Motivácia

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Utekanie s parkúru

Poslaťod aliii » Ned 12.09.2010 9:59

oukey....dakujem za rady... :no:
skusíme to :yes:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Motivácia

Poslaťod Tiny & Teddy » Ned 26.09.2010 13:47

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o rady k tomu ako môžem motivovať môjho psíka (westíka) aby zrýchlil pri Agility či dogdancingu? :nwm: jeho to baví a zlepšuje sa len neviem ako mám dosiahnuť aby zrýchlil... na hračku sa on až tak rád necvičí (iba na parkúre kde sú prekážky za radom poukladané v jednej rovine a na DD necvičí bohvieako) a na mňamky on cvičí kus lepšie ale nie tak ako by som chcela :pac: vopred ďakujem :no:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: Motivácia

Poslaťod wewerica » Ned 26.09.2010 13:48

myslim ze westik nebude uplne nejaky rychli koli jeho tvrdej chrbtici (ak sa mylim opravte ma..) :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Motivácia

Poslaťod vavrena » Ned 26.09.2010 13:54

V sekcii Dogdancingu už je samostatná téma Dynamika psa pri cvičení, dokonca skoro úplne na vrchu :no:
Naposledy upravil vavrena dňa Ned 26.09.2010 13:54, celkovo upravené 1
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Motivácia

Poslaťod Tiny & Teddy » Ned 26.09.2010 13:54

ďakujem :angel:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: Motivácia

Poslaťod Anavi » Uto 01.05.2012 17:49

Myslím alebo dúfam že sa to týka agi lebo hranie je pri agi dôležité.Ja keď som s malou vonku tak sa nechce hrať.TAk som na to prišla aj prečo veĎ tá hračka neuteká a ju nebaví hračka čo sa nehýbe.Ale mali sme stretko borderiek na cvičáku a ten môj kprec pozá 3 borderky.Takže hneĎ na začiatku po 2 skočke mi odbehla za nimi(boli zatvorený) .A ani ku mne neprišla.(môže to byť aj tým že je beználady resp. bola ? ) Ďakujem
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Motivácia

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 01.05.2012 23:19

Pochybujem, záleží aj od veku psa a samo, ak nemá zvládnuté privolanie, tak môžeš volať koľko chceš. Vychovaný pes sa dokáže otočiť aj od psích kamarátov a prísť za tebou a rád.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Motivácia

Poslaťod šeltie » Str 02.05.2012 17:38

po dlhych rokoch prace so psami a začiatočníkmi vo vacšine pripadov je dovod takehoto spravania neschopnosť majitela pochopiť svojho psa - ludia nevedia pracovať so psom, beru psov ako stroje, vyžaduju od nich stale niečo ale spatne neponukaju nič. TJ. psa treba vedet zaujať , ak sa pes s vami nudí hlada si alternativu v okolí. Prave v 3 - 6 mesiacov je tato čast štepenia pozitivity zo strany majitela PRVORADA .. vela ludi to odflakne a potom čaka zazraky v neskoršom veku. Ak sa pes vonku nechce hrať CHYBA, ak psa mimo dom nezaujimam CHYBA, s tym všetkym treba začať niečo robit, poradiť sa u skusenejších al. naštudovať si metodiku na nete. zaklad je začať u seba - snažiť sa zmeniť spravanie ku psovi a najst mu alternativu v tom ako ho zaujať PRACOVAT S NIM HLAVNE VONKU A NIE DOMA NA DVORE KDE TO POZNA ! pes nemože rozlišovať to či je doma, alebo na prechadzke prvy zaklad uspechu. Ja som zastanca pozitivnej motivacie - to znamena chvalit psa / u mna to bolo s klikerom/ ked bol maly takmer za všetko, plny vačok odmien a odmenovat a odmenovať .. a hlavne nepresviedčať samych seba že niečo robite dobre ale uvažovať nad tym čo robite zle a možte spraviť lepšie. Na nijakeho psa sa neda spolahnut 100%, su to predsalen zvierata ale zvierata spoločenske, zvierata kt. musia chapať svoju poziciu vo svorke, až ked docielime uspešnu poziciu psa v rodine docielime aj fakt, že sa na psa možme spolahnut, že nas bude počuvať a brat nas ako autoritu. Určite by som fakt, že sa pes nezaujima vonku o hru brala ako prvu vystrahu, možu ta potom dalej totiž čakať komplikacie ako pri praci kdekolvek, tak pri agility. Co sa tyka odbiehania - ak nie si autorita pre svojho psa ani sa to nezmeni, pes musi chapať že najskor spravi čo od neho očakavaš a potom ma priestor na hru ale cez net sa taketo spravanie reiši veľmi ťažko ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Motivácia

Poslaťod aliii » Uto 15.05.2012 18:38

Ďakujem za tvoju radu a názor :) Určite máš pravdu,bola to moja vina a neschopnosť ... Teraz som to zistila a ľutujem to.Ako sa dalo napravili sme to ...žial skákať už nemôžme ale na cvičák občas ideme a baví ho to :) je s neho úplne iný pes...Tak ďakujem každému za rady,určite mi to niečo dalo :yes:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: Motivácia

Poslaťod x_mary » Sob 26.05.2012 16:11

šeltie píše:po dlhych rokoch prace so psami a začiatočníkmi vo vacšine pripadov je dovod takehoto spravania neschopnosť majitela pochopiť svojho psa - ludia nevedia pracovať so psom, beru psov ako stroje, vyžaduju od nich stale niečo ale spatne neponukaju nič. TJ. psa treba vedet zaujať , ak sa pes s vami nudí hlada si alternativu v okolí. Prave v 3 - 6 mesiacov je tato čast štepenia pozitivity zo strany majitela PRVORADA .. vela ludi to odflakne a potom čaka zazraky v neskoršom veku. Ak sa pes vonku nechce hrať CHYBA, ak psa mimo dom nezaujimam CHYBA, s tym všetkym treba začať niečo robit, poradiť sa u skusenejších al. naštudovať si metodiku na nete. zaklad je začať u seba - snažiť sa zmeniť spravanie ku psovi a najst mu alternativu v tom ako ho zaujať PRACOVAT S NIM HLAVNE VONKU A NIE DOMA NA DVORE KDE TO POZNA ! pes nemože rozlišovať to či je doma, alebo na prechadzke prvy zaklad uspechu. Ja som zastanca pozitivnej motivacie - to znamena chvalit psa / u mna to bolo s klikerom/ ked bol maly takmer za všetko, plny vačok odmien a odmenovat a odmenovať .. a hlavne nepresviedčať samych seba že niečo robite dobre ale uvažovať nad tym čo robite zle a možte spraviť lepšie. Na nijakeho psa sa neda spolahnut 100%, su to predsalen zvierata ale zvierata spoločenske, zvierata kt. musia chapať svoju poziciu vo svorke, až ked docielime uspešnu poziciu psa v rodine docielime aj fakt, že sa na psa možme spolahnut, že nas bude počuvať a brat nas ako autoritu. Určite by som fakt, že sa pes nezaujima vonku o hru brala ako prvu vystrahu, možu ta potom dalej totiž čakať komplikacie ako pri praci kdekolvek, tak pri agility. Co sa tyka odbiehania - ak nie si autorita pre svojho psa ani sa to nezmeni, pes musi chapať že najskor spravi čo od neho očakavaš a potom ma priestor na hru ale cez net sa taketo spravanie reiši veľmi ťažko ...


to čo si napisala je všetko pravda - tiež máme nejaké problémy, už ked to nie je odbiehanie, čo sme dlhu dobu riešili kadejak, tak je to presne to, že vonku je v strese, a neviem s tym nič urobiť. Akonáhle zistil, že cvičak je priestor na ktorý sa vraciame, tak to začal brať jak "svoje" a v strede parkuru, ak idu okolo ludia ktorych nepozna, tak proste začne stražiť.

Mam z neho čím dalej tým viac dojem, že to cele robí pre mna, a anie pre radosť. jeho nemotivujú hračky, nemotivuju ho pamlsky, nemotivuje ho nič, a obavam sa že ani to, že sa s nim vytešim po odbehaní ... :plac:

Písala si naštudovať si metodiku, máš nejaké konkrétne materiály, ktoré by si mi vedela poradiť ???
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Motivácia

Poslaťod nikolletttka » Ned 11.11.2012 14:13

neviem ci mi niekto dokaze poradit ale mam takyto problem.. moju fenu ako 9 mesacnu napadla na cvicaku bordera kvoli hracke ( behala na hracku do vtedy a agility ju velmi bavili), od vtedy sa mi bala dokonca chodit na cvicak, hra na cvicaku ani nikde inde medzi psami po tom incidente neprisla do uvahy.. vobec sa nedala prehovorit,. tak sme presli na pamlsky ale aj tak aj ked bezi obzera sa ked je blizko pes a behat nechce velmi, obcas zabehne parkur rychlo a vtedy vidiet ako ju to bavi, ale to je skor vynimocny pripad. nevie niekto poradit ako motivovat takehoto psa? ako mu dodat istotu?
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod calwen » Ned 11.11.2012 16:43

Hlavne ju nesmies lutovat ani davat nijak najavo, ze cvicak je nejake speci miesto.
Ak sa da chodit na cvicak aj mimo treningu, tak by som si tam chodila cvicit prvky z DD alebo hocco, proste nech sa tam fena citi dobre. Takisto na treningu ju vobec netreba riesit, proste odbehat si svoje a neriesit to, ze pes sa boji. Treba ju hecovat do vykonov, aby tie prekazky milovala a potom si prestane vsimat okolie
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod nikolletttka » Ned 11.11.2012 16:50

no ona uz ten cvicak znasa v pohode, ja ssom ani ten utok neriesila, sak stane sa .. len ten beh samotny je strasne neisty a pomali a neviem uz ako ju hecovat :nwm: samotne prekazky mi robi s radostou aj nejake triky, ale akonahle je sekvencia ide pomalicky
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod calwen » Ned 11.11.2012 16:54

Treba sa vela vela hrat a pomaly do toho davat prekazky. A radsej take veci na rozbehanie, nez nejaku strasnu techniku. Proste nech musi za tebou makat ako fretka aby nemala cas mysliet na hovadiny. Ale zas nesmies s nou ani stratit kontakt
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Motivácia

Poslaťod nikolletttka » Ned 11.11.2012 19:32

keby som to vsetko uz neskusala :ua: ona da behy aj na pretekoch uplne rychlo ale proste vacsina je pomala a uz fakt neviem co s nou
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility