková gymnastika

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Str 30.03.2011 11:11

Ahojte Bubo mi začal zhadzovať skočky a behať dosť nekontrolovane . Tak sme sa rozhodli vyskúšať skokovú gymnastiku a upraviť techniku skoku. Ale ja som z toho uplný jeleň . Vedel by mi to niekto zrozumitelne dopodrobna vysvetliť? Prípadne dáke videá, články a pod? :smile: Viem iba o článkoch Katky Lerlovej ale aj tak v tom nemám jasno.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod katuusa » Str 30.03.2011 11:46

Ak nemáš skúsenosť s touto tréningovou metódou, je najlepšie zbehnúť na nejaký seminár, , predsa len Ti poradia lepšie, keď vidia ako pracuješ a čo potrebuje Tvoj psík.
Ja používam prvky skokovej gymnastiky na zahriatie pred tréningom (behám v largoch). Princípom je, aby sa pes naučil zapájať svalové skupiny, ktoré pri normálnom pohybe nevyužíva a tým pádom sa naučí skákať, respektíve u neho vybudujeme skokovú techniku.

Pár videí na ukážku (našlo sa v medzipriestore:)):
http://www.youtube.com/user/arcibico#p/u/7/_-1zvxDxgnQ
http://www.youtube.com/user/arcibico#p/u/4/L7ImFQK1fmU

Skoková gymnastika podľa Susan Salo
http://www.youtube.com/watch?v=DHif5BrE ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ipXgGb9Z6ls&feature=fvst

Tak hádam to pomože
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Str 30.03.2011 16:19

Škoda, že mi nejdú prehrávať videá, potrebujem aj ja čosi také :ua: . Arisko potrebuje trénovať techniku skoku kvôli chrbátiku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod katuusa » Str 30.03.2011 16:41

Ak má problémy s chrbátikom, myslím, že skákanie nie je najlepšia voľba. Skor plávanie by som volila.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Str 30.03.2011 16:45

Nie, mám to odporučené veterinárkou z Brna, že je to preňho vhodné. Nemá boľavý chrbátik, len sa mu prepadá a práve skoky mu pomôžu. Mám nejaké videá, ale tie sú mi na nič. Skúsim niekde zohnať počitač, kde si ich prehrám. Každopádne mi budú aj tieto užitočné (možno sú to tie isté).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod katuusa » Str 30.03.2011 22:19

Jasne, tak to je iné, ja som už zažila totiž, že majitelia vyhodnotili skákanie ako najlepšiu posilovaciu aktivitu pre jazvečíka s vyskočenou platničkou:/ No podľa tých videí sa dá toho hodne odpozerať. Dobré cvičenie je aj posilovanie na gymnastických loptách
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod ShiShinQa » Str 30.03.2011 22:37

Toto ma veľmi zaujalo :yes: , mať tak možnosť, rada by som to vyskúšala, ale aj tak neviem ako na to :ua:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Štv 31.03.2011 6:16

No tak ja som sa o tom dozvedela z tadeto http://www.lerl.info/katachyon/search.p ... omhlmenu=1 .
Ak som správne pochopila môžem mu dať za sebou radu napr. 5 skočiek na plnej veľkosti aby boli vzdialené tak že po dopade sa hneď odráža? Ako je to napr. tu:
http://www.youtube.com/watch?v=MxbnB_wp ... re=related

EDIT: Alebo takto ? Že tyčky sú všelijako vysoko? :angel:
http://www.youtube.com/watch?v=As7dLPD- ... re=related
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 8:39

Pheobe robila to s tými rôzne vysokými skočkami a v rôznych vzdialenostiach, aby si sledovala, čo kde a nie rútila sa dopredu ako tank. Ak si dobre spomínam pomohlo jej to. Aj keď ja si myslím, že u nej nešlo o nesprávnu techniku skoku, ale že bola pobláznená a hrnula sa dopredu skočka-neskočka. Naučilo ju to sledovať si skokovky. Viac by ti povedala Priscilla.

Ešte k Bubovi. Nie je problém v tom, že mu dávaš povel skoro/neskoro/neisto a pod? Aj to bývajú dôvody zhadzovania.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 9:26

Prečítala som si odkaz, vyzerá veľmi dobre :oo: .

Ak som správne pochopila, tak inverted style je toto a je nevýhodnejší:
Obrázok

a toto round style, ktorý umožňuje oveľa vyššiu kontrolu nad skokom ako takým:
Obrázok

Stále ale neviem, ako mám docieliť, aby skákal round, resp. aby si vyberal skôr tento spôsob. Inverted skáče keď je vo vysokej rýchlosti, ale to zas skáče vyššie (čo vidno aj na fotke). Tak neviem, čo je vôbec treba toto riešiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Štv 31.03.2011 10:14

Lindchen píše:
Ešte k Bubovi. Nie je problém v tom, že mu dávaš povel skoro/neskoro/neisto a pod? Aj to bývajú dôvody zhadzovania.


Snažím sa mu dávať povely ani nie príliš skoro ani nie príliš neskoro. Povel "cak" (otočenie okolo bočnice) mu však dávam o hodne skôr aby si to stihol v tej hlávke premyslieť.
Ono je to tak že je tiež dosť pobláznený a rúti sa vpred, pritom ešte šteká takže nepočuje ani niektoré povely. Minulý rok sme sa vlete učili len slalom a tam som ho učila že to má prefrčať čo najrýchlejšíe dopredu. A teraz robí presne to isté zo skočkami, beží čo najrýchlejšie dopredu a potom ide nekontrolovane. Už sa nahráva aj video na youtube o Bubovom zhadzovaní :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 10:26

Tak potom ide o to isté, čo robila Pheoba :yes: . Skús to riešiť s nerovnakou výškou a vzdialenosťou skokoviek.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Štv 31.03.2011 10:27

Tak tu je video Buba a zhadzovania tyčiek. Pomohla by nám na toto skoková gymnastika?


P.S1: Ten frontcross na začiatku si nevšímajte (nevydal :lol: )
P.S2: Ani pesnička nieje podstatná, nevedela som vypnuť zvuk tak som ho musela len nahradiť dakou poesničkou
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Štv 31.03.2011 10:30

Mne videá nejdú, tak ja neporadím :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod zeane » Štv 31.03.2011 10:42

kikul: dávaš povel pre skok?
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Ďalší

Späť na Agility