Motivácia

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Motivácia

Poslaťod Marianne » Uto 22.09.2015 19:21

Ťahanie som skúsila to sa mu tiež nejak nechce, ale pachové práce by mohli byť fajn, záchranárčinu tiež môžem skúsiť :) Nemyslím si, že zdravotný problém, lebo inak je vo všetkom OK a ani skákanie/behanie bežne mu nerobí problém. Aspoň, že Denyho to baví, lebo inak by to nebavilo ani mňa.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Motivácia

Poslaťod elfinka » Uto 22.09.2015 20:21

Aj pri pozitivke sa da na psa privelmi tlacit, staci ked mas z toho jeho neskakania pokazenu naladu a velmi velmi chces aby skocil, a citlivejsi pes z toho moze byt v strese - pre toto napriklad nam vobec nefungoval klikertrening zo zaciatku.
(a ak nechce za ten svet skocit, by som radsej tu skocku zjednodusila, az po brvno na zem ak by bolo treba, nez mu uhnut a ist na inu prekazku - ale ja sa do agilit nevyznam, len mi to pride ze takto si len upevni "ked sa mi nieco nepaci, tak to robit nemusim, oni ma poslu potom inam")
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Motivácia

Poslaťod aNeMiC » Uto 22.09.2015 20:40

Ano ano... Ja ked som Carmen labradorku ucila pred troma rokmi oboehanie okolo bocnic a jej to neslo som znervoznela a napriek tomi, ze som sa hrala na stastnu ona to vycitila a nechcela skakat. Vzdy ked znervozniem, psa zavrem... Radsej netrenovat dokym sa ukludnim.
Ale to tvoj pripad.byt nemusi. Mna to len napadlo po tom, co napisala tu vysie Elfinka
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Str 23.09.2015 5:59

elfinka :jop:
tá motivácia je celá veda. Ja mám dva psy, vyzerajú podobne, ale tak rozdielne povahy že až. A s každým pracovať inak, celkom náročné :lol:
a určite netlačiť na pílu. To inak nechápem, niekomu nechce pes preskočiť skočku, a keď to aj urobí, človek od neho chce hneď ďalšie dve :pac: načo?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod aNeMiC » Str 23.09.2015 6:17

moschino, no ja mam podobne. Kedze som bola zvyknuta na Carmen ako som s nou pracovala tri roky... Prisla Afya a musela som si zvykat na mnohoo veci ale tak po tich troch tyzdnoch to je uz lepsie :-D napr.Carmen je naucena bohuzial na uplatky, Afyi staci hracka alebo pochvala a ke stastna
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Motivácia

Poslaťod Marianne » Štv 24.09.2015 15:55

Díky za rady. možno to pôjde, ale veľmi veľmi pomaly a úplne v kľude.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Motivácia

Poslaťod aNeMiC » Sob 26.09.2015 8:03

Tak, tak :-) vsetko chce cas podla mna. Postupom casu urcite najdes v com je chyba :-)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Motivácia

Poslaťod Marianne » Sob 26.09.2015 16:34

Keď sa nad tým tak zamyslím, myslím že je to tak ako povedala elfinka, až príliš som chcela, aby skočil aspoň raz už som z toho bola nešťastná, že bol v strese. Dosť ma aj konejšil, odkláňal hlavu,oblizoval sa, zíval dokonca raz vstal a tváril sa že niečo ňuchá a úplne najšťastnejší bol keď sme na konci už v pohode ešte urobili zopár základných cvikov vtedy hneď začal vrtieť chvostom. A ja som skúšala dať tú prekážku aj úplne nizučko a aj tak tam nechcel ísť, Je to s ním dosť ťažké, lebo on stále presne kopíruje moje nálady, Deny to tak nerieši, reaguje na to, ale nie tak prehnane.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Motivácia

Poslaťod aNeMiC » Ned 27.09.2015 20:02

Mne sa s mojou labradorkou, Carmen stávalo hento tiež. Ma napadlo, behá za aportmi? Skús mu hodiť aport tak, aby prebehol cez skočku... ale aby bola laťka úplne nízko a keď sa s ním budeš preťahovať s hračkou, vyskúšaj kráčať cez skočku :smile: ja som to tak robila, ale zabudla som to spomenúť - pomohlo
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Motivácia

Poslaťod wewerica » Uto 29.09.2015 12:01

ako ste riesili ked je pes az privelmi premotivovany na hracku? cvicili ste na nu dalej alebo radsej na pamlsok?
totizto ucim mojho slalom a ked mam hracku tak cista katastrofa,ide po nej hlava nehlava, vobec nesleduje smer kam mu ukazujem aj s hrackou nic,skace ako blaznivy, ked ale zoberiem pamlsok tak sa da pekne navadzat v slalome...
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Motivácia

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.09.2015 12:20

Ja som to riešila jednoducho tak, že som s Eliškou nacvičila najprv kľudy a šlo to.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Motivácia

Poslaťod aNeMiC » Uto 29.09.2015 15:03

Kdesi som čítala, že pamlsky sú na pozornosť a presnoť a hračky na rýchlosť :smile: takže najprv pamlsky až potom hračka (ja to tiež tak robím, ale vždy sa treba popri tréningu s tou hračkou hrať :yes: - ak má teda pes rád hračky )
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Uto 29.09.2015 18:18

Najskor upevnit poriadne na mlsky, potom skusat s hrackou. Mne zacal skakat acko, ak beham na hracku, ked na mlsku, tam krasne zbieha
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod wer » Uto 29.09.2015 19:39

to ako s hrackou mu ukazujes smer? :ha: to si neviem ani predstavit, ako by to mohlo fungovat. :heh: ked ma sledovat nejaky smer, tak tam tu hracku proste daj, nemusis ju drzat v ruke.... naved ho, aby prekazku spravne prekonal a za odmenu si moze vziat hracku.

s hrackami sa cvici milionkrat lepsie (ak su pre psa motivacia) - s pamlskami clovek nikdy nedosiahne taky drive - akurat je to narocnejsie pre psovoda vacsinou, lebo nedokaze pracovat s hrackou, aj koordinovat rozvasneneho psa. :ha: ak sa to nauci, je to na nezaplatenie :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Motivácia

Poslaťod hruska » Uto 29.09.2015 20:57

No moj ma taky drive ze az, raz dolame seba i mna. Musim natocit slalom medzi nohami raz :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility