Skoková gymnastika

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wami » Pia 09.09.2011 18:39

s tím timingem to podle mě není tak docela pravda... u Melzí, která má na agi milion povelů a každá situace mezi 2 překážkama má málem vlastní povel, tak tam by to šlo - ale těch povelů je pak moc, kolikrát pak ze mě intuitivně nevypadne ten správnej...
ale Berunku jsem si už učila běhat převážně na sebe a na svůj pohyb, což se pak časem dá i na dálku, ten pes tě bude registrovat, ale teď ta nesehranost může způsobovat různá nedorozumění...

jen mě doteď nikdy nenapadlo to její točení přes držku spojovat s timingem, pořád jsem to brala spíš přes techniku pohybu... :pac:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod katuusa » Ned 25.09.2011 21:54

Ak môžem pridať svoju trošku do diskusie, súhlasím so zeane, že by pomohol stranový povel, pretože ak je pes fixovaný na Tvoje pohyby, podľa videa si mu povel o točení do strany a následnom prekonaní prekážky dala neskoro, až keď dopadol a to, že brzdila držkou bol už len výsledok snahy dobehnúť ťa. čo mi však udrelo do očí ako prvé je povel rukou, vystretá ruka proti psovi s otvorenou dlaňou je povel "stop" alebo "spomaľ". Skôr by som použila pohyb telom bez ruky alebo ak tak otvorené plece - teda vystretá ruka smerom k psovi, ale zvyšok tela (hlava, trup, nohy) idú v smere pohybu.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wami » Ned 25.09.2011 22:37

katuusa píše:Ak môžem pridať svoju trošku do diskusie, súhlasím so zeane, že by pomohol stranový povel,

mám povely pro těsné stahování kolem bočnice, a to na obě strany, ale nevyhovuje mi učit psa přímo stranové povely ve smyslu levé a pravé, vodím trochu jinak... :smile:

pretože ak je pes fixovaný na Tvoje pohyby, podľa videa si mu povel o točení do strany a následnom prekonaní prekážky dala neskoro, až keď dopadol a to, že brzdila držkou bol už len výsledok snahy dobehnúť ťa.

ano, na tom jsme se už shodli s více lidmi, vzniká to z toho, že jí ještě nedůvěřuju a moc jí hlídám, pak nejsem včas s dalším povelem... ale jak už jsem psala, je to dobré zjištění, původně mě ta spojitost nenapadla :jop:

čo mi však udrelo do očí ako prvé je povel rukou, vystretá ruka proti psovi s otvorenou dlaňou je povel "stop" alebo "spomaľ". Skôr by som použila pohyb telom bez ruky alebo ak tak otvorené plece - teda vystretá ruka smerom k psovi, ale zvyšok tela (hlava, trup, nohy) idú v smere pohybu.

nemyslím, nikdy jsem si nehlídala, jestli mám dlaně otevřené nebo v pěsti, většinou (podle videí, sama o tom nevím :ha: ) vedu třemi prsty... :lol:
samozřejmě je tam protiruka pro zbrždění a převedení pohybu psa, zbytek si bohužel podle popisu neumím představit, to bychom se musely vidět naživo (a protože nejsem pohybově nadaná, fakt mi to písmem nevysvětlíš :nwm: :ha: )

každopádně, už jsme v trénincích o kus dál a točení přes držku už se nám celkem dlouho vyhýbá, tak snad to půjde pozitivním směrem i dál... :angel:

ale díky, aspoň se tu trochu diskuze hýbe :aplause:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod katy.charlie » Pon 25.06.2012 15:45

Ahoj,

mala som obdobný problém z mojim borderákom a tiež som sa ho snažila riešiť... Tento rok sa to zlepšilo, od začiatku roku sme začali pravidelne zahrňovať do tréningov skokovú gymnastiku.. Ale čo okrem toho, pozerala som na tvoje video a:
- otočka na začiatku, pri ktorej padala tyčka, bola urobená v dobe, keď sa pes chystal do odrazu a do skoku, takže si robila nejaký pohyb, ktorý je mu nežiaducí a tak spustil nohy pod seba, tým pádom zhodil tyčku. Odstraňovanie tohto problému je jednoduché - načasovať, kedy robiť otočky, ako a kde sa pohybovať tak, aby som mojmu psovi nezavadzala v trase, tzn. otočku, alebo čokolvek pred psom, je treba robit v dobe keď pes ešte nie je v lete, takze hodne času dopredu...
- no a pri ďalšej ukážke zhadzovania pri stahovačkách okolo bočníc - to samé, točila si sa a pes ešte nebol dopadnutý na zemi a už si sa zároveň rozbiehala na ďalšiu skočku, takže počkať čo pes dopadne, a teprv sa rozbiehať - tak či tak, než po dopade obkrúži bočnicu ty máš 1-2 kroky náskok na ďalšiu prekážku!

Je to a záleží to len na správnom načasovaní tvojho pohybu. Skokovou gymnastikou pomožeš ku správnemu skoku, aby neskákal vysoko, neodrážal sa skoro a nedopadal blízko, alebo priamo do skočky. SG dosiahneš oblúčkovitého skoku na cvičeniach "SET-POINT", ktoré je základným cvičením u SG, ktoré určite budeš mať možnost trenovať aj doma na dvoch skočkách, kedy jedna skočka predstavuje retardér a druhá je na plnej výške, cca 4-5 stop od seba :)

Inak skokovu gymnastiku podla videí nenaštuduješ, ja som sa učila z časopisu CleanRun, kde bol podrobný popis aj vzdialeností a jednotlivých cvičení :)

Veľa štastia! :aaa:




kikula22 píše:Tak tu je video Buba a zhadzovania tyčiek. Pomohla by nám na toto skoková gymnastika?


P.S1: Ten frontcross na začiatku si nevšímajte (nevydal :lol: )
P.S2: Ani pesnička nieje podstatná, nevedela som vypnuť zvuk tak som ho musela len nahradiť dakou poesničkou
katy.charlie
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Skoková gymnastika

Poslaťod moschino » Pia 07.10.2016 11:03

Tak možno niekomu pomôže pár článkov, videí, príp. sa nájde niekto, kto zodpovie otázky a poradí v prípade potreby :smile:

"Skokové řady rozšiřují šikovnost psa. Stejně jako zumba, pilates či břišní tance třeba šikovnost psovoda. Není to ale samospasitelné.
Pro psa jsou cvičení srozumitelná. Proti agility, kde musí hlídat kupu věcí, jsou skokové řady jasný úkol a na skoky je klid.
Pes se nenutí, příliš nepovzbuzuje, psovod by měl být trpělivý. Při cvičení horké psí hlavy chladnou, posiluje se odložení. Cvičí se opravdu krátce, protože drilování je k ničemu. Pokud ten názor nemáte, dopřejte si dvojnásobný trénink zumby, případně v kuse opakujte dokud děláte sebemenší chyby a zamyslete se, zda vám to pomůže, pohybovat se sebevědoměji, lehčeji a jistěji."

Zdroje: články Susan Salo v časopise Clear Run 2007, 2008

Pár článkov od Katky Lerlové nájdete tu:
http://katachyon.lerl.info/view.php?cisloclanku=2011020003
http://katachyon.lerl.info/view.php?cisloclanku=2012110001
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod wer » Pia 07.10.2016 11:06

wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skoková gymnastika

Poslaťod moschino » Pia 07.10.2016 11:08

hej, už som zistila :pac: písala som viki
(ale keď to človek hľadal inokedy a potreboval, tak nájsť niečo... :prd: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Agility