Parkúry a sekvencie

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Parkúry a sekvencie

Poslaťod Iwka » Sob 09.10.2010 16:30

Ahojte, napadlo mi, že by tu mohla byť aj téma o parkúroch a sekvenciách, ktoré beháte, môžte sem dávať nákresy, čo ste v poslednej dobe zabehli, môžme tu viesť diskusiu o rôznom vedení na jednotlivých parkúroch...

Tak začnem, túto sekvenciu som navrhla v agility tábore, aj sme ju behali, nezačína sa síce jednoduchou skokovkou, je to skôr také tréningové. Zabehli sme to čisto :p

Obrázok
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 10.10.2010 9:16

jejdanenky to naozaj znelo strašne ako som to popísala s tými kadejakými cudzími názvami a tak radšej upravím a jednoduchšie :smile: v podstate je to jednoduchá sekvencia, ktorá sa dá ísť aj z ruky. začiatok pekne na ľavú ruku až prakticky do tunela a potom bežím popred 4 už na pravú ruku, za 6 buď krížim, alebo spravím francúzsku otočku a preberiem si psíka opäť na ľavú a navediem cez 8 do tunela. Z tunela si beriem psíka na pravú ruku, sťahujem si ho k sebe po 10, prípadne idem s ním k 11, povel okolo a tiež na 12 a utekáme na kruh :smile: Samozrejme každý má svoj štýl, môže bežať úplne ináč, ale takto nejako by som to šla asi ja. :smile:
Naposledy upravil Natalia a Biff dňa Uto 19.10.2010 11:57, celkovo upravené 2
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Iwka » Ned 10.10.2010 9:56

Ja som to bežala s pomalším psíkom tak, že som šla 1-5 všetko na ľavú. Psika som si vybrala z tunela lavou rukou, 6 sme šli na ľavú, ale pri preskoku som už dávala povel ,,poza" - zaradenie sa na pravú stranu a spravili sme francúzsku otočku. 7 skočíme na pravú, po nej frontcrossom preberám psíka na ľavú a 8 a 9 ideme na lavu. Psíka z tunela vyberám zase na pravú, po 10tke hneď kričím povel ,,na" - nech za drží pri mne a d=avam povel ,,kolo hop" , nech skočí z druhej strany. 12 zavelím rovnako a 13 ku dobehneme na pravú :)

Dalo by sa aj z tunela (5) vybrat psika na pravu a bezat az po 9nu na pravu, lenze moja psica by pravdepodobne skocila 6ku z druhej strany, takze takto to mam istejsie .
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 10.10.2010 10:28

v podstate podobne to máš ako ja :smile: Po tej 5 ako navedieš psa do tunela som to myslela tak, že psíka do tunela vediem na ľavú ruku a akonáhle je v tunely, premiestňujem sa pozdlž 4,6, robím frontcross, stojím už z druhej strany 4 a ukazujem pravou rukou cez skočku na 6 hop a bežím na 7. Ak sa podarí, tak v stredu máme tréning a postavím túto sekvenciu, že ako by som ju zabehla naozaj. Po 7 urobím buť rarecross alebo frontcross, uvidím ako to stihnem, ale myslím, že ten FC by som mohla dať. Po 10 by som chcela skúsiť to cúvanie a vedenie na ľavú, tak uvidím či je to reálne, alebo to tak dobre vyzerá len v mojej predstave :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod zeane » Ned 10.10.2010 14:50

1-5 na ľavú, u mňa tiež prakticky bez náskoku. Žiadny veľký rozbeh. Nad 2 dávam povel pre oblúk, zároveň rozbieham na rovinku 3-4-5, 5 je vysielačka, ja si robím pozíciu ZA 6, Bo privolávam cez skočku na pravú ruku. 7-8-9 je rovnaká rovinka, len na pravú, Bo navádzam zo 6 na 7 plytkým V-setom. Tunel 9 opäť vyšlem. 10 čakám (podľa obrázku) pod skočkou, prakticky chrbtom tesne pri 4. Pravou rukou navigujem na 10, psa preberiem na ľavú "pri mne" smerom šikmo dolu "pod" 11, samotná 11 je potom len mávnutie ľavou rukou od tela. Na 12 by som asi použila spin - akurát ho prenášame do parkúrov - čiže oslovím psa, zostanem (výnimočne) stáť, psa pošlem poza seba s povelom pre spin + hop a potom už len kruh.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Psycho_Girl » Pon 11.10.2010 18:46

ja som si teraz pozrela video z toho parkuru a ta 11 sa bezala z druhej strany :lol: nebezala sa okolo ale isla vpred.
a najlepsie bolo ked sme to bezali so zaviazanymi rukami :lol: :lol:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Psycho_Girl » Pon 11.10.2010 18:48

alebo to uz bol iny parkur na tychto prekazkach ? :lol:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Iwka » Pon 11.10.2010 18:57

myslim, ze potom sa inac poprehadzovali cisla :) No to som videla, ked ste behali som si vravela, ze tak toto by som behat nechcela :) A dali nam to behat na Letnom Pohari Hier :)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Lenka & Connie » Pon 11.10.2010 19:04

Mna ten parkurik natolko zaujal, ze som ho skusila aj ja. :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=DtLE8hbYHXk
Lenka & Connie
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: NMnV

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod calwen » Pon 11.10.2010 19:12

Leni :oo: :oo: :jop: :jop: :jop: KRASA! :smile: Uzasne vam to beha, Billienka je mooc sikovna baba :winner: :king:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Lenka & Connie » Pon 11.10.2010 21:35

jéééjda, ďakujeme calwen. :hi:
Ja som trpla, co na to poviete, ked som tu citala tie navody, (frontcross, blindcross, povel pre spin + hop), no nebolo mi vsetko jedno a pre viac-menej samouka priam desive ... :smile:
Lenka & Connie
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: NMnV

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod šeltie » Pon 11.10.2010 21:41

neber to tak važne teoria vyzera zaujimavo ale na parkure ti moc nepomože :no:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod calwen » Pon 11.10.2010 21:42

Velmi dobre sa na to pozera :jop: :yes:
To kym ja s nejakym mojim psom zabehnem cosi tak pekne, tak budem vazne oslavovat :heh:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod zeane » Pon 11.10.2010 21:47

:lol: jo, Leni, aj to tvoje vedenie sa dá tak príšerne popísať, neboj... :haha:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Parkúry a sekvencie

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 12.10.2010 12:37

Lenka & Connie píše:Mna ten parkurik natolko zaujal, ze som ho skusila aj ja. :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=DtLE8hbYHXk

:jop: krásne ste to zabehli. Mne tam napadlo, keď na to pozerám, že po prvom tunely by som kľudne prebehla popred skočku číslo 4,6 a viedla na pravú ruku buď až do tunela č9, prípadne s mojím by netrebalo až k diere, takže by som šla len k okraju prekážky č.8,10 a počkala ho tam potom buď tak ako šla Lenka, alebo cúvaním na ľavú nejako. zajtra máme tréning tak skúsim to tiež postaviť a natočiť.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Ďalší

Späť na Agility