Skoková gymnastika

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod ShiShinQa » Str 13.04.2011 19:44

Offtopic: Pokým sa niekto z nás nestane psom, tak to asi nevyriešime :heh: Ale možno by stačilo byť jedným z "Bořičov mýtu" :hih:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Rehssi » Str 13.04.2011 20:06

temu hltam :lol: Akurat naozaj nemontujte sem sportovku. Moja bambula stylom sportovym- pri nohe, odhodim aport, vyslem cez lavicku- skoci mi ju prekrasne bez dotyku, este ma rezervu. Ale agility, to asi ani nechcite vidiet co mi tam stvara :heh:
na cvicak sme sli s tym, ze uz vedela ladne plachtit ponad tie lavicky, alebo muriky, spodnu priecku prakeru na koberce,... cokolvek sme vonku stretli. Vpustila som ju teda na parkur,... uz za sebou mala nejaky ten trening bez skokoviek a mala jasno v tom, ze ma byt rychla, az uvidi tunel treba eeeste zrychlit a vpalit dnu a ze sa narodila preto, aby agilitila. No magor. A skokovku poriesila tak, ze ju zrazila hrudnikom a tryskovala dalej, potom sa aktivoval mozog- panicka kricala hop... tak pol metra ZA prekazkou poskocila (akurat uz nebolo co preskakovat, ale tak posluchla, zlata...) :pac: za cely trening neskocila nic! Ani samostatnu prekazku... zdrzovalo ju to. A tak sme zacali trenovat skokovu gymnastiku v klude mimo cvicaku, aj ked som este nevedela, ze to ma taketo ucelene pravidla a rady. V podstate sme to aj sami intuitivne robili tak, ako je popisane. U Loty sa nejde intenzivne sa nevenovat skakaniu, lebo sama pocas treningov by mi na to nikdy neprisla. Preteky nech berie cert, no zalezi mi na bezpecnosti (ale ono to nastastie ide ruka v ruke :smile: ).
Na agilitach je vsetko rychle, psy sa strasne snazia, sustredia sa na okolie, na prekazky, na povely, kam majitel bezi, co chce povedat tym mavanim, kam dal aport, drzi ho, hodi ho???? :aaa:
Teraz robime na takej "banalite"- ucime sa bezat "nie IPO" (u nas obedience) sposobom. Vsimla som si, ze akonahle sa rozbehnem, Loty sa na mna zavesi pohladom, hlavu ma vyvratenu, casto sa mi pcha do drahy.
Tak mi je zatial cela gymnastika na nic, lebo nemoze skocit pekne, ked nevidi pred seba :nwm: Dufam, ze rovinkami to upravime.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Str 13.04.2011 20:14

A kuká na teba aj keď dáš hračku na konci sekvencie?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod ShiShinQa » Str 13.04.2011 20:24

Offtopic: Rehssi, jo rovinky by to napraviť mohli. Neviem či robíte spolu obedience, ale nemyslím si, že je vhodné v mladom veku psa robiť dve rôzny aktivity naraz, aj keď je to krásne sa mu takto venovať. Treba si vybrať čo bude to hlavné, buď obedience, alebo agility, lebo ja mám pocit, že keď sa mladý pes začne učiť prvé obedience, kde sa vyžaduje pozeranie na psovoda, tak pri agility to potom býva problém, lebo sa nevie od psovoda odlepiť a tým pádom ako píšeš sa o ňu niekedy aj potkýňaš, aj keď Loty vie o čo asi pri agility ide. Bary ak si si všimla má s tým tiež problém, lebo prv a častejšie cvičili obedience ak sa nemýlim :hi: (ak sa mýlim opravte ma, ale myslím, že takto mi to Silvuch hovorila :lol: ) Neviem, možno by bolo lepšie ak sa niekto chce venovať obom a hlavne agility, najprv psa zoznámiť s agility a potom začať s obedience, aby dané veci vedel poriadne rozlíšiť. Neviem možno sa mýlim, ale toto je môj pocit.
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Sabča » Str 13.04.2011 20:28

Offtopic: Venujeme sa OB celkom aktivne a dokonca si myslim, ze sa OB aj budeme venovat aktivnejsie, ako agility. Ale pri agilitach teda nemam pocit, ze by to mojho psa nejako poznacilo. Vidi prekazky a leti tam, nejaku panicku a toboz nie ocny kontakt nepotrebuje :lol:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod ShiShinQa » Str 13.04.2011 20:31

Offtopic: Sabča, nie je to pravidlo, ja len hovorím, že už som sa s týmto problémom u viacerých psov stretla :lol: Samozrejme sú psy, ktorí vedia situácie rozlišovať :yes:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Rehssi » Str 13.04.2011 20:50

nechat hracku na konci zatial nevieme, ale snazime sa tam dopracovat :lol: Ak ju tam polozim a odstartujem ju (co je same o sebe uspech, dasia vec na com musime vela vela pracovat su jej samostatne starty :pac: ), zabuda na skocky, zbodi ich alebo "len" obehne, vynimocne dokonca podlezie, vsetko napriek mojmu "HOP!".
Ono my sme dva mesiace (!!!) pracovali na skakani ako takom, aby sa jej osvalili nohy, ziskala istotu a prax castym opakovanim cez rozne jednotlive prekazky. Casto totiz zabudala na to, ze ma zadok a kolenami obcas skaredo vrazala do prekazok. Vsetko z nepozornosti a poblaznenia, nie ze by to mala vysoko alebo by nevladala, na to davam velky pozor. Jo a este sme museli odstranovat, ze sa rada odrazala- mysim, ze sa jej pacilo, ze sa z vyvyseneho miesta vymrsti eeeste vyssie. No nenecha ma nudit sa :heh:
Vyslovene agilitnemu skakaniu sme sa mohli zacat venovat az tento mesiac, no a stihli sme tri ci styri lekcie... Ide to pomaly... Medzitym som zlepsila odkladacku mimo prekazok, vydrzi aj ze odhodim lopticku,... jedine co nevie je vydrzat je na parkure. na cvicaku a najnovsie aj na mojich prekazkach. Preto mame take male vysledky ohladom zhadzovania, 3/4 treningu jej vysvetlujem, ze najviac sa zabavi, ak pocka na povel.

no a k tomu obedience- nemam pocit, ze by sa mi s agilitami bilo. ja po nej vyzadujem ocny kontakt ked na povel "k nohe". Nie ked volne bezim, ani na prechazke, ani nikde, len tych par minut, co cvicime OB... A som si ista, ze na mna na parkure nepozera lebo OB, robila to od steniatka. Ked bezim, je to podla nej sranda, tak na mna fanaticky pozera a hadze sa mi pod nohy.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Str 13.04.2011 20:57

Problém to robiť môže, ale nemusí. Aris robí tiež OB, čiastočne aj dogdancing (kde sa tiež vyžaduje očný kontakt) a problém na parkúre nemá. Aj keď Aris robí všetko a nič poriadne, prasiak :heh: . btw, aj závislosť a naviazanosť na psovoda môže u niektorých psov vyvolávať stále sledovanie a to nemusí ani robiť OB.

Ale k Rhessi. Podľa mňa, keď budeš postupovať podľa toho, čo sem dala windy, t.j. aj s tým, že odmena je na konci sekvencie a pes beží viac-menej bez povelu po hračku. To ti radím len ako nápad, či to bude fungovať, netuším, ale vychádzam z toho, že ak máš odmenu ty, tak pes bude sledovať určite. Aris má tiež tú tendenciu, ak mu dávam uzlík a naťahujem sa s ním, skáče s hlavou hore a natočenou na mňa (niekedy kvôli tomu vrazí do prekážky), ale keď mu ju hádžem v smere dráhy, tak skáče dobre.

Aha, medzitým príspevok, idem čítať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Silvuch » Str 13.04.2011 20:57

Takto to ja poviem.. Sice budem dost OFF.

Tiez si nemyslim, ze pes je popleteny, ak robi dva sporty naraz. Vsetko v mladosti, je len navadzanie, ako by to malo v buducnosti vyzerat. U mna je chyba taka, ze som sa venovala hlavne poslusnosti a nie agility. Ocny kontakt mame vybudovany (ako ste si vsimli na agilitoch) nadmerne (ale taky besny mame iba na agilitoch a nikde inde), bezne po vonku ma tiez nesleduje ako sokol, dokonca mam s tym niekedy aj problem pri cviceni. A ucime ho aj daleke vysielacky, kde na povel vpred leti do aleluja :heh: Pri agilitoch do mna skace, kuse, je nervny, nevie co ma robit, je moc rychly, prekazky este nepozna. Je to len moja chyba, ze sa mu v tomto malo venujem. Raz som prisla na cvicak po celodennom behu a bol uplne skludneny, unaveny, sustredeny, dokonca spravil viac prekazok za sebou bez chyby.. Asi ho budem vybehavat. :heh: .. Snad Kristinka pri mne nestrati trpezlivost,. Skusim ho tuto nedelu vybehat do skapania pred treningom...

ja preto, aby som odburala tu prilepenost na mne ani nenosim lopticky, ani pamlsky a ako odmena mu bude musiet stacit nasledujuca prekazka. Pripadne ich davat za prekazky, nie odomna, kde asi bude kamen urazu.


AHA, medzitym dva prispevky, idem citat. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Rehssi » Str 13.04.2011 21:05

ako Silvuch- chcem mat taku sledovacku ako na parkure aj pri OB a DD :heh: ale ja viem o com to je- OB je "nuda", ona chce pohyb! akonahle sa rozbehnem na holej luke a snazim sa ju nagivovat akoby na parkure- bezim cik cak, pes prepne, pohlad fixuje na mna a poskakuje okolo. Toto musim nacvicit, potom mozem zacat pracovat s prekazkami. So skokovou gymnastikou sa to nevylucuje, ak budem stat a pes si to sam prejde. Len bezat este nemozem :ach:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod ShiShinQa » Str 13.04.2011 21:10

No takže, agility má v sebe niečo, nejakú tajomnú energiu, že všetci psy bláznia len tam :heh: Okrem môjho vyžlovského samozrejme :ach: Tak sorry, nebudem to v OB :lol: :hi:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Silvuch » Str 13.04.2011 21:13

Offtopic: :heh: ja si to tvoje vyzlovske vymenim za moju bestiu, nech mam srdce na spravnom mieste :heh: :hi:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod šeltie » Str 13.04.2011 22:40

mozno by ste mali začať uplne odzačiatku ... nebehat sekvencie začať s obiehanim okolo bočnic s tyčkou na zemi .. robiť len 2 skočky vedla seba pes sa tak viac sustredi .. a hlavne sa sustredte aj sami na seba chaoticke vedenie psovi ublizuje nie pomaha skuseny psovod by vašich psov zvladol za par treningov treba sa zamerať aj na seba a nie na psa .. a ako hovorim začať od začiatku robiť osmičky na skočkach a potom si pridať 2 skočky ... nelamať hlavu psovi so sekvenciami a parkurmi ... pes sa nauči viac na vas sustrediť a potom mozte prejst na sekvencie
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Rehssi » Str 13.04.2011 23:11

seltie ak si myslela mna, my sme na uplnom zaciatku, krok spat je akurat tak von z cvicaku :heh:
EDIT: este by som chcela povedat, ze som sem nepisala aby som sa postazovala, "odpovedat" som prvy krat klikla ako reakciu na to, ze skokova technika je zbytocna vec a psy to netreba cielene ucit. Chcela som vam predstavit psa, ktory to potrebuje :smile: Moze to vyzniet, ze sa nam s Loty nedari, ale naopak, mame ciel a problemy postupne eliminujeme, len to chce cas a vela vela trenovat :smile:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Ned 17.04.2011 0:25

Po treťom tréningu "podľa" windy (alebo štvrtom?):

Obrázok

Aj keď, nie vždy sa zadarí :smile: . Zajtra budú možno sekačky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility