Skoková gymnastika

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wami » Pia 08.04.2011 15:22

Windy
moc díky za ukázku nástřel... sháním to už nějakou dobu, bohužel neúspěšně... dává mi to smysl - koně člověk taky učí skákat a když to nejde, není to chyba koně, jezdec přece koně netrestá za shozené břevno (zatímco psy trestají psovodi za laťky často)...

jen - neuměla jsem si to dřív převést tak hezky od koní ke psům... ale myslím, že na tohle není nikdy pozdě... :jop:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Pia 08.04.2011 17:21

Máme za sebou druhý tréning skokov. Zdá sa mi, že pes na túto metódu dobre reaguje. Síce mi nezvykol nikdy nejako enormne zhadzovať, ale je vidieť, že sa viac sústredí a myslí na zadné nohy, celkovo koordinácia pohybov je viditeľne lepšia. Budeme to trénovať, aby si to dobre zafixoval, zatiaľ spokojnosť :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod kikula22 » Sob 09.04.2011 23:15

Tak ja že idem zafrajeriť a na cvičaku postavim druhu sekvenciu od Windy. No a trošku nevidalo :heh: Keď som to pozerala na nete tak som zistila že to malo byť uplne inak ako som to ja postavila. Ešte ktomu som mala rozbesneného psa tak vzniklo toto:

Obrázok

ponaučenie je že už nebudem robiť nič narychlo bez dakeho väčšieho premyslenia :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod DeNnY » Ned 10.04.2011 17:08

zlatý :lol: ..to akože preskočil obe na jeden odraz?? :heh:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Uto 12.04.2011 0:04

Po troch tréningoch skokovej techniky skáčeme takto - s pomerne veľkou rezervou (trošku zbytočne, ale to sa utrasie) a pekne s kontrolou zadných nožičiek (za celý nedeľný tréning na cvičáku zhodil len jednu tyčku, do ktorej vrazil celým telom, pakôň :pac: ):

Obrázok
Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wer » Uto 12.04.2011 11:14

inac sranda, ja robim sportovu kynologiu, my tam mame akurat skok vysoky (1 m) a skok splhom (A) a mna ucili, ze spravna technika na skok vysoky je zadne nohy pod seba - nie tak natiahnute dozadu. moj pes tak aj skace, tiez s rezervou, vzdy bez dotyku. len ma tak zaujalo, ze cim to je, preco je odlisna technika? ze na agility to je v behu dopredu, ze ma vacsi prietor na odraz a ze viac-menej skace aj do dialky? a nema potom skor tendenciu zavadit o prekazku?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Uto 12.04.2011 11:30

Teraz budem len tak uvažovať (možno niekto skúsený odpovie), ale mne sa zdá, že ide o rýchlosť. Pes by mal skákať na plocho (preto som aj písala, že má zbytočnú rezervu, stráca tam čas). Má takto aerodynamický tvar a tento typ skoku mu umožňuje pri minimálne strate času a rýchlosti dopadnúť tak, aby správne nabehol na ďalšiu prekážku. Zbalenie nôh pod seba ho musí spomaliť, už len kvôli odporu vzduchu a tiež kvôli koordinácii svalov na tento úkon :nwm: . V športovke už nenabieha na inú prekážku, takže je tam v podstate jedno, ako rýchlo dokáže bežať ďalej a ako si skoordinuje doskok a celý ďalší pohyb. To je moje vysvetlenie, ale možno to tak nie je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod šeltie » Uto 12.04.2011 11:56

su psy co skaču aj z nohami pod sebou zaleži individualne od psa všeobecne to ale považujem za zlu techniku skoku a dalšia asi najlogickejšia vec prečo skače pes 1metrovu podotykam METROVU prekažku z nohami pod sebou bude asi tym že ma meter ne 20, 40 alebo 60 cm a tym padom neni pre psa tak jednoduche skočiť ju takymto štylom aj keby bol tvoj bigel schopny tu metrovku preskočiť skakal by ju určite s nohami pod sebou pochybujem že by mal štyl skoku ako pri agility
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Uto 12.04.2011 12:03

šeltie píše:aj keby bol tvoj bigel schopny tu metrovku preskočiť skakal by ju určite s nohami pod sebou pochybujem že by mal štyl skoku ako pri agility

Hm? Nebavili sme sa o mojom bíglovi, ale o tom, že prečo je v agility lepšie skákať takto a prečo sa v športovke skáče zase inak. Aspoň tak som pochopila otázku ja :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wer » Uto 12.04.2011 12:04

no ale ta metrovka je pre velke plemena, tyka sa to sportovej kynologie (IPO, SchH, SVV). :no:

a podotykam, ze su psi, co to skacu takou technikou - s nohami vzad. ale maju skor tendenciu zavadit o prekazku, podaktori sa aj zavesit na nu.. :lol:

asi to bude tym, ze sa viac treba odrazat z miesta, preto je efektivnejsie mat nohy pod sebou, pod kontrolou :nwm:

a hej, to bola len taka otazka, zamyslam sa nahlas...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Uto 12.04.2011 12:08

Je možné, že v tom behu pes skoro až letí a je to tak preňho aj výhodnejšie. Ináč, aj v agility veľa psov zavadí o tyčku, to je vlastne jedna z príčin zhadovania a tá technika sa učí práve na kontrolu zadných končatín, že ich akoby vykopne vyššie, či ako to popísať. Mne príde to zbalenie nôh pod seba ako rizikové, pretože aj nimi musí zavadiť, či nie? Máš nejaké foto? Mňa by to zaujímalo.

btw, je jedno ako sa to pes naučí a ako to robí, hlavne, aby tyčka ostala na mieste :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wer » Uto 12.04.2011 12:16

fotos teraz nemam, ale vidis, tak ma napadlo, ze by stalo za to to nafotit tak za sebou v serii, ze ako a kedy ti psi nohy ukladaju... ten styl a ten styl. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod Lindchen » Uto 12.04.2011 12:18

To je dobrý nápad :yes: . Spýtam sa na cvičáku, čí ma niekto takú funkciu na foťáku, že bude robiť veľa veľa fotiek za sebou, a niečo také spácham :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod šeltie » Uto 12.04.2011 12:28

neviem ale riešite tu niečo čo je pre psa prirodzene .... a logicke že ked skače pes z miesta vysoku prekažku tak tie nohy prirodzene vacsinou ma pod sebou kdezto ked pes bezi v rychlosti tak samozrejme že ma taky štyl skoku to je ako pytat sa prečo ked kon cvala tak neklusa ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wer » Uto 12.04.2011 12:32

:ach:
podla mna sa tu riesi skokova technika... takze :nwm: nuz a pri agility sa nikdy nevyskytne prekazka, ktoru treba skocit z miesta..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility