Motivácia

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Motivácia

Poslaťod Klaudy » Pia 01.05.2015 12:32

Caute, tak ma napadlo. Poradte ako motivovat psa ked je horuco a nechce sa mu behat ? Pozorujem, ze akonahle je teplejsie a je mu horuco ked trochu pobeha tak potom je uz lenivy a vlecie sa ako slimak :smile:
A nemyslim len trening ale aj napr co v takej chvili ked je na pretekoch horuco a vy mate ist behat?
Klaudy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod hruska » Pia 01.05.2015 13:16

Motivujem ho tak, ze ideme k vode :lol:
Ale vazne tersz. V horucavach necakam od nikoho nic, bezi ako/kolko vladze. Ale my nesportujeme..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Motivácia

Poslaťod akuk » Pia 01.05.2015 16:36

hruska píše:V horucavach necakam od nikoho nic

asi tak :no:
na pretekoch mam stistko na psa, motivuje ho uz prostredie a poznanie, ze sa ide diat nieco, co ma sakra rad :lol:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Sob 02.05.2015 20:28

Ja s Baxym vôbec nebehám ani netrénujem od júna do septembra, iba výnimočne, ak je fakt dobré počasie, tak pod mrakom. Teplo mu nerobí dobre, tak to ani nesilím, nestojí to za to. Aj tak by behal len pomaly a asi by ani nebol zrovna nadšený z takého tréningu, keď v teple nevládze, ale "musí" behať
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod Ninqua » Pon 08.06.2015 18:49

Ahoj skús mať v ruke dáku dobrotku a hneď skočí ale ak nechce tak proste capni ho po riti a povec že fuj nesmieš ! A zase skoč hop alebo vpred
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Motivácia

Poslaťod Aris » Pon 08.06.2015 18:53

:pac: tak to ozaj nie
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Motivácia

Poslaťod AgiKokre » Uto 09.06.2015 8:31

To čo si dala :lol: :lol: :au:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Motivácia

Poslaťod Kamelia » Str 10.06.2015 9:27

Ninqua píše:Ahoj skús mať v ruke dáku dobrotku a hneď skočí ale ak nechce tak proste capni ho po riti a povec že fuj nesmieš ! A zase skoč hop alebo vpred



:prd: tak toto teda cesta neni, capat psa po riti v horucave (30 stupnov a vyssie) aby pracoval.

... je ine mat psa zaciatocnika a psa pretekara vybehaneho a potom mat psa, kt. kvoli povahe a zdravotnym problemom je pomaly a potom psa, kt. ide aj cez mrtvoly a agi miluje:)


takze kazdy by mal poznat svojho psa a nesilit to zbytocne :ahoj: su to citiace zive bytosti a nie stroje :vykricnik:



P.S. mas yorka? je vysetreny ortopedom? su nachylni na dedicne ochorenia pohyboveho aparatu (zial su tak zdegenerovane uz aj v chove PP kde neni zaujem chovat len na zdravych jedincoch) a aj to sa odraza na jeho vykone. Moja yorka ma od 3roznych vetov diagnostikovane LP a DBK, takze mi dava zmysel, preco bola pomala, nechcelo sa jej - kvoli zdravotnym tazkostiam. S agi som s nou skoncila, nema to vyznam ju trapit, stacia jej bezne prechadzky a santenie. Radsej som si zadovazila psa, kt. je zdravotne ok a povahu ma tiez genialnu na pracu.
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Motivácia

Poslaťod wewerica » Štv 16.07.2015 12:55

ahojte ja sa chcem opýtať na jednu otázku, začínam môjho psa učiť formou hračky. Začíname zatiaľ iba skočky, najprv sme mali jednu, keď pochopil povel teraz mám dve, že keď prebehne dve skočky tak mu hodím dopredu hračku...ako sa to potom odnaúča aby behal bez hračky? že si ju schovám a potom počkám dlhšiu chvílu kým mu ju dám ako odmenu? :nwm: pýtam sa preto že som na hračku ešte psa neučila, vždy som mala žravých psov len na pamlsky a tento je skôr hračkový typ, tak že aký je grif na to. Ďakujem :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Štv 16.07.2015 13:06

Postupovala by som skôr tak, že môže na hračku behať pomerne dlho, nech sa mu zafixuje jednak povel na danú prekážku a jednak celkovo tá práca s odmenou (hračkou). Hračku by som odbúravala až vtedy, keď sa mu to zapáči tak, že bude ochotný pracovať kvôli tej činnosti ako takej. To sa v agility dosť využíva, že odmenou je akoby (alebo aj naozaj) ďalšia práca. Záleží od psa, u prepnutých agiliťákov to môže byť problém a nehodí sa to, lebo pobehajú celý parkúr hlava-nehlava a zle sa s nimi potom robí, nesústredia sa na povely, ale samoodmeňujú sa prekážkami, ktoré sa im páčia.
Aris dodnes behá, ak zájdeme na tréning na hračku a to má 9 rokov. Bez hračky netrénujeme nikdy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod wewerica » Štv 16.07.2015 13:15

No hej ale myslela som skôr na súťaži keby som bola, tam už nieje hračka povolená pri behaní, či keď si ju dám do vačku môžem? :lol: fakt neviem, prvý krát mám závysláka na hračke, tak som trochu z toho ešte mimo že čo a ako s tým :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Motivácia

Poslaťod Lindchen » Štv 16.07.2015 13:27

Tam hračku nemôžeš mať ani vo vrecku. Akurát keď pôjdeš na súťaž, pes bude ovládať už prekážky na povel a bude vedieť súvislo behať bez zastavovania, pretože už bude vedieť, čo má robiť. Myslím, že sa nad tým zamýšľaš zbytočne skoro. Na preteky ide pes zväčša po trištvrte roku až roku pravidelného tréningu. Navyše, na štarte si môžeš nechať hračku a pes si ju po dobehu vezme, resp. mu ju dáš. Tak som robila vždy, aj na preteku, odmena vždy bola, v našom príapde skôr ako ventil, zakusnúť sa a vypustiť agilitnú paru :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Motivácia

Poslaťod Marianne » Uto 22.09.2015 16:55

Ja mám dva absolútne opačné problémy :D Jake mi z nejakého dôvodu nechce skákať ani na hračku ani na pamlsok, keď chcem skákať tak ma doslova prosí, aby sme to nerobili a nechce ani hračku (používa všemožné konejšivé signály keď ho na pamlsok alebo hračku lákam aby skočil) mimo parkúru sa hrá rád. Doteraz z toho nebol nadšený, ale aspoň nejaké 2-3 prekážky za sebou skočil, minulý tréning proste nič, tak sme to zakončili tým, že prebehol rovným tunelom a odmena. Fakt neviem ako ho motivovať keď motivácie nezaberajú, myslím že je z toho skákania v strese a preto nechce nič, lebo aj Šusta píše, že ak sa zvieratá necítia bezpečne pamlsky nechcú, ale prečo je v strese? Vždy sme na to šli čisto pozitívne, nemal žiadnu negatívnu skúsenosť okrem jedného pádu skočky, ale potom ešte dvakrát skočil a odvtedy vôbec.

Deny sa zase strašne trhá, aby sme išli behať, ide mu to perfektne (to ja robím furt nejaké chyby) ale keď idem na parkúr s Jakom tak začne vyvádzať jak zmyslov zbavený a vyvlečie sa z hocičoho(skúšala som všetko postroj,obojok pevne utiahnutý, polosťahovák) a potom s úsmevom priletí ku mne a chce behať.Zaberá len keď mi ho niekto drží.

Offtopic: Ak toto nie je pre Jacoba tak netuším, čo by som s ním mohla robiť, aby ho to bavilo, viem že by ho bavilo pásť a rád sa chvíľu naťahuje o hračku ,má rád deti (ale canisterapiu nemôžme na to je príliš nevyrovnaný), miluje riešenie hlavolamov :) ale fakt neviem aký šport mu vymyslieť, ale vidím že potrebuje psychickú aktivitu.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Motivácia

Poslaťod Bebis » Uto 22.09.2015 17:12

Marianne, mozno to pre toho psa jednoducho nie je :smile: skus s nim pachove prace alebo zachranarcinu, pripadne tahanie :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Motivácia

Poslaťod moschino » Uto 22.09.2015 17:16

poznám psa, pre ktorý tiež nechcel hračky ani pamlsky na agi tréningu. Nakoniec sa prišlo na to, že perňho bude oveľa lepšia odmena prechádzka, strašne sa na ňu tešil. Pán potom behal na vodítko, po prebehnutí parkúru si ho pripol a išli sa prebehnúť pri bicykli :lol: sranda, ale fungovalo

inak ak prestal pracovať len tak z ničoho nič, nemôže to značiť aj nejaký zdravotný problém? :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility